علم و تکنولوژی

استفاده از اینترنت برای برنامه ریزی مسافرت

از آنجا که بازار اینترنت در حال توسعه است، عملا تعدادی از گردشگرانی که به اینترنت دسترسی دارند، از اینترنت برای برنامه ریزی سفر استفاده می نمایند. بخش عمده ای (68درصد) به اینترنت مراجعه می نمایند تا راجع به مقاصد اطلاعاتی به دست آورند یا قیمت ها و برنامه...

26 بهمن 1398

تشریح اقدامات دانشجویان دانشگاه انتظامی امین از زبان سردار بختیاری

فرمانده دانشگاه علوم انتظامی امین درباره اقدامات دانشجویان این دانشگاه توضیح داد.

24 بهمن 1398

مهلت دریافت رمز دوم پویا تا خاتمه دی ماه تمدید شد

دریافت رمز دوم پویا تا خاتمه دی ماه تمدید شد، در این فاصله کسانی که رمز دوم پویا را فعال نکرده اند همچنان می توانند از رمز ایستا استفاده نمایند.

21 بهمن 1398

آخرین شرایط زیردریایی بعثت

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از تجهیز شناورهای ارتش به موشک کروز و پدافندی عمود پرتاب اطلاع داد.

19 بهمن 1398

دبی سنج های ارزان قیمت به همت پژوهشگران اسفراین طراحی و ساخته شد

پژوهشگران مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین پیروز به طراحی و ساخت دبی سنج های ارزان قیمت با هدف توسعه مدیریت منابع آبی شدند.

18 بهمن 1398

ناکامی دولت برای بازپس گیری ماهواره مصباح، برجام مشکل را حل نکرد

موضوع باز پس گیری ماهواره بلوکه شده مصباح در کشور ایتالیا یکی از وعده های وزارت ارتباطات در دولت یازدهم بود که محقق نشد و مسئولان نتوانستند این ماهواره را به کشور بازگردانند.

17 بهمن 1398

قدیمی ترین داستان تصویری دنیا

قاشی کشف شده در جزیره سولاوسی احتمالا قدیمی ترین نقش ترسیم شده از یک حیوان است که تا کنون پیدا شده است. سال گذشته، در غاری در بورنئو یک نقاشی پیدا شد که که دستکم 40 هزار سال قدمت داشت و تصور می شد که قدیمی ترین تصویر نقاشی شده یک حیوان است.

9 بهمن 1398

جدال سخت AMD و اینتل؛ کدام پردازنده در سرفیس لپ تاپ 3 عملکرد بهتری دارد؟

مایکروسافت سال جاری با معرفی یک مدل جدید از لپ تاپ های سرفیس تحت عنوان سرفیس لپ تاپ 3 ، همه کاربران و هواداران خود را غافلگیر کرد. چرا که برای اولین بار این شرکت لپ تاپی از خانواده سرفیس را معرفی کرد که به پردازنده AMD مجهز شده!

6 بهمن 1398

حمایت شهرک های صنعتی خراسان شمالی از پژوهش های فناورانه

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی خراسان شاقتصادی گفت: شرکت شهرک های صنعتی از پژوهش های فناورانه با موضوع رفع نیاز صنایع کوچک در استان حمایت می کند.

6 بهمن 1398

نقطه قوت خبرنگاران رعایت عدالت اجتماعی است

خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری رئیس دانشگاه شهرکرد با اشاره به اینکه نقطه قوت خبرنگاران بی طرف بودن و رعایت عدالت اجتماعی است، گفت: با وجو اینکه خبرنگاران این مجموعه بسیار پویا هستند، اما بی طرف بودن این مجموعه بسیار دارای اهمیت است.

3 بهمن 1398

مسواک زدن خطر نارسایی قلبی را کاهش می دهد!

بر اساس نتایج تحقیقات جدید، استفاده از مسواک در طول روز، 12 درصد خطر ابتلاء به نارسایی قلبی و 10 درصد خطر ابتلاء به فیبریلاسیون دهلیزی را کاهش می دهد.

28 دی 1398

چطور لوازم یدکی تقلبی و اصل را تشخیص بدهیم؟

خبرنگاران: این روز ها با توجه به افزایش قیمت قطعات یدکی خودرو، خرید قطعات اصلی و کارآمد از گذشته نیز پراهمیت تر شده است. ازاین رو بسیاری از مصرف کنندگان، توجه ویژه ای را به اصالت قطعات و لوازم یدکی خودرو معطوف کرده اند.

27 دی 1398

برنامه راهبردی عملیاتی ارتقای نظام پژوهش دانشگاه آزاد ارائه شد

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد از ارائه برنامه راهبردی عملیاتی ارتقای نظام پژوهش دانشگاه براساس سهم بندی استانی اطلاع داد.

24 دی 1398

بیش از 187 هزار 74 بازرسی از سطح بازار طی 8 روز

آمار بازرسی های انجام گرفته توسط بازرسان سازمان حمایت، صنعت، معدن و تجارت استان ها و همچنین بازرسی اصناف در 8 روز نخست اجرای طرح تشدید بازار در سطح کشور منتشر شد.

21 دی 1398

همکاری های بین المللی برای نجات زوج گردشگر خارجی در ایران ، تماس تلفنی خانواده دختر سوئیسی

زن و مرد آفرودسوار که در جاده ای برفی در ارتفاعات زنجان گرفتار شده بودند در عملیاتی نفسگیر نجات یافتند.

20 دی 1398

نخستین سمپوزیوم بین المللی نوروبیوم آذرماه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می گردد

نخستین سمپوزیوم بین المللی نوروبیوم 23 تا 26 آذر ماه 1398 در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می گردد.

14 دی 1398

فال روزانه 19، 08، 1398

فال روزانه یک شنبه 19 آبان 1398چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان استبه افرادی که امروز زاده شده اند تولدشان را تبریک می گوییم و پیشنهاد می کنیم از هم اکنون کمربندهایتان را برای عبور از سالی پرفرازونشیب محکم ببندید و آماده رویارویی با تلخی ها و شادکامی...

10 دی 1398

بودجه 250میلیونی جایزه پژوهش سینمایی سال

محمود اربابی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی در نشست جایزه پژوهش سینمایی سال بیان نمود که دوره چهارم این رویداد را خانه سینما برگزار می کند.

9 دی 1398

دانشگاه جامع علمی کاربردی برای تربیت نیروهای نوآور و تغییرآفرین اهتمام جدی دارد

خبرنگاران/آذربایجان شرقی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی آموزش های مهارتی را یکی از علل موفقیت در حوزه فناوری و تبدیل علم به ثروت مطرح کرد و گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی برای تربیت نیروهای نوآور و تغییرآفرین اهتمام جدی دارد. ...

7 دی 1398

آیفونی با نمایشگر فراگیر ساخته می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسین ایج، شیائومی در اوایل امسال میلادی گوشی Mi Mix Alpha را معرفی کرد که دارای نمایشگری فراگیر و پیچیده شده به دور کل بدنه گوشی است. این نوع طراحی که دنیای تلفن های همراه را متحول خواهد نمود، مورد توجه اپل قرار گرفته و این بار این...

3 دی 1398
تعداد: (126)