علم و تکنولوژی

چالش دریچه های شرکت آب و فاضلاب با محصولی نانویی حل شد

شرکتی دانش بنیان دریچه های بتنی تقویت شده با نانوذرات خود را در اختیار شرکت آب و فاضلاب قرار داده است تا از چالش سرقت این دریچه ها جلوگیری کند.

19 تیر 1399

ساخت کیت تشخیص سریع کرونا با فناوری کریسپر در ایران

دکتر سیدعباس متولیان در مصاحبه با خبرنگار مهر گفت: چندین پروژه تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص کروناویروس در حال اجرا است که یکی از آنها ساخت کیت های تشخیصی است.

18 تیر 1399

تنگی نفس؛ علت ها و راه حل ها

تنگی نفس، وضعیتی است که به سختی می توانیم نفس بکشیم، انگار هوا به ریه هایمان نمی رسد. به طور طبیعی، تنفس به صورت غیرارادی و ناآگاهانه صورت می گیرد.

18 تیر 1399

نکاتی که در خصوص انتخاب میز اداری باید بدانید

میز اداری را می توان یکی از مهم ترین نیازهای امروز بسیاری از اداره ها دانست. ما در این مقاله قصد داریم نکاتی را در زمینه انتخاب میز اداری خوب با شما در میان بگذاریم. این میز ها در مدل های مختلفی فراوری می شود و در بازار عرضه می شود.

17 تیر 1399

خوابگاه های متاهلی دانشگاه خواجه نصیر افزایش نمی یابد

معاون دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر گفت: به جهت مسئولیت های این دانشگاه، تصمیمی برای افزایش تعداد خوابگاه های متاهلی نداریم.

16 تیر 1399

اظهارات مبهم دوباره نواک جوکوویچ درباره علم پزشکی!

نفر نخست رده بندی تنیس مردان دنیا پس از مخالفت با واکسیناسیون اجباری کرونا اظهارات مبهم دیگری درباره علم پزشکی داشت.

15 تیر 1399

سومین شاهکار قطر برای جام جهانی فردا افتتاح می گردد

سومین ورزشگاه جام جهانی 2022 قطر شامگاه دوشنبه 26 خرداد ماه طی یک رویداد 60 دقیقه تلویزیونی افتتاح خواهد شد.

5 تیر 1399

تشخیص وجود فلزات سنگین با چشم غیرمسلح

به گزارش خبرنگاران، رویا صدقی - محقق طرح تشخیص وجود فلزات سنگین در نمونه با چشم غیرمسلح با بیان اینکه در صورت کاربرد این حسگر معین مقادیر یون های فلزات در محل نمونه صورت گرفته و ملزومات دستگاهی گران بها و حجیم آزمایشگاهی و نیز مسائل انتقال نمونه به آزمایشگاه...

3 تیر 1399

ایران باپرتاب ماهواره نور توانایی فنی وعلمی خود را به نمایش گذاشت

به گزارش خبرنگاران، روزنامه لبنانی البناء مطلبی را در مورد پرتاب موفقیت آمیز نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران به فضا منتشر کرد.

1 تیر 1399

بهره گیری کامپیوترهای اپل از پردازنده های ARM چه مزایایی دارد؟

در سال 2005، بعد از اینکه اپل گفت به جای پردازنده های IBM از پردازنده های ساخت شرکت اینتل استفاده می کند، سروصدای زیادی به راه افتاد. با نگاه به گذشته، می توانیم ببینیم که چنین تصمیمی بسیار منطقی بود و با وجود چالش هایی که به وجود آورد، اپل باید با توجه به...

30 خرداد 1399

خبرنگاران مدارس سمپاد در شبکه شاد فراوری محتوا می نمایند

تهران- خبرنگاران- رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و سازمان دانش پژوهان جوان گفت: کانال استعدادهای درخشان در شبکه شاد فعال است و محتوای علمی، آموزشی، پژوهشی و پرورشی را به دانش آموزان منتقل می نماید.

28 خرداد 1399

زیباترین آبشارهای ایسلند

ایسلند یکی از زیباترین کشورهایی است که هر گردشگری باید از آن بازدید کند؛ دیدن مناظر یخی در کنار بخار آب ناشی از فعالیت آتشفشان ها در این کشور توجه هر ماجراجویی را به خود جلب میکند. جاذبه های طبیعی زیادی در این کشور وجود دارد که آبشار از جمله آنهاست. در...

28 خرداد 1399

تفاوت های ضد عفونی و استریل کردن

در جمع بندی کلی تمیز کردن، میکروب ها را از بین می رود. استریل کردن تعداد میکروب ها را کاهش می دهد. ضد عفونی کردن میکروب ها را می کشد.

27 خرداد 1399

چرا با خبرنگاران به روسیه سفر کنیم؟

روسیه یکی از بزرگترین سرزمین های دنیا است و برای کسانی که اهل ماجراجویی و تماشای بناهای تاریخی هستند گزینه بسیار خوبی به شمار می آید. در سفر به روسیه دو شهر مسکو و سنت پترزبورگ جز توریستی ترین شهرهای این کشور محسوب می شوند و اغلب کسانی به روسیه می فرایند...

24 خرداد 1399

آشنایی کامل با پارک های آبی گوا

پارک آبی گواهنگامی که به شهر گوا در هند وارد می شوید، پس از کمی گشت و گذار با مناظر این شهر آشنا خواهید شد. با یک روز گشتن در تور گوا می توانید جاذبه های این شهر را ببینید و حتی برای صفحات اجتماعی خود، بهترین عکس ها را بگیرید. خطوط سواحلی بسیار که با بناهای...

24 خرداد 1399

جباروف: با اتحادعلیه کرونا می جنگیم، در قرنطینه 14 روزه مسئله ای نداشتم

بازیکن ازبکی اسبق استقلال ایران از قرنطینه ویژه 14 روزه اش به همراه پسر خود تعریف کرد.

19 خرداد 1399

نقش فناوری هوش مصنوعی در جراحی

پژوهش های پزشکی اجرا شده در حوزه هوش مصنوعی حاکی از این هستند که این فناوری می تواند تا سال 2020، تحولات چشمگیری در علم پزشکی ایجاد کند.

17 خرداد 1399

خبرنگاران مسائل باشگاه های ورزشی مازندران در دوران کرونایی

نوشهر- خبرنگاران - باشگاه ها و سالن های ورزشی مازندران همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور همانند دیگر مراکز مالی، تولیدی و خدماتی به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس تعطیل شده این روزها حال و روز خوبی ندارند.

15 خرداد 1399

دو داروی سنتی درمان کرونا در مراحل کارآزمایی بالینی

مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر دو دارو در حوزه طب سنتی در حوزه درمان کرونا، در حال طی کردن مراحل کارآزمایی بالینی واقع شده است و تا به امروز نتایج خوبی داشته است اما تا به قطعیت رسیدن موضوع صبر می کنیم و سپس اثربخشی این دارو به وسیله...

10 خرداد 1399

فراوری تراشه 3 نانومتری سامسونگ به دلیل عالم گیری COVID-19 به تأخیر افتاد

سامسونگ نیز مانند بسیاری از مارک های گوشی های هوشمند، تحت تأثیر بیماری عالم گیر COVID-19 قرار گرفته است. این بیماری تا زمان نوشتن این مطلب جان بیش از 74000 نفر در سراسر دنیا را گرفته است.

9 خرداد 1399
تعداد: (185)