مقاله: شهر مرموزی در آلبرتا کانادا که داخل یک دریاچه است!

به گزارش آی تی گپ، به تازگی باستان شناسان شواهدی منبی بر یک شهر بسیار قدیمی هم در این منطقه پیدا نموده اند. این شهر هزاران سال قدمت دارد. باستان شناسان نیزه، پیکان باستانی و ابزارآلات سنگی مختلفی در این منطقه پیدا نموده اند که توسط قوم هایی استفاده می شدند که در این منطقه ساکن بودند. شاید دلیل استقرار این قوم ها حیات وحش غنی و گونه های مختلف حیوانی در این منطقه بوده است که استقرار و تغذیه را برای آن ها آسان می نموده است. این باستان شناس ادامه می دهد که چیزی که من را همیشه شگفت زده می نماید این است که این منطقه برای حدود 13 هزار سال به صورت متناوب مورد استفاده قرار می گرفته است و من کل این منطقه را به عنوان یک منطقه تاریخی و باستانی می بینم. سازه های چوبی ااین شهر قدیمی که اکنون در زیر آب قرار گرفته اند، به خاطر دمای خیلی پایین آب خیلی خوب باقی مانده اند. برای همین است که این شهر قصد محبوبی برای غواصان و کلاس های غواصی است. چرا که چیزهای زیادی از این شهر همچنان در زیر آب باقی مانده است که می توانید از آن ها دیدن کنید. به هرحال، این باستان شناس تنها کسی نیست که از دیدن این منطقه لذت می برد. در ساله حدود 8 هزار نفر با تجهیزات غواصی سعی می نمایند از باقی مانده های این شهر دیدن نمایند.

مقاله: شهر مرموزی در آلبرتا کانادا که داخل یک دریاچه است!

این منطقه به عنوان اقامتگاه مینوانکا شناخته می شد و در زیر رشته کوه های راکی کانادا قرار داشت و برای مردم اطراف کالگری شهری جذاب به شمار می رفت. بخصوص در سال 1886 و با تکمیل ساخت خانه ساحلی، هتلی که در این منطقه ساخته شده بود، استقبال از این منطقه بیش از پیش شده بود. در طی سال ها این شهر گسترش بیشتری یافت و 4 بلوار، 3 خیابان، ده ها کلبه، تعداد زیادی هتل و رستوران و تورهای دریاچه گردی و ماهیگیری زیادی در آن ایجاد شد. این تورها گردشگران را به گردش در دریاچه اصلی که خیلی از دریاچه فعلی کوچکتر برد می بردند.

این شرایط تا سال 1912 ادامه داشت. در این سال اکوسیستم و مناظر این منطقه آغاز به تغییر کردند. دلیل این امر هم ساخت یک سد در نزدیکی این دریاچه بود به منظور تامین بخشی از انرژی مورد نیاز شهر کالگری ساخته شد. نتیجه این امر هم زیر آب رفتن بخش عمده تفرجگاه مینوانکا بود. ولی با این حال این شهر مقاومت کرد و برای حدود چهار دهه دیگر هم دوام آورد. ولی همه چیز با ساخت سد دوم به اتمام رسید. ساخت این سد جدید ارتفاع آب محوطه را تا حدود 88 فوت، برابر با حدود 27 متر بالاتر آورد و این امر باعث شد همه چیز به زیر آب برود. بنابراین، اینجا یک دریاچه طبیعی نیست.

منبع مقاله: شهر مرموزی در آلبرتا کانادا که داخل یک دریاچه است!

انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1958

به "مقاله: شهر مرموزی در آلبرتا کانادا که داخل یک دریاچه است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: شهر مرموزی در آلبرتا کانادا که داخل یک دریاچه است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید