تور استرالیا: سفر به استرالیا: مکان هایی که قبل از مرگ باید دید

به گزارش آی تی گپ، استرالیا شما را به انجام کارهایی دعوت می نماید که دهانتان را آب خواهند انداخت. ابتدای لیست به تجربه های ساحلی و دریانوردی تعلق دارد.

تور استرالیا: سفر به استرالیا: مکان هایی که قبل از مرگ باید دید

با تور استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

سرگرمی در مجذوب کننده ترین جزیره ی استرالیا

در جزیره کانگرو سواحل رویایی را سیاحت کنید؛ از ماسه های سفید هلالی شکلش گرفته تا تخته سنگ های پر از فوک های دریایی. راه بیفتید و از میان مراتع هموار تا جنگل های ناهموار عبور کنید. می توانید پی محصولات فوق العاده جزیره کانگرو مثل عسل طبیعی که به وسیله نوع نادری از زنبورها در زنبورداری جزیره کینزاسکات ساخته می گردد، پنیرهای تحسین شده در فروشگاه لبنیات خالص گوسفندی جزیره، بلوط و صدف دریایی تازه در فروشگاه مزرعه صدف دریایی، نوشیدنی های ساخته دست مردم محلی در فروشگاه نوشیدنی های جزیره کانگروو و سرداب هایی مثل املاک جزیره نشین بگردید.

در لوژ اقیانوس جنوبی اقامت کنید و از رستوران و منظره خارق العاده و بیش از حد راحت اقیانوس جنوبی لذت ببرید.

شنا کردن با کوسه نهنگ ها در نینگاالوو

با لوله غواصی تان بپرید توی اقیانوس تا با بزرگ ترین ماهی جهان که به ابعاد 6/12 متر (41 فوت) و وزن 19000 کیلوگرم (42000 پوند) هم می رسد، چشم در چشم شوید. مخلوقی عزیز و سربه زیر به نام کوسه نهنگ! این کوسه نهنگ ها بیشتر از هر جای دیگری در جهان، در پارک دریانوردی نینگالووی استرالیای غربی جمع می شوند و علاوه بر آن این ساحل بی نظیر، بزرگ ترین تپه مرجانی های جهان را هم در خود دارد.

در اردوگاه ساحلی سیاحتی و لوکس سال سالیز اقامت کنید تا به معنای واقعی کلمه ببنید که چطور همه چیز به اقیانوس ختم می گردد.

گریختن به جزیره لرد هاو

در قسمت بکری از جزیره لرد هاو که فقط به مقدار یک پرواز دو ساعته از سیدنی یا بریزبن فاصله دارد، مستقر شوید و این سواحل برون بوم، جنگل های پر باران، آب شفاف مثل کریستال و کوه هایی را اکتشاف کنید که هر کدام میراث جهانی هم هستند.

می توانید به روی مونت گوئر، بلندترین قله جزیره لرد هاو، به بلندای 875 متر (2870 فوت) پیاده روی لذت بخشی داشته باشید یا در ساحل بلینکی در قسمت غربی جزیره که موج ها متعادلند و مقدار مناسبی دارند، موج سواری کنید یا مثلا در حفره جادویی ارسکات، خانه 500 نوع ماهی و 90 نوع مرجان، غواصی کنید. در نهایت در یک غذاخوری درخورد غذای دریایی محلی بخورید یا با پای برهنه به گردشتان در ساحل ادامه دهید.

می توانید در اقامتگاه های مختلفی ساکن شوید از کمپ زدن تا ماندن در مزارع یا در جاهای لوکسی مثل آراجیا ریتریت یا آپارتمان های لورهیتی که همان قدر تحسین شده و مجهز و در ضمن هم قیمت هستند.

غواصی در تپه دریایی گریت بری یر

تصور کنید، رنگ و رنگ و رنگ و ماهی ها و مرجان هایی که همگام با هم در میان امواج اقیانوس بالا و پایین می فرایند. تپه دریایی گریت بری یر یک منطقه جهانی است، زیرا اینجا نه تنها رتبه اول را میان میراث های جهانی کویینزلند دارد، بلکه بزرگ ترین سیستم مرجانی جهان با 3000 تپه مرجانی مجزا و بیش از 900 جزیره هم دقیقا همین جاست.

اگر می خواهید انواع سرگرمیات یک تعطیلات عالی را تجربه کنید، در اقامتگاه های جزیره بمانید. از لیزرد آیلند کاملا لوکس گرفته تا همیلتون آیلند که امکان گذراندن یک تعطیلات خانوادگی مفرح را بهتان می دهد. بعلاوه می توانید در اطراف با پرواز های چارتر یا تورهای مختلف به یک سفر کوتاه یکی دو روزه هم بروید. برای رزرو به مرکز بازدیدکنندگان مراجعه کنید.

غرق شدن در سکوت صبحدم اولورو

جمعیتی را که در قسمت های مشرف به طلوع در بالای اولورو به خط شده اند، دنبال کنید تا به دزرت اویکنینگز برسید که یک جایگاه دائمی مناسب در بالای یک تپه با منظره بی نقص صخره هاست. سپس همین طور که از قهوه، دمپر (نوعی نان سنتی استرالیایی)، تخم مرغ و رول بیکنتان لذت می برید، منتظر اولین پرتوها باشید. همین طور که اولورو از تاریکی بیرون می آید و به رنگ های بنفش، نارنجی و بعد قرمز تیره درمی آید به دیدن بنشینید.

حواستان باشد تا زمانی در اولورو هستید، رفتن به تنگه ولپا در کاتا- تجوتا، تپه رسوبی باشکوهی معروف به اولگاز، را از دست ندهید.

گرفتن یک هواپیمای دریایی در سیدنی برای ناهار

پروازهای دل انگیز و فراموش نشدنی هواپیماهای دریایی سیدنی نه تنها منظره بی نظیری از بندرگاه سیدنی، پل بندرگاه و خانه اپرای خارق العاده سیدنی تحویلتان می دهند، بلکه نهایتا شما را به رستوران های مختلفی می رسانند. پس در آسمان، از بالای نشان های معروف بندرگاه و خط ساحلی چشم نواز آن عبور کنید و به سمت یکی از آبراه های دوردست سیدنی بروید و میزتان را در رستوران دلخواهتان، مثلا رستوران جونا ویلز بیچ یا رستوران منفردی ات بلز، انتخاب کنید. اگر هم نخواستید، از خلبانتان بخواهید برای گذراندن یک پیک نیک رمانتیک، شما را به جایی که از قبل برنامه اش چیده شده ببرد.

پرواز بر فراز کانبرا با یک بالن هوای گرم

ببینید از زمین کنده شدن سبد چوبی یک بالن هوای گرم چه حسی دارد و همزمان با بالا رفتن بالن نگاهی به اطرافتان بیاندازید. شهر کانبرا، با طراحی قرینه ساختمان مجلس، یادبود جنگ و رودخانه آینه ای برلی گریفین همگی زیر پایتان قرار دارند و اینگونه است که سفر به همراه باد در یک بالن داون دریفتر، سه ساعت فراموش نشدنی را برایتان می سازد.

تا در محدوده مرکز به سر می برید، یک چیز دیگر هست که می تواند برایتان جزئی از لیست کارهای مهم قبل از مرگ باشد: بازدید از گالری ملی استرالیا که برترین کلکسیون هنرهای بومی را در کنار بسیاری آثار دیگر به نمایش گذاشته است.

راه رفتن بر حاشیه یک خط ساحلی بسیار قدیمی

در طول شکل تازه شیار سه دماغه در حاشیه جنوب غربی تاسمانی، بلندترین صخره های دریایی نیم کره جنوبی را دنبال کنید. ستون های بازالتی که تا ارتفاع 300 متر (985 فوت) در اقیانوس قد کشیده اند و برای دیدنشان هیچ راهی بهتر از همین راستا تازه ساز نیست. هر بار برای دیدنشان، این راستا 45 کیلومتری (26 مایلی) پر از صخره ها و گل و بته ها و منظره ها خیره کننده را به مدت 4 روز طی کنید.

از بندرگاه تاریخی آرتور که تبعیدگاهی تاریخی است، حرکت و سفری دریایی را شروع کنید. با این کار تجربه هایتان را کامل نموده اید. شب ها را هم در جایگاه های شکار با طراحی معمارانه بگذرانید.

پرواز با هلیکوپتر بر فراز جاده اقیانوسی

احتمالا بسیاری از شما، توده های سنگ آهکی را که 12 حواری را نشان می دهند، از روی زمین دیده اید. اما حالا از بالا و سوار بر هلیکوپتر- از زوایایی که فقط معدود افراد خوش شانسی پیروز به دیدنش شده اند- به آنها خیره شوید تا ملاقات کاملا متفاوتی را تجربه کنید. اگر می خواهید جزایر پراکنده را در خط ساحلی رنگارنگ ویکتوریا و اشکال حجاری شده تخته سنگ های به رنگ هلو را در کنار اقیانوس جنوبی ببینید، به هلیکوپترهای 12 حواری بپیوندید.

حالا یک بار دیگر هم از زمین فاصله بگیرید و سری به فانوس دریایی دماغه بزنید. از برج بالا بروید و منظره سرگیجه آور اقیانوس را دیدن کنید.

قایق رانی از میان تنگه باستانی کاترین

از میان دیواره های صخره ای که به علت بلندی بیش از حد روی رودخانه کاترین سایه می اندازند، پارو بزنید. آثار هنری 7000 ساله ای را که روی سطوح پنهان آن نقاشی شده اند دیدن کنید. در این قایق سواری فراموش ناشدنی در تنگه کاترین، لحظات منحصربه فردی را خواهید گذراند. ممکن است تا دوردست ها پرنده پر نزند. پس راهنمایتان خواهد توانست همین طور که پیش می روید، نقاط منظره ها اطراف را با تمام اسرارشان به شما نشان دهد.

برای بهره بردن از سایر تجربیاتی که می توان در تنگه کاترین داشت، مثل اقامت در پارک ملی، به مراکزی همانند تورهای نیتمیلوک که به وسیله مردم محلی اداره می گردد، مراجعه کنید.

منبع: کجارو / australia.com
انتشار: 21 دی 1400 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2023

به "تور استرالیا: سفر به استرالیا: مکان هایی که قبل از مرگ باید دید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استرالیا: سفر به استرالیا: مکان هایی که قبل از مرگ باید دید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید