مؤسسین اینستاگرام از فیس بوک استعفا دادند

کوین سیستروم و مایک کرایگر بنیانگذاران شبکه اجتماعی اینستاگرام تصمیم دارند که شرکت خود را ترک نمایند و مدیریت آن را به طور کامل به فیس بوک، مالک این شرکت واگذار نمایند. این خبر اولین بار در گزارشی از نیویورک تایمز منتشر شد و سیستروم در پست وبلاگ خود آن را تایید کرد.

مؤسسین اینستاگرام از فیس بوک استعفا دادند

سیستروم در پست خود نوشت: ما در حال برنامه ریزی برای اندکی استراحت هستیم تا کنجکاوی و خلاقیت خود را دوباره جست و جو کنیم. برای ساختن چیزهای جدید ما باید به عقب برگردیم و ببینیم چه چیزی الهام بخش ما بوده و آن را با آنچه جهان احتیاج دارد تطبیق دهیم.

فیس بوک در سال 2012 اینستاگرام را با ارزش 1 میلیارد دلار خرید؛ این شبکه اجتماعی با رشد فوق العاده در چند سال اخیر در حال حاضر بیش از 1 میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد و یکی از ارزشمندترین سرمایه گذاری های مارک زاکربرگ محسوب می گردد. این رشد قابل توجه اینستاگرام عمدتا محصول چشم انداز سیستروم و کرایگر بوده است. استفاده استراتژیک از منابع فیس بوک و تمایل شدید به رقابت با اسنپ چت، از جمله دلایل موفقیت اینستاگرام به شمار می رود.

سیستروم در ادامه یادداشت خود نوشته: مایک و من از تمام همکاران خود در 8 سال گذشته در اینستاگرام و 6 سال اخیر همراه با تیم فیس بوک سپاسگزاریم. ما کار خود را با 13 نفر شروع کردیم و در حال حاضر بیش از هزار نفر در دفاتر ما در سراسر جهان فعالیت می نمایند. این افراد محصولاتی می سازند که جامعه ای بیش از 1 میلیارد نفر از آن ها استفاده می نمایند و عاشق آن هستند.

مارک زاکربرگ مدیر ارشد فیس بوک بیانیه ای منتشر نموده و نوشته: کوین و مایک، رهبران محصول فوق العاده ای هستند و اینستاگرام نشان دهنده استعدادهای خلاقانه آن هاست. من در شش سال گذشته از کار کردن با آن ها بسیار یاد گرفته ام و واقعا از این همکاری لذت برده ام. برای آن ها آرزوی بهترین ها را دارم و منتظر دیدن محصول بعدی که آن ها می سازند هستم.

جان کوم مؤسس واتس اَپ، دیگر محصول خریداری گردیده توسط فیس بوک، نیز چند ماه پیش از شرکتی که خود تاسیس نموده بود خارج شد و مدیریت آن را به طور کامل به مالک خود واگذار کرد. خروج این مدیرها در حال حاضر و در حالی که فیس بوک با بحران های جدی روبرو است به مشکلات این شرکت دامن خواهد زد. در حال حاضر فیس بوک با بحران هایی در زمینه اخبار جعلی و اتهام دخالت در انتخابات آمریکا دست و پنجه نرم می نماید و تصور عمومی به این سمت سوق پیدا نموده که در حال حاضر فیس بوک نمی تواند برای جامعه و دموکراسی مفید باشد.

اینستاگرام به عنوان یک جایگزین برای فیس بوک و برای کاربران نوجوان و کسانی که از نقض حریم خصوصی توسط فیس بوک و تاثیر آن بر زندگی دیجیتال ناامید گردیده اند، به شمار می رفت. با رفتن سیسترم، مدیر اجرایی و کرایگر مدیر فنی اینستاگرام، ممکن است ادامه رشد این شبکه اشتراک گذاری عکس با سرعت قبل ادامه پیدا نکند و این اصلا اتفاق خوشایندی برای فیس بوک نیست.

چیزی که در یادداشت سیستروم مشاهده می گردد این است که حداقل او مشابه جان کوم و برایان اکتون که پس از ترک فیس بوک از سیاست های مدیر این شرکت انتقادهای تندی مطرح کردند، قصد تخریب این شرکت را ندارد. سیستروم در انتهای یادداشت خود نوشته: ما برای آینده اینستاگرام و فیس بوک در سال های آینده همچنان هیجان زده هستیم، زیرا ما از مدیریت اینستاگرام کنار می رویم و به دو نفر از کاربران میلیاردی این شبکه اجتماعی تبدیل می شویم. ما آنچه را که این شرکت های نوآورانه و فوق العاده انجام خواهند داد، تماشا خواهیم کرد.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ

به "مؤسسین اینستاگرام از فیس بوک استعفا دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مؤسسین اینستاگرام از فیس بوک استعفا دادند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید