عکس ، راز شگفت انگیز پری دریایی میمونی برملا شد! ، این مومیایی عجیب و غریب ژاپنی چیست؟

به گزارش آی تی گپ، محققان به تازگی پیروز شدند که ماهیت واقعی پری دریایی میمونی مومیایی شده را کشف نمایند.

عکس ، راز شگفت انگیز پری دریایی میمونی برملا شد! ، این مومیایی عجیب و غریب ژاپنی چیست؟

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ساینس الرت، دانشمندان در نهایت توانستند ساختار واقعی یک پری دریایی میمونی مومیایی شده عجیب و غریب را مشاهده نمایند. این مومیایی عجیب در معبد انجو این در شهر آساکوچی ژاپن نگهداری می شود.

این چیز عجیب، برای دهه ها خوراک کنجکاوی های دانشمندان بوده است و ظاهرا قدمتش به قرن ها پیش بازمی شود. این مومیایی که ظاهری شبیه به پری دریایی و میمون دارد، در مجموع دارای 30 سانتی متر طول است و بدنش از یک تنه خزدار شبیه به پستانداران و یک دم ماهی فلس دار به اضافه دو دست انسان مانند و همین طور دندان های ریز و نوک تیز تشکیل شده است.

در فولکلور ژاپنی، موجوداتی نیمه انسان و نیمه ماهی با دهانی شبیه به میمون نینگیو نام دارند و گرچه کمتر از پری دریایی غربی جذابند، اما همان قدر افسانه و داستان پیرامونشان وجود دارد. یک یادداشت دست نویس که در داخل جعبه ای چوبی همراه این مومیایی عجیب وجود دارد نشان می دهد که این موجود در حدود سال 1740 در سواحل کوچی امروزی پیدا شده است.

از فوریه 2022، دانشمندان دانشگاه علوم و هنر کوراشیکی (KUSA) با معبد همکاری می نمایند تا از ماهیت واقعی این موجود عجیب و غریب سردربیاورند. آنها فاش نموده اند که این موجود فریب، حقه یا اثر هنری، هر چه که هست، حیوان نیست و مصنوع انسان است.

پری دریایی میمونی معبد اینجواین

نینگیوهای مومیایی شده را می توان در سراسر ژاپن در معابد و موزه ها یافت که عمدتا متعلق به دوره ادو (1868-1603) هستند. از آنجایی که هیچ وقت این موجود به صورت زنده پیدا نشده، وجودش برای دانشمندان یک معما است.

برای درک ماهیت دست کم یکی از این نینگیوهای مومیایی شده، تیم تحقیقاتی با معب همکاری کرد تا بدون اینکه آسیبی به نمونه برسد، آن را به طور کامل و دقیق مشاهده کند. برای این کار به غیر از ارزیابی بصری، از تصویربرداری با اشعه ایکس، تصویربرداری سی تی، میکروسکوپ نوری و الکترونی، بررسی اشعه فلورسنت، بررسی DNA و تاریخ گذاری رادیوکربن استفاده شد.

در این تحقیق مشاهده شد که به غیر از فک پایین، نینگیو کاملا فاقد معماری اسکلتی است و بنابراین، این مومیایی حتی مثل پری دریایی تقلبی فیجی، مخلوق فرانکنشتاینی حاصل دوختن نیمی میمون و نیمی ماهی هم نیست.

اسکن ها نشان داد که این شیء ترکیب درهم و برهمی از چیزها است. برای ساخت آن از چوب استفاده نشده، اما در عوض عمدتا پارچه، پنبه و کاغذ در ساخت بافت آن به کار رفته و با ماده ای که از مخلوط خمیری شکل پودر زغال چوب و شن و ماسه درست شده، پوشانده شده است. قسمت سر عمدتا از جنس پنبه است و ماده ای گچ مانند روی آن مالیده شده است.

یک غلاف از قطعات است. هیچ چوبی در ساخت میمون استفاده نشده است. در عوض، عمدتاً از پارچه، پنبه و کاغذ ساخته شده است که با ماده ای که از مخلوط کردن پودر زغال چوب یا شن و ماسه با خمیر به دست می آید، پوشیده شده است. سر بیشتر پنبه است و با ماده ای مانند گچ پوشیده شده است.

بیشتر بخوانید:

  • کشف جالب توالت 2200 ساله با سیفون! | قدیمی ترین توالت پیشرفته دنیا در کجا پیدا شد؟

موی سرش، موی حیوان است و فلس آن از دو نوع ماهی گرفته شده است. برای قسمت فوقانی بدن از پوست ماهی پف دار استفاده شده و برای قسمت پایینی بدن از پوست فلس دار گونه ای از اردک ماهی به کار رفته است. ناخن های پنج انگشت از جنس کراتین حیوانی است که احتمالا نوعی شاخ است و استخوان فک هم متعلق به نوعی ماهی گوشتخوار است.

در همین حال، تاریخ گذاری رادیوکربنی بعضی از فلس ها، یادداشت دست نوشته در جعبه پری دریایی را تکذیب می نماید و نشان می دهد که این موجود بیش از یک قرن بعد از آن تاریخ ساخته شده است.

محققان در سرانجام می گویند: بدن این پری دریایی مومیایی شده با پوست یک جور ماهی پوشیده شده است و قسمت بالایی بدن از پارچه و کاغذ ساخته شده است. این از کاغذ چند لایه و پوست ماهی پف نموده، با پنبه و سایر مواد پرنماینده و ماده ای گچ مانند به عنوان پایه ساخته شده و گمان می رود متعلق به اواخر دهه 1800 باشد.

اینکه چگونه این موجود به معبد راه پیدا کرد، هنوز یک راز است. اگرچه از ساختار واقعی این پری دریایی ابهام زدایی شده، اما به عنوان یک مصنوع مهم در زمان خود، به خانه اش بازگردانده و به دست اهالی معبد سپرده می شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2314

به "عکس ، راز شگفت انگیز پری دریایی میمونی برملا شد! ، این مومیایی عجیب و غریب ژاپنی چیست؟" امتیاز دهید

2 کاربر به "عکس ، راز شگفت انگیز پری دریایی میمونی برملا شد! ، این مومیایی عجیب و غریب ژاپنی چیست؟" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، راز شگفت انگیز پری دریایی میمونی برملا شد! ، این مومیایی عجیب و غریب ژاپنی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید