سفر به اسپانیا ، منطقه ها دیدنی افسون کننده اسپانیا

به گزارش آی تی گپ، عظمت قصرهای خلیفه ها، سواحل مفرح و آفتابی مدیترانه، پایکوبی مکث دار پاشنه های کفش یک پایکوبینده فلامنکو، سکوت پر احترام زائرانی که بعد از یک هفته پیاده روی در مسیر ال کامینو (جاده سانتیاگو) El Camino وارد مکان های تاریخی اسپانیا از جمله کلیسای جامع در سانتیاگو دی کامپوستلا Santiago de Compostela می شوند؛ در تمامی این جاذبه های گردشگری که تاریخ جنجالی، فرهنگ غنی و زیبایی طبیعی افسون نماینده اسپانیا را مجسم می نمایند می توانید روح این کشور را بیابید. از آفتابی که روی پوسته پولک مانند موزه گوگنهایم Gehrys Guggenheim Museum در بیلبائو می تابد و زندگی پر شور و ضربان خیابان لارامبلا La Rambla و میدان مایور Plaza Mayor تا جنگل ستون ها و طاق های مورویی که در وسعت خاموش مسجد بزرگ کوردوبا Cordobas Great Mosque ناپدید می شوند، کشور اسپانیا انرژی پر شوری در ترکیب افسون نماینده ای از گذشته و حال، از خود ساطع می نماید. این کشور خارق العاده، جاذبه های مدرن امروزی را در کنار زیبایی های سنتی و تاریخی قرار داده و بدین وسیله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می نماید. قبل از سفر به اسپانیا، بهتر است برای تماشا این همه تماشای های اسپانیا برنامه ریزی کنید. بنابراین در این مطلب خبرنگاران به معرفی منطقه ها تماشای اسپانیا از آثار باستانی قرون وسطایی تا سواحل مجذوب کننده و پرزرق و برق می پردازد.

سفر به اسپانیا ، منطقه ها دیدنی افسون کننده اسپانیا

مسجد الحمرا Alhambra و باغ های ژنرالیف Generalife در گرانادا

فرقی نمی نماید که چقدر در خصوص قصر های الحمرا Alhambra در گرانادا Granada خوانده یا چند تصویر از این قصر دیده باشید؛ دیدن این قصر تفریحی مورویی (آفریقایی) از نزدیک، نفس شما را حبس خواهد نمود. این قصر سلطنتی دوران نصریان، از مهم ترین مکان های تاریخی اسپانیا و اثر هنری اسپانیا از دوره اسلامی، زمانی که اندلس Al-Andalus یا به قول خود اسپانیایی ها اندلوسیا Andalucía مظهر فرهنگ و تمدن در اروپای قرون وسطی به شمار می رفت، می باشد.

مجموعه الحمرا Alhambra شامل ساختمان ها، برج ها، دیوارها، باغ های متعدد و یک مسجد می باشد؛ اما بخش هایی از آن که خواب از چشم شما می ربایند و رویاهایتان را رنگین می نمایند، نقش برجسته های سنگی ظریف و در هم پیچیده، طلا کاری های ظریف، سقف های کاشی کاری شده باشکوه، طاق های زیبا و حیاط های آرام این قصر نصریانی هستند. قصر مجاور که برای امپراطور چارلز پنجم Emperor Charles V ساخته شده است، حتی در همین حالت تکمیل نشده اش، بهترین نمونه معماری رنسانس در اسپانیا به شمار می رود؛ و باغ های ژنرالیف Generalife که بعد از دیدنی عظمت و شکوه منظره های قصر الحمرا Alhambra، اسباب استراحت و اوقات فراغتی پر از آرامش را برای بازدید نمایندگان فراهم می نمایند، فوق العاده هستند.

کلیسای ساگرادا فامیلیا Sagrada Familia و سایر بناهای خلق شده به وسیله گائودی Gaudi در بارسلونا

معمار بزرگ، آنتونی گائودی Antoni Gaudi، سبک معماری مشهور به آرت نوو Art Nouveau را یک قدم جلوتر برده و حتی بعضی ادعا می نمایند که آن را به سمت پوچی راهنمایی نموده است. بناهای عجیب و غریب و شگفت انگیزی که او در شهر بارسلونا خلق نموده است، همگی به نمادها و جاذبه های ویژه این شهر کاتالانی تبدیل گشته اند. از مهم ترین منطقه ها دیدنی اسپانیا، کلیسای ساگرادا فامیلیا The Sagrada Família می باشد که با نام های رسمی Temple Expiatori de la Sagrada Família و یا Holy Family Church of the Atonement نیز شناخته می شود. این کلیسا که یکی از غیر معمول ترین کلیساهای اروپا محسوب می شود، همچنان تکمیل نشده است؛ بنابراین وقتی از برج آن به پایین نگاه کنید، متوجه می شوید که عملیات تکمیل ساخت آن در حال اجرا است.

بنای قابل توجه دیگر طراحی شده به وسیله گائودی، بنای کاسا میلا Casa Milà می باشد. ممکن است زمانی که این آخرین و مشهور ترین اثر غیر مذهبی او را دیدن می کنید، به طرز بی فایده ای در پی خط های راست و مستقیم در طرح آن بگردید؛ اما این بنا بیشتر به یک تندیس شباهت دارد تا یک ساختمان قابل کاربری. حتما به روی بام این بنا بروید و دودکش های آن را ببینید؛ دودکش هایی که طبق بعضی گفته ها، الهام بخشی برای طراحی ظاهر دارت ویدر Darth Vader شخصیت پلید فیلم جنگ ستارگان بوده اند. پارک گوئل Parc Güell، پارکی که در بالای تپه ای بر فراز شهر بارسلونا قرار گرفته است، دیگر مجموعه خلق شده به وسیله گائودی Gaudi می باشد. این پارک شامل موجودات فانتزی بسیاری مانند سمندرها، ماهی ها، یک اختاپوس و طراحی هایی از موزاییک های رنگ روشن می باشد. خانه برج مانند عجیب و غریبی در نزدیکی ورودی پارک واقع شده است که با سرامیک های رنگی پوشانده شده است. برخلاف بیشتر بناها، آثار مجذوب کننده گائودی Gaudi، هم برای بچه ها و هم بزرگسالانی که اصلا به معماری اهمیت نمی دهند مجذوب کنندهیت دارند؛ فقط و فقط به یک علت ساده؛ دیدنی این بناها به طرز فوق العاده ای سرگرم نماینده است.

مسجد اعظم کوردوبا (قرطبه) The Great Mosque of Cordoba یا مزکیتا Mezquita

مسجد کوردوبا (قرطبه) که زمانی مسجد اصلی اسلام غرب به شمار می رفت و هنوز هم با نام مزکیتا شناخته می شود، یکی از بزرگ ترین مساجد در دنیا، دیدنی های اسپانیا، منطقه ها دیدنی اسپانیا و از بهترین دستاوردهای معماری مورویی (مسلمانان اسپانیا که امروزه در شمال غرب آفریقا هستند) در اسپانیا محسوب می شود. با وجود تغییرات بعدی این بنا، که باعث شد مرکز آن تخریب شده و یک کلیسای کاتولیک در قلب آن ساخته شود، این مسجد بزرگ بهمراه قصر الحمراء به عنوان دو نمونه باشکوه از هنر و معماری اسلامی در اروپای غربی شمرده می شوند.

ساخت این مسجد در سال 785 شروع شد و تا سال 1000 طول کشید تا به ابعاد حال حاضر برسد؛ و مواد ساختمانی متعلق به بناهای رومی و ویزیگوتیک در ساخت آن به کار رفته است. فرقی نمی نماید که به کجای این مسجد ایستاده باشید یا به کدام سمت آن نگاه کنید؛ ردیف هایی از ستون و طاق های گرد مورویی را مشاهده می کنید که با الگوهای متقارن در کنار هم قرار گرفته اند. در اطراف مسجد، خیابان های باریک و پر پیچ و خم، میدان های کوچک و خانه های سفید با پاسیو های زیبا که از خیابان قابل مشاهده هستند، قرار دارند؛ فضایی مورویی که میراثی از گذشته به شمار می رود.

موزه پرادو Prado و بلوار پاسیو دل آرت Paseo del Artes در مادرید

موزه پرادو Prado بخاطر ارزش بالای کلکسیون هایش، به تنهایی همراه با بهترین موزه های هنری دنیا در صدر قرار گرفته است و از مکان های تاریخی اسپانیا و دیدنی های اسپانیا به شمار می رود. اما بهتر است موزه هنر ملی رینا صوفیا Reina Sofia National Art Museum، موزه تیسن بورنمیزا Thyssen-Bornemisza Museum و سایکسا فوروم CaixaForum را که همگی در بلوار طولانی و پر درخت پاسیو دل پرادو Paseo del Prado قرار دارند به این فهرست اضافه کنید تا با بالاترین تمرکز گنجینه های ارزشمند هنری دنیا در یک خیابان hc cdfhjvdk مکان های تاریخی اسپانیا روبرو شوید. بنابراین عجیب نیست که این بلوار با عنوان El Paseo del Arte یا بلوار هنرها شناخته می شود.

موزه پرادو Prado بعد از بازسازی های سال 2007 که باعث دو برابر شدن فضای نمایشگاه هایش شد، در سال 2009، دوازده گالری دیگر حاوی کلکسیون آثار گویا Goya و سایر هنرمندان اواخر قرن نوزدهم میلادی، به مجموعه خود افزود. موزه پرادو Prado دارای بزرگ ترین کلکسیون هنر اسپانیا می باشد، زنجیره ای تاثیر گذار، از آثار قرون وسطایی متعلق به قرن دوازدهم تا آثار متعلق به جنبش آوانگارد اوایل قرن بیستم؛ و به طور ویژه بخاطر آثار هنری متعلق به عصر طلایی اسپانیا به وسیله ال گرکو El Greco، ولاسکز Velazquez و گویا Goya مورد توجه دنیایان قرار گرفته است. اما ثروت این موزه، تنها بخاطر آثار اسپانیایی نیست؛ سایر بخش های مهم این موزه، دیوار نقش ها و نقاشی های کلیسایی قرون وسطایی، نقاشی های هنرمندان هلندی و فلامانی و هنر ایتالیایی (آثار هنرمندانی چون بوتیچلی Botticelli، رافائل Raphael، کورجو Correggio، تیسین Titian و تینتورتو Tintoretto) هستند. مهم ترین آثار از مجموعه 20000 اثر تاثیر گذار به نمایش در آمده در موزه رینا صوفیا، تابلوی گوئرنیکا Guernica اثر پیکاسو Picasso و آثار دیگری از میرو Miró، دالی Dalí، دوبوفه Dubuffet، براک Braque، سرا Serra، کالدر Calder و ماگریت Magritte هستند.

شهر سن لورنزو دی ال اسکوریال San Lorenzo de El Escorial

شهر سن لورنزو دی ال اسکوریال San Lorenzo de El Escorial، در 45 کیلومتری شمال غربی مادرید، خانه تابستانی پادشاهان اسپانیا و از مکان های تاریخی اسپانیا محسوب می شد. ساخت این مجموعه بزرگ شامل یک صومعه، کلیسا، قصر سلطنتی، آرامگاه، کتابخانه و موزه که یادبودی برای فیلیپ دوم Philip II و سلطنت او به شمار می رفت، در سال 1563 شروع شد. نتیجه این عملیات، کلکسیون شگفت انگیزی از جاذبه هاست که در اطراف 16 حیاط بزرگ ساخته شده اند و اتاق ها و بناهای هر کدام به وسیله دالان های 16 کیلومتری به هم متصل شده اند. در مرکز این مجموعه ، کلیسای آن واقع شده است که مهم ترین بخش آن، نقاشی دیواری هررا Herrera (هنرمند اسپانیایی) با ارتفاع 30 متر می باشد که برای دیدنی آن از نزدیک، می بایست از 17 پله بالا بروید.

مهم ترین بخش های صومعه، در کنار سقف های گنبدی شکل و پر از نقاشی که به وسیله تیبالدی خلق شده اند، Panteón de los Reyes (قبرستان گنبدی شکل سبک باروک پادشاهان اسپانیایی) و کتابخانه (اتاق بزرگی که به وسیله نقاشی های دیواری تیبالدی Tibaldi آراسته شده است) می باشند. زمانی که در قصر هستید، حتما از دیدن کنید، جایی که آپارتمان های چارلز چهارم Charles IV با مبلمان نایاب و 338 تابلو فرش تزئین شده اند. سپس آپارتمان های خصوصی لبریز از هنر فیلیپ دوم Philip II را خواهید دید که شامل نقاشی های عالی از بوش Bosch، آلبرشت دورر Albrecht Dürer، تیسین Titian، تینتورتو Tintoretto، ورونیز Veronese، ولاسکز Velázquez و ال گرکو El Greco می باشد.

موزه گوگنهایم Guggenheim Museum در شهر بیلبائو

شما می بایست حتما این بنا را از نزدیک ببینید تا عظمت آن را باور کنید؛ هیچ تصویر عکاسی هرگز نتوانسته عدالت را در خصوص نمایش کامل این سمفونی اشکال برقرار کند. معمار آمریکایی فرانگ گهری Frank Gehry از بلوک های سنگ آهک و ورقه های موج دار تیتانیوم برای تبدیل کردن این بنا به یک اثر مدرن معماری استفاده نموده است. او در این راه ، چنان موفقیتی کسب کرد که باعث اضافه شدن دو واژه نو به علم معماری شد : اثر بیلبائو The Bilbao Effect که به معنی توانایی یک شهر در تغییر دادن سرنوشت خود با ساخت یک بنای سطح دنیای است و آرکیتوریسم Architourism از دیدنی های اسپانیا که از دو کلمه Architecture (معماری) و Tourism (گردشگری) تشکیل شده و به معنی بخش کاملی از صنعت گردشگری که به دور بناهای معم معماری معاصر می شود، می باشد. درون موزه گوگنهایم Guggenheim Museum، نمایشگاه های گردشگری و کلکسیون های هنر مدرن وجود دارند و از برجسته ترین منطقه ها دیدنی اسپانیا و دیدنی های اسپانیا می باشد.

کلیسای جامع سویل Seville Cathedral و آلکازار Alcazar

برج لا گیرالدا La Giralda، کلیسای جامع سویل Seville Cathedral و قصر آلکازار Alcazar سه بنایی هستند که در ترکیب با هم و به طور همزمان در فهرست میراث دنیای یونسکو قرار گرفته اند. براساس اطلاعات تایید شده یونسکو، برج لاگیرالدا La Giralda یک مناره است و یک شاهکار از معماری دوره موحدون Almohad (بربرهای آمازیغ که طی سال های 1130 تا 1269 میلادی بر منطقه های از شمال آفریقا فرمانروایی کردند). فضای درونی کلیسای جامع سویل Seville Cathedral از فضای داخلی کلیسای سنت پیتر St. Peter در شهر رم بزرگ تر و دارای یک نیایشگاه 37 متری پر از تندیس های پوشیده شده از طلا می باشد و از مکان های تاریخی اسپانیا پرطرفدار برای گردشگران است. آرامگاه یادبود کریستف کلمب Christopher Columbus به وسیله مجسمه چهار انسان بزرگ الجثه بالا نگاه داشته شده است. برج لاگریدا La Giralda، نماد سویل، تنها چیزی است که از مسجد بزرگ این شهر به جا مانده است، چرا که این مسجد تخریب شد تا یک کلیسا به جای آن ساخته شود.

قصر آلکازار Alcazar از دیدنی های اسپانیا که در روبروی این مجموعه واقع شده است، در سال 712 به وسیله مورو ها ساخته شد و در سال 1300 به وسیله شاه پدرو King Pedro بازسازی شد. اتاق ها و سالن های این قصر خیره نماینده هستند و گشت و گذار در باغ آن که بوی خوش درخت های پرتقال و لیمو در آن می پیچد، بسیار لذت بخش است. در مجاورت این قصر، منطقه گردشگری سانتا کروز Santa Cruz یا جوداریای سابق (محله یهودی ها) واقع شده است که محله ای است پر از خانه های سفید، بالکن های آهنی و حیاط های پر گل.

کلیسای سانتیاگو دی کامپوستلا Santiago de Compostela Cathedral

کلیسای باشکوه سانتیاگو (سنت جیمز) Santiago de Compostela Cathedral از دیدنی های اسپانیا که برای نگه داری و احترام به بقایای سنت جیمز مقدس یا Apostle (حواری عیسی) ساخته شد و از قرون وسطی تا به امروز، هدف زائران مسیحی بوده است؛ زائرانی که منتهی درجه دینداری را با طی کردن و پیمودن کامل مسیر زیارتی کامینو دی سانتیاگو Camino de Santiago به دست می آورند. این کلیسا که یکی از منطقه ها دیدنی اسپانیا و از برجسته ترین بناهای سبک معماری رومانسک به شمار می رود، بین سال های 1060 و 1211 ساخته شد و با وجود تغییر و تحول نمای بیرونی و تبدیل آن به معماری سبک باروک در قرن های شانزدهم و هجدهم میلادی، فضای داخلی همچنان سبک رومانسک خود را حفظ نموده است. زمانی که از درب غربی و یکی از تاثیر گذار ترین نماهای کلیسایی در اسپانیا وارد این کلیسا می شوید، معماری هر دو این دوران ها را همزمان مشاهده خواهید کرد. به درون کلیسا قدم بگذارید تا با Pórtico de la Gloria، بخشی از درب غربی قدیمی کلیسا که هم اکنون به وسیله نمای قرن هجدهمی پوشانده شده روبرو شوید. این دروازه سه بخشی، یکی از بزرگ ترین و فوق العاده ترین کلکسیون های مجسمه های رومانسک در دنیا به شمار می رود. نقطه مرکزی فضای داخلی کلیسا، بخش Capilla Mayor می باشد که به طرز استادانه ای تزئین شده و بر روی آرامگاه Apostle ساخته شده است. در این بخش، یک مجسمه چوبی قرن سیزدهمی از Apostle قرار گرفته که با جواهرات و فلزهای قیمتی آراسته شده است. در هر دو طرف، پلکان باریکی وجود دارد که به پشت مجسمه منتهی می شود تا زائران بتوانند با بوسیدن شنل Apostle، زیارت خود را تکمیل نمایند. در سردابه کلیسا در این بخش، بقایای Apostle در یک تابوت نقره ای واقع شده است که در فهرست محبوب ترین منطقه ها دیدنی اسپانیا و دیدنی های اسپانیا برای گردشگران جای گرفته.

میدان مایور Plaza Mayor در شهر مادرید

میدان مایور Plaza Mayor که قلب تپنده مرکز درخشان و پر جنب و جوش اسپانیا به شمار می رود، از قرن شانزدهم میلادی، زمانی که فیلیپ دوم Philip II، وظیفه طراحی و ساخت آن را به معمار محبوب خود خوان دی هررا Juan de Herrera، سازنده Escorial سپرد، نقش مهمی در زندگی مادریدی ها داشته است و از مهم ترین دیدنی های اسپانیا و منطقه ها دیدنی اسپانیا می باشد. این میدان به عنوان صحنه رخداد رویداد های مهم و مراسم خاص، اعلام پادشاه نو، اعلام تقدس قدیسین، سوزاندن مرتد ها و تفریح های عمومی و جمعی مانند مسابقات شوالیه ها و گاوبازی مورد استفاده قرار می گرفت. کافه های موجود در این میدان سنگفرش ویژه پیاده ها و رستوران هایی که زیر طاق های این میدان قرار دارند، اتاق نشیمن شهر مادرید و محل های محبوب مردم مادرید و گردشگران برای دیدار با یکدیگر به شمار می روند.

مجموعه شهر هنرها و علوم Ciudad de las Artes y las Ciencias در شهر والنسیا

زمانی که شهرداری والنسیا، مسیر رودخانه را که باعث به وجود آمدن سیل در شهر می شد تغییر داد، با یک زمین وسیع و صاف روبرو شد که چند پل روی آن قرار داشت. معمار فوق العاده اسپانیایی سانتیاگو کالاتراوا Santiago Calatrava روی همین زمین، ترکیب خیره نماینده ای از بناها را خلق کرد که مانند یک آهنربا برای هواداران معماری معاصر عمل می نماید و آنها را از همه جای دنیا برای دیدنی این بنا به اسپانیا می کشاند. نه تنها ساختمان این بنا، بلکه موزه ها، گالری های هنری و آکواریوم آن (طراحی شده به وسیله فلیکس کاندلا Félix Candela) باعث شده اند که این جاذبه گردشگری به یکی از محبوب ترین مکان های تاریخی اسپانیا و منطقه ها دیدنی اسپانیا تبدیل شود. آکواریوم این مجموعه به نام LOceanogràfic بزرگ ترین آکواریوم اقیانوس شناسی اروپا می باشد، به شکل یک گل سوسن آبی ساخته شده است و ساختمان های آن به محیط های آبی مختلف از جمله محیط های استوایی و قطبی اختصاص یافته است.

سواحل کاستا دل سل Costa del Sol

با آوازه ای که سواحل کاستا دل سل Costa del Sol به عنوان آفتابی ترین مکان در اروپا دارند و مایل ها ساحل ماسه ای سفید این منطقه که با موج های دریای آرام در تماس هستند، اصلا عجیب نیست که این سواحل برای مردم متعلق به اروپای شمالی، مردمی که تشنه آفتاب هستند و در پی بهشتی ماسه ای آفتابی می گردند که به آن فرار نمایند، یک مقصد گردشگری ایده آل به شمار می روند.این محبوبیت زیاد، در ابتدا باعث توسعه یافتن بیش از حد این منطقه شد؛ اما حکومت اندلس نه تنها به آن انتها بخشید، بلکه دست به تخریب مکان های ساخته شده و بازگرداندن تمامی بخش های ساحلی به حالت طبیعی آنها، تمیز کردن سواحل و ساختن بناهای نوی که در هماهنگی بیشتری با محیط طبیعی هستند پرداخت. این سواحل، تنها نکته مجذوب نماینده و قابل توجه منطقه کاستا دل سل برای گردشگران نیستند؛ احیا شدن شهر مالاگا Málaga، این منطقه را برای همه مجذوب کننده تر نموده است. صاحبان کشتی های تفریحی، عاشق لنگرگاه پوئرتو بانوس Puerto Banus هستند و علاقمندان به گلف به Nueva Andalucia که با عنوان دره گلف شناخته می شود، می آیند تا از بیش از 50 زمین گلف آن برای بازی کردن و گذران اوقات خوش استفاده نمایند. در چند قدیمی ساحل ماربلا Marbella، شهری قدیمی وجود دارد که پر است از خانه های سفید و بقایای به خوبی حفاظت شده یک قلعه مورویی.

خیابان لارامبلا La Rambla در شهر بارسلونا

در حالی که در یک بعد از ظهر تابستانی در خیابان لارامبلا La Rambla یکی از زیباترین دیدنی های اسپانیا قدم می زنید، ممکن است به ذهنتان برسد که در آن لحظه، تک تک ساکنان شهر بارسلونا در این خیابان با شما هستند. این خیابان، قطعا جایی است که باید بعد از کار روزانه در یک روز تابستانی یا یک آخر هفته به آنجا بروید. این بلوار پر درخت، خطی سبز و نه چندان مستقیم به مرکز شهر بارسلونا و سپس به شمال غربی شهر در نزدیکی بندر کشیده است. بخشی از این خیابان که به میدان کاتالونیا Plaça de Catalunya می رسد، دارای درخت های چنار است و دو جاده ماشین رو باریک در دو طرف بخش وسیع مخصوص پیاده ها واقع شده است و از محبوب ترین منطقه ها دیدنی اسپانیا است. خیابان لارامبلا La Rambla علاوه بر بازار گل و بازار پرندگان، دارای تعدادی دکه روزنامه فروشی و کتاب فروشی می باشد؛ بعلاوه رستوران ها و کافه های روباز که میزهای آنها در فضای آزاد قرار دارند. هنرمندان و موزیسین های خیابانی، مجسمه های زنده و اجرا نمایندگان بداهه، همگی به زنده و پر شور بودن فضای این خیابان می افزایند.

شهر قدیم تولدو Toledo

ترکیب سبک های معماری مورویی، گوتیک و رنسانس، شهری را خلق نموده است که هنرمند مشهور ال گرکو El Greco در یکی از مشهور ترین تابلو های نقاشی خود به تصویر در آورده است. این شهر که روی یک تپه بلند مستحکم قرار گرفته و از سه طرف با دره های عمیق رودخانه تاگوس Tagus احاطه شده است، نمای زیبا و بی نظیری دارد. نزدیک شدن به این شهر از سمت پایین تپه، نمایی خاطره انگیز و فراموش نشدنی است. نقشه شهر با الگوی غیر معمول خیابان های باریک و تعداد بی شمار کوچه های بن بست، بازتابی از گذشته مورویی آن به شمار می رود و معماری دوره مسیحیت، به وسیله تعداد بی شمار کلیساها، صومعه ها و نوانخانه های آن به نمایش گذاشته شده است. همه اینها، شهر قدیم را به یک موزه فضای باز و یکی از مکان های تاریخی اسپانیا تبدیل نموده است که تاریخ اسپانیا را به تصویر می کشد و به همین علت، در فهرست میراث فرهنگی انسانی سازمان یونسکو قرار گرفته است. کلیسای جامع سبک گوتیک تولدو Toledo بسیار باشکوه است و فضای داخلی آن به طرز فوق العاده ای آراسته شده است. بعلاوه دو کنیسه ای که در شهر قدیم جوداریا Judaria (بخش یهودی نشین) قرار دارند، از زرق و برق های سبک معماری مورویی برخوردارند. زمانی که در این منطقه هستید، حتما از زیباترین دیدنی های اسپانیا و منطقه ها دیدنی اسپانیا از جمله کلیسای سن توم که شاهکار ال گرکو El Greco در آن نگه داری می شود بازدید کنید.

شهر های سپید اندلس Andalucía

شهر های سپید اندلس Andalucía که مانند تکه های خامه سفید رنگ در بالای پرتگاه های پر شیب اندلس جنوبی قرار گرفته اند، نه تنها زیبا هستند، بلکه از تاریخ طولانی و مجذوب نماینده این منطقه نیز صحبت می نمایند و از منحصر به فردترین منطقه ها دیدنی اسپانیا و مکان های تاریخی اسپانیا به شمار می آید. در غرب جبل الطارق Gibraltar (دهکده ای کوهستانی در ساحل جنوبی اسپانیا)، کوه ها مستقیما از میان دریا سر بر آورده اند و در میان این کوه ها، شهر های سپید اندلس، هر کدام روی یک تپه بلند قرار گرفته اند.خارق العاده ترین این شهر ها، شهر آرکوز د لا فرانترا Arcos de la Frontera می باشد که میدان اصلی آن در کنار کلیسای سبک گوتیک به طرز سرگیجه آوری روی یک صخره 137 متری قرار گرفته و دارای منظره های زیبایی از دره ای پر از باغستان های زیتون، پرتقال و بادام است. ماز (راه پرپیچ و خم گیج نماینده) متشکل از خیابان های سنگفرش پیچ در پیچ این شهر بی نظیر، که از کنار کافه ها و فروشگاه های صنایع دستی سرامیک و سفال می گذرند به یک قلعه مورویی منتهی می شوند که از بی نظیرترین مکان های تاریخی اسپانیا و دیدنی های اسپانیا است.

جمعا 19 عدد از روستاهای خانه سپید این منطقه در اطراف منطقه حفاظت شده گرازالما Grazalema قرار گرفته اند. پارک ملی گرازالما Grazalema و شهر Zahara de la Sierra دو مکان فوق العاده دیگر و از منطقه ها دیدنی اسپانیا هستند که ارزش بازدید کردن دارند. بعلاوه شهر Jerez de la Frontera که جایگاه موسیقی و پایکوبی فلامنکو و اسب های اندلسی بی نظیر است. حتما برای دیدنی باله این اسب ها به موسسه Royal Andalucian School of Equestrian Art بروید و برای دیدن فلامنکوی اصیل، به مرکز فرهنگی فلامنکوCentro Cultural Flamenco مراجعه کنید.

کوه تید El Teide در تنریف

این آتشفشان از قدیمی ترین دیدنی های اسپانیا ولی در عین حال فعال، بلندترین قله در اسپانیا و یکی از عجایب طبیعی برتر قاره اروپا و از منطقه ها دیدنی اسپانیا محسوب می شود. قله کوه تید Pico de Teide و Caldera de las Cañadas که یک دهانه آتشفشانی بزرگ است، بهمراه یکدیگر، پارک ملی تید Parque Nacional del Teide در مرکز جزیره تنریف Tenerife (واقع در جزایر قناری) را تشکیل داده اند. در سال 2007، زمانی که سازمان یونسکو، این پارک را در فهرست میراث دنیای قرار می داد، از زیبایی طبیعی و اهمیت آن در فراهم کردن شواهد فرایند های زمین شناسی که تغییر و تحول جزایر اقیانوسی را تایید می نمایند نام برده بود که همین موضوع باعث شده به یکی از شگفت انگیزترین منطقه ها دیدنی اسپانیا و دیدنی های اسپانیا تبدیل شود.

راه های بسیاری برای رفتن به قله تید El Teide وجود دارد. شما می توانید راه این قله را پیاده طی کنید یا به سمت این قله رانندگی کنید؛ رانندگی در منطقه ای که مانند سطح کره ماه است و صخره های رنگی دارد، به شما این حس را می دهد که در حال رانندگی به مرکز زمین هستید. می توانید به سمت نوک مخروطی شکل قله تید El Teide صخره نوردی کنید؛ اما آسان ترین راه برای نزدیک شدن به این قله، استفاده از تله کابین آن است که سفر با آن هشت دقیقه طول می کشد. در یک روز آفتابی و بدون ابر، می توان از روی این قله، تمامی مجمع الجزایر منطقه تا شمال آفریقا و جزایر قناری Canary Islands را مشاهده کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 15 دی 1401 بروزرسانی: 15 دی 1401 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2289

به "سفر به اسپانیا ، منطقه ها دیدنی افسون کننده اسپانیا" امتیاز دهید

1 کاربر به "سفر به اسپانیا ، منطقه ها دیدنی افسون کننده اسپانیا" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به اسپانیا ، منطقه ها دیدنی افسون کننده اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید