صالحی امیری: برای حضور با عزت ایران در المپیک هر کاری می کنیم

به گزارش آی تی گپ، به گزارش خبرنگاران، سید رضا صالحی امیری در نشست خبری که امروز دوشنبه در محل آکادمی ملی المپیک برگزار گشت پیرامون موضوعات مرتبط با کمیته ملی المپیک و کاروان اعزامی به بازی های المپیک توکیو توضیح داد.

صالحی امیری: برای حضور با عزت ایران در المپیک هر کاری می کنیم

هر کاری برای حضور با عزت انجام می دهیم

صالحی امیری در آغاز نشست خبری خود گفت: برای ساماندهی کاروان در سه گروه ستاد عملیاتی، عالی، ستاد فرهنگی فعالیت هایی را پیش بردیم. در حال حاضر همه ملی پوشان اعزامی به توکیو در اردوی داخلی یا برون مرزی حضور دارند، همگی در آمادگی کامل به سر می برند، وظیفه حمایت و پشتیبانی خود را به صورت مستمر انجام می دهیم هر آنچه برای حضور با عزت لازم باشد، انجام می دهیم.

مطمئنم ورزش کام ملت را شیرین می کند

صالحی امیری باتاکید بر اینکه تا به امروز برای کاروان محدودیتی نداشتیم، گفت: با وجود خیلی از کمبودها، حمایت حداکثری را از طرف دولت داشتیم، مطمئن هستم قهرمانان ما در توکیو خواهند درخشید و کام ملت را شیرین می کنند.

روزی نیست که دغدغه ورزشکاران را نداشته باشیم

صالحی امیری به پرسشی که در رابطه با عدم المپیکی بودن فضای ورزش مطرح شد، پاسخ نداد.

وی در این زمینه با ارائه شرحات تکمیلی گفت: امروز تمام ورزشکاران ما از نظر روحی و جسمی آمادگی صد در صدی دارند، حتی ورزشکاری مانند سهراب مرادی که کسب سهمیه نکرده همچنان امیدوارانه پیگیر تمریناتش است، در کاراته و کشتی هم شرایط به همین شکل است. برای حل بخشی از معضلات روحی و روانی ورزشکاران که مربوط به مسائل مالی می شود، اقدام شده است، علاوه بر اینکه 10 نفر بورسیه هستند، تمام اعضا حقوق ماهیانه گرفته اند، با فدراسیون ها هماهنگ هستیم که به مسایل آنها رسیدگی شود. تقریباً روزی نیست که دغدغه ورزشکاران را نداشته باشیم.

دولت متعهد به پرداخت پاداش هاست

صالحی امیری در واکنش به پرسشی که در رابطه با پاداش های مدال آوران و تاثیر تغییر دولت در رابطه با آن مطرح شد، گفت: کسانی که سال ها زحمت کشیدند و در توسعه ورزش قهرمانی تلاش کردند حضور این عزیزان در المپیک ضرورت است. تغییر دولت در نگاه ملی به منافع ملی تاثیر نخواهد داشت. همه دولت ها آرزوی درخشش کاروان را دارند.

وی درباره پرداخت پاداش که آیا با تغییر دولت تضمینی برای اجرای آن هست، شرح داد: این وظیفه نهادهای مسئول در ورزش است که پشتیبان ورزشکاران باشند. آنچه به عنوان پاداش مطرح شد در تعهدات دولت است. ما هم تعهدات خود را انجام می دهیم و تا امروز هم به این تعهدات عمل کرده ایم. تا الان 50 درصد بودجه فدراسیون ها، بخشی از نیازها برای حضور در المپیک و … اجرا شده است.

برنامه های فرهنگی ایران برای المپیک

صالحی امیری در مورد فعالیت های فرهنگی پیش بینی شده برای المپیک گفت: ستاد فرهنگی همزمان با ستاد عملیاتی شکل گرفت، مرحله به مرحله پیگیر فعالیت های این ستاد بود، برنامه های گسترده ای پیش بینی شده بود، قرار بر همراه داشتن ارکستر بود و اینکه در توکیو نمایش فیلم با زیر نویس انگلیسی و ژاپنی، برگزاری نمایشگاه و … داشته باشیم. در بعد داخلی هم با 10 نهاد برای فعالیت های فرهنگی هماهنگی داشتیم، اما با شیوع کرونا محدودیت هایی اعمال شد و ما مجبور به محدود کردن برنامه های خود شدیم.

وی ادامه داد: در این زمینه اخیراً نشست هایی با سفیر ژاپن داشتیم، نتیجه ای که تا امروز حاصل شد این است که با اعمال محدودیت ها، فعلاً برگزاری نمایشگاه ایران زیبا، نمایش فیلم با زیر نویس، توزیع هدایا و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی را خواهیم داشت. برای هفته المپیک هم یک هفته برنامه خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1786

به "صالحی امیری: برای حضور با عزت ایران در المپیک هر کاری می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: برای حضور با عزت ایران در المپیک هر کاری می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید