خبرنگاران گفت وگوی حریری با ولیعهد ابوظبی در باره تحولات لبنان و منطقه

به گزارش آی تی گپ، تهران- خبرنگاران- سعد حریری نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان روز آدینه در ملاقات با شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی گفت وگو کرد.

خبرنگاران گفت وگوی حریری با ولیعهد ابوظبی در باره تحولات لبنان و منطقه

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان در ملاقات سعد حریری با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، همه گیری ویروس کرونا و پیامدهای آن در سطوح مختلف و راه های مقابله با آن آنالیز شد.

سعد حریری در سفر به امارات، ولیعهد ابوظبی را در جریان آخرین تحولات و رخدادهای لبنان به ویژه مسائل مربوط به تشکیل کابینه جدید قرار داد.

ولیعهد ابوظبی موفقیت حریری را در انجام ماموریت برای تشکیل کابینه ای که با رعایت منافع ملی و پشت سرگذاشتن اختلافات، قادر به مقابله با چالش های پیش روی لبنان باشد، خواهان شد.

وی همچنین حمایت و ایستادگی امارات را در کنار ملت لبنان به منظور تحقق خواسته هایش برای دستیابی به وحدت، ثبات و توسعه بیان نمود.

سعد حریری، نخست وزیر مامور تشکیل کابینه در لبنان و رئیس جریان المستقبل این کشور روز آدینه وارد امارات شد و با مقام های این کشور ملاقات و گفت وگو کرد.

سعد حریری که حدود پنج ماه است از سوی میشل عون رییس جمهوری لبنان و تایید شکننده مجلس این کشور مکلف به تشکیل کابینه برای چهارمین بار شده، به دلایل مختلف تا به امروز نتواسته دولت خود را تشکیل دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1594

به "خبرنگاران گفت وگوی حریری با ولیعهد ابوظبی در باره تحولات لبنان و منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گفت وگوی حریری با ولیعهد ابوظبی در باره تحولات لبنان و منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید