تهرانی ها برای نهضت مسکن ثبت نام کنند

به گزارش آی تی گپ، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه در شهر نو ایوانکی امکان ثبت نام مجدد برای متقاضیان نهضت ملی مسکن فراهم شده و تا 31 تیرماه ادامه دارد گفت: در تمامی شهر های استان، تامین زمین اجرا شده، پیمانکار انتخاب شده و به محض کلنگ زنی، متقاضیان به پروژه ها معرفی می شوند.

تهرانی ها برای نهضت مسکن ثبت نام کنند

به گزارش ایسنا، خلیل محبت خواه اظهار کرد: از روز چهارشنبه 15 تیرماه برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در استان تهران، شرایط ثبت نام یا ویرایش اطلاعات در شهر تازه ایوانکی فراهم شده و تا 31 تیرماه ادامه دارد.

وی افزود: در این مرحله از ثبت نام در شهر های دارای ظرفیت در برخی استان ها نام نویسی می شود که در استان تهران شهر تازه ایوانکی دارای ظرفیت خالی است. متقاضیان برای نام نویسی به سامانه طرح های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir مراجعه کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه در ایوانکی زمین به صورت خودمالکی واگذار می شود گفت: به متقاضیان در قالب گروه های دو نفره زمین واگذار می شود که می توانند اقدام به ویلاسازی کنند. در واقع ساخت به عهده خود متقاضیان است که این نوعی مزیت محسوب می شود. در ایوانکی نوع واحد های مسکونی به صورت ویلایی است.

به گفته محبت خواه، برای متقاضیان نهضت ملی مسکن در شهر تهران صرفا شهر های تازه پرند، هشتگرد، ایوانکی و شهر های پاکدشت، رباط کریم در نظر گرفته شده که در چهار شهر مذکور ظرفیت تکمیل شده و در این مرحله فقط امکان ثبت نام در ایوانکی وجود دارد.

وی درباره مشخص تکلیف متقاضیانی که هنوز پیامک برای آن ها واریز نشده است گفت: زمین در تمامی شهر های استان تهران شامل پیشوا، قرچک، دماوند، فیروزکوه، پاکدشت و رباط کریم تامین شده است. فرایند الحاق به محدوده به اتمام رسیده مشاور انتخاب شده است. در حال حاضر با پیمانکاران و انبوه سازان قرارداد بسته ایم تا پروژه ها را آغاز کنند. به محض کلنگ زنی، نفراتی که ثبت نام کرده اند به پروژه ها معرفی می شوند.

بنا بر این گزارش، دولت سیزدهم بر اساس قانون جهش تولید و تامین مسکن مصوب 17 مرداد سال 1400 ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال را در برنامه خود گنجانده است. حدود 5.4 میلیون نفر برای این طرح نام نویسی کرده اند که 3.6 میلیون نفر تایید شده اند. از روز 15 تیرماه 1401 ثبت نام مجدد در 40 شهرستان از چهار استان گیلان، هرمزگان، بوشهر و سمنان آغاز شده و تا 31 تیرماه ادامه دارد. نام نویسی در سامانه طرح های جامع حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir انجام خواهد شد.

تا روز 15 تیرماه 1401 کل واحد های پروژه مذکور یک میلیون و 383 هزار و 513 واحد است. از این تعداد 954 هزار و 238 واحد در مراحل اجرایی ساخت قرار گرفته است و تعداد 429 هزار و 275 واحد کلنگ زنی شده است. برای ساخت یک میلیون و 535 هزار و 276 واحد تامین زمین اجرا شده است. تعداد 507 هزار نفر در بانک مسکن برای واحد های نهضت ملی مسکن افتتاح حساب کرده و 290 هزار نفر برای انعقاد قرارداد و دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شده اند. با 91 هزار نفر نیز عقد قرارداد شده و در واقع قسط های اول تسهیلات را دریافت کرده اند. طبق آخرین برآورد ها قیمت هر متر مربع واحد های نهضت ملی مسکن 4 میلیون و 750 هزار تومان خواهد بود و زمان ساخت پروژه 18 تا 24 ماه مشخص شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1401 بروزرسانی: 3 مرداد 1401 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2202

به "تهرانی ها برای نهضت مسکن ثبت نام کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهرانی ها برای نهضت مسکن ثبت نام کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید