ترامپ: آدام شیف برای لطمه زدن به سندرز اطلاعات درباره دخالت روسیه را درز داده است

به گزارش آی تی گپ، رئیس جمهور آمریکا یک نماینده ارشد حزب دموکرات را به افشای اطلاعات طبقه بندی شده درباره دخالت روسیه در انتخابات 2020 متهم نموده تا از این طریق به برنی سندرز نامزد پیشتاز دموکرات ها لطمه بزند.

ترامپ: آدام شیف برای لطمه زدن به سندرز اطلاعات درباره دخالت روسیه را درز داده است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل آی تی گپ به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه آدام شیف نماینده ارشد دموکرات را متهم کرده است که با افشای اطلاعات طبقه بندی شده درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا قصد لطمه زدن به برنی سندرز نامزد پیشتاز دموکراتها را داشته است.

ترامپ در اظهاراتی در جمع آی تی گپ پیش از خروج از کاخ سفید برای سفر به هند، گفت: من از اطلاعاتی که نشان می دهد روسیه قصد یاری به کارزار انتخاباتی سندرز را داشته بی اطلاع بوده ام و خواهان تحقیق درباره آدام شیف به خاطر درز این اطلاعات هستم.

این در شرایطی است که آدام شیف اتهامات مطرح شده از سوی ترامپ را رد کرده است.

3 منبع مطلع روز پنجشنبه اعلام کردند که مقام های اطلاعاتی آمریکا به نمایندگان کنگره هشدار داده اند که روسیه در حال دخالت در کارزار انتخاباتی 2020 با هدف یاری به انتخاب مجدد دونالد ترامپ یا برنی سندرز است.

هشدار مقام های اطلاعاتی آمریکا ابهامات زیادی را درباره همگرایی کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و اینکه آیا دولت ترامپ اقدامات متناسب برای مقابله با دخالت های مشابه سال 2016 را اتخاذ کرده ایجاد کرده است.

ترامپ اضافه کرد: من مطالبی را که می گوید روسیه در حال یاری به برنی سندرز است، خوانده ام. هیچ کسی درباره این مسئله به من چیزی نگفته بود. من هرگز چیزی درباره این مسئله نمی دانستم.

وی گفت: آدام شیف و گروهش این اطلاعات را فاش کرده اند. آنها این اطلاعات را به روزنامه درز داده اند. مقام های قضایی باید از آدام شیف به خاطر درز این اطلاعات تحقیق نمایند.

آدام شیف که مسئول تحقیقات پرونده استیضاح ترامپ بوده است، ضمن رد ادعاهای ترامپ گفت: رئیس جمهور آمریکا میخواهد افکار عمومی را از اقدامات و اظهارات خودش منحرف کند. آقای رئیس جمهور ادعاهای شما کسی را گول نخواهد زد. شما از یاری روسیه در انتخابات 2016 استقبال کردی، سعی کردی تا از یاری اوکراین استفاده کنی و از انتخابات 2020 ما در برابر دخالت خارجی حفاظت نکردی. الان هم رئیس مدیر اطلاعات ملی آمریکا را به خاطر اطلاع دادن این مسائل به کنگره برکنار کردی. تو دوباره به آمریکا خیانت کردی.

ترامپ جو مگوایر مدیر موقت اطلاعات ملی آمریکا را برکنار و ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان را جانشین وی کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 926

به "ترامپ: آدام شیف برای لطمه زدن به سندرز اطلاعات درباره دخالت روسیه را درز داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: آدام شیف برای لطمه زدن به سندرز اطلاعات درباره دخالت روسیه را درز داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید