بهترین زمان ورزش برای دیابتی ها ؛ اگر دیابت دارید این موقع از روز ورزش کنید

به گزارش آی تی گپ، مطالعه تازه دانشمندان بیمارستان بریگام و زنان نشان داد که بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2 با داشتن بیشترین فعالیت در بعدظهر بهترین بهبود را در کنترل گلوکز داشتند.

بهترین زمان ورزش برای دیابتی ها ؛ اگر دیابت دارید این موقع از روز ورزش کنید

به گزارش خبرنگاران به نقل از بهداشت نیوز، بیماران دیابتی نوع 2 که بعد از ظهرها فعالیت بدنی دارند، کاهش در قند خون خود را تجربه می کنند.

مداخلات سبک زندگی، مانند رژیم غذایی سالم و برنامه فعالیت بدنی منظم، روش هایی برای مدیریت دیابت هستند.

مطالعه نو دانشمندان بیمارستان بریگام و زنان نشان داد که بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2 با داشتن بیشترین فعالیت در بعدظهر بهترین بهبود را در کنترل گلوکز داشتند. محققان اعلام کردند اهمیت داشتن فعالیت بر هیچکس پوشیده نیست، اما زمان بندی آن نیز مهم است.

پزشکان توصیه می کنند که بیماران دیابتی به عنوان روشی برای مدیریت سطح گلوکز خون خود، در فعالیت بدنی منظم شرکت کنند. افزایش سطح گلوکز خون می تواند افراد مبتلا به دیابت نوع 2 را در معرض خطر بیماری قلبی، اختلال بینایی و بیماری کلیوی قرار دهد.

دانشمندان عنوان کردند که تحقیقات آن ها دارای محدودیت هایی است. به عنوان مثال، مطالعه آن ها مشاهده ای است و عوامل مخدوش کننده مانند خواب و رژیم غذایی را میزان گیری نمی کند.

تیم ممکن است در مطالعات آینده، یافته های خود را به صورت تجربی آزمایش کند تا توضیح دهد چرا زمان فعالیت بر کنترل گلوکز خون تأثیر می گذارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 خرداد 1402 بروزرسانی: 16 خرداد 1402 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2355

به "بهترین زمان ورزش برای دیابتی ها ؛ اگر دیابت دارید این موقع از روز ورزش کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان ورزش برای دیابتی ها ؛ اگر دیابت دارید این موقع از روز ورزش کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید