بزرگترین ارکستر جهان؛ 12 هزار نوازنده در ونزوئلا نواختند

به گزارش آی تی گپ، حدود 12 هزار نوازنده جوان که از سراسر ونزوئلا به مرکز این کشور آمده بودند، در حیاط آکادمی نظامی ونزوئلا و با هدف ثبت کارشان در کتاب رکورد های جهانی گینس به عنوان بزرگترین ارکستر جهان به اجرای برنامه پرداختند.

بزرگترین ارکستر جهان؛ 12 هزار نوازنده در ونزوئلا نواختند

به گزارش خبرنگاران، ونزوئلا از سال 1975 میلادی برنامه ای تحت عنوان El Sistema را به ابتکار خوزه آنتونیو آبرئو، رهبر ارکستر و پیانیست مشهور ونزوئلایی که سیاستمدار نیز بود، به اجرا گذاشته که در چهارچوب آن آموزش موسیقی برای همه بچه ها بویژه هزاران کودک از طبقات پایین جامعه ممکن شده است. در پی موفقیت این برنامه ابتکاری، سال هاست که بسیاری از کشور های آمریکای لاتین نیز موسیقی را جزو برنامه های آموزشی بچه ها در همه گروه ها قرار داده اند.

در جریان اجرای کنسرت منحصربفرد، در مجموع هشت قطعه اجرا شد که در میان آن ها اثاری از چایکوفسکی، آهنگساز سرشناس روسی نیز وجود داشت.

رهبری این ارکستر بزرگ را آندره دیوید آسکانیوی 34 ساله برعهده داشت که پیش از پایان آخرین تمرین، برای جلوگیری از به خطر افتادن رکورد، به نوازندگان تاکید می کرد حتی اگر اجرای نتی را از دست دادند، متوقف نشوند و با تکیه به حافظه خود ادامه دهند تا خللی در کار ارکستر ایجاد نشود.

در جریان این مراسم، علاوه بر 260 نماینده گینس که بر اجرای درست مقررات ثبت رکورد نظارت داشتند، برخی شخصیت های سیاسی ونزوئلا از جمله دلسی رودریگز، معاون رئیس جمهوری نیز حضور داشتند.

گینس ظرف ده روز آینده اعلام خواهد کرد که آیا ونزوئلا بزرگترین ارکستر جهان را اجرا کرده است یا خیر. رکورد فعلی در این موضوع به ارکستری متشکل از 8097 نوازنده در سن پترزبورگ روسیه تعلق دارد که در سال 2019 میلادی به ثبت رسید.

پیش از این در چهارچوب برنامه El Sistema بیش از 10 هزار نوازنده ونزوئلایی در زمان مرگ خوزه آنتونیو آبرئو به اجرای برنامه پرداخته بودند، اما از آنجا که مدارک درخواستی گینس در مهلت مقرر تحویل داده نشده بود، رکورد آن اجرا به ثبت نرسید.

منبع: فرارو
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2010

به "بزرگترین ارکستر جهان؛ 12 هزار نوازنده در ونزوئلا نواختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین ارکستر جهان؛ 12 هزار نوازنده در ونزوئلا نواختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید