9 مدل دستبند طلا برای خانم ها

به گزارش آی تی گپ، دستبند طلا به فرد اعتماد به نفس می بخشد و زیبایی او را دو چندان می نماید.

9 مدل دستبند طلا برای خانم ها

مدل دستبند طلا

دستبند یکی از زیورآلاتی است که به دور مچ پیچیده می گردد، و ممکن است کاربردهای مختلفی داشته باشد. منظور ما در این مقاله، دستبند های زینتی است. این وسیله، از جنس های مختلفی از جمله سنگ، پلاستیک، چوب، چرم و فلزات مختلف ساخته می گردد. طلا فلزی نرم است که به اشکال گوناگونی در می آید. به راحتی زنگ نمی زند و رنگ خود را از دست نمی دهد. در این مطلب آی تی گپ چند مدل دستبند طلا را به شما نشان می دهیم.

دستبند النگویی

اگر یک دستبند، یکپارچه و نواری باشد و بتوان بدون وجود قفلِ مجزا آن را به دست کرد، به آن النگو گفته می گردد. دستبند النگویی با قفل های کشویی بسته می گردد یا دارای لولاهایی قابل خم شدن است.

مدل دستبند طلا زنجیری ساده

این مدل، رایج ترین و ساده ترین مدل دستبند است. دانه های زنجیر به فرم گرد در یک ردیف افقی، به یکدیگر متصل شده اند. مدل زنجیری به راحتی روی دست حرکت می نماید و وزن سبک آن فرد را اذیت نمی نماید. در این مدل، دانه های زنجیر لحیم کاری نشده اند و به طور آزادانه حرکت می نمایند.

زنجیر تابیده گورمت

در مدل تابیده (Gourmette) دانه های زنجیری از فرم گرد خارج و در قسمت اتصال کمی تابیده شده اند که سبب می گردد ظاهری برجسته تر به خود بگیرند. ضخامت زنجیر این دستبند با توجه به سلیقه افراد، بین چند میلی متر تا چند سانتی متر متغیر است. از این طرح معمولا در دستبندهای مردانه استفاده می گردد.

مدل دستبند طلا فیگارو

در مدل فیگارو (Figaro) مانند مدل گورمت محل اتصال دانه های زنجیر پیچ خورده است با این تفاوت که فرم دانه ها با نظم خاصی بین گرد و بیضی می چرخد. این مدل از پر طرفدارترین مدل های دستبند و گردنبند است.

ترکیب طلا و الماس

الماس یکی از سنگ های درخشان و مورد علاقه خانم ها است که ترکیب آن در کنار طلا بسیار شگفت انگیز خواهد بود. در این مدل روی دانه های زنجیر را با الماس پوشش می دهند.

مدل دستبند طلا با زنجیر دم روباه

دستبند زنجیری مدل دم روباه (FoxTail) دارای دو ردیف زنجیر است که دانه های آن به شکل مورب و با زاویه 45 درجه، به هم پیوند خورده اند. این فرم ظاهری شبیه دم روباه به وجود می آورد.

مدل دستبند طلا با زنجیر توپی

این مدل دستبند طلا از زنجیری به شکل توپ ساخته شده است که در برخی از مدل ها برای کم کردن وزن طلا، توپ ها به صورت تو خالی طراحی می شوند. در این مدل توپ ها می توانند کنار یکدیگر یا با فاصله روی سیم قرار گیرند.

دستبند چارم

دستبند چارم به مدلی گفته می گردد که مهره های گوناگون، پلاک، مروارید یا سنگ را بین دانه ها قرار می دهند و با حالتی آویزان روی دست قرار می گیرد.

دستبند طلا و مروارید

مروارید پرورشی و طبیعی دارای ظاهری براق و جذاب است که در کنار طلا جلوه ای شیک و مجلل ایجاد می نماید. معمولا مروارید را از بین نخ رد و به بخش زنجیری وصل می نمایند.

  • دستبند طلا دارای رنگ بندی خاصی از جمله سفید، نقره ای، رز گلد، قهوه ای، زرد طلایی و … است. با توجه به رنگ مو و پوست خود دستبند طلای خود را از میان رنگ های موجود انتخاب کنید. معمولا طلای مایل به زرد را در فصل های گرم، و رنگ های سرد را در فصل پاییز و زمستان استفاده می نمایند.البته برخی از مدل ها طوری طراحی شده اند که چند رنگ را در برمی گیرند. قفل های گوناگونی وجود دارد که هر کدام به گونه ای متفاوت زنجیر را دور مچ نگه می دارند، و برخی از آن ها امکان تنظیم اندازه را نیز به فرد می دهد.
منبع: پیام دلتا
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 820

به "9 مدل دستبند طلا برای خانم ها" امتیاز دهید

1 کاربر به "9 مدل دستبند طلا برای خانم ها" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 مدل دستبند طلا برای خانم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید