5 توصیه برای دریافت وقت سفارت 5 کشور اروپائی

به گزارش آی تی گپ، وقت سفارت کشورهای حوزه شینگن مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به دفاتر کارگزاری و یا کنسولی کشور مقصد مراجعه می کنید. به طور معمول معین وقت سفارت کشورهای حوزه شینگن برای متقاضیان رایگان می باشد. فقط شما برای معین وقت سفارت آلمان باید به کارگزاری ویزامتریک 190،000 تومان پرداخت کنید. بیشترین درخواست وقت سفارت کشورهای حوزه شینگن، وقت سفارت آلمان، وقت سفارت ایتالیا، وقت سفارت فرانسه، وقت سفارت چک و وقت سفارت اسپانیا می باشد. معین وقت سفارت این کشورها دارای نکات و قوانینی است که در ادامه به آنالیز آن ها می پردازیم:

5 توصیه برای دریافت وقت سفارت 5 کشور اروپائی

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

1- وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا را می توانید به وسیله کارگزاری CKGS و کنسولگری این کشور مشخص کنید. برای تحویل مدارک و انگشت نگاری در دفتر کارگزاری ویزای ایتالیا، 21 یورو بیشتر پرداخت می کنید اما این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه ای که برای دریافت وقت سفارت ایتالیا از کنسولگری پرداخت می کنید، چند برابر این 21 یورو می باشد! اگر به هردلیلی نتوانستید در تاریخ مشخص شده برای انگشت نگاری به CKGS مراجعه کنید، 60 روز از مشخص مجدد وقت سفارت محروم می شوید. بهتر است در صورت تکمیل نبودن مدارک و یا هر دلیل دیگری، در تاریخ مشخص شده به کارگزاری CKGS مراجعه کنید و وقت سفارت تان را به صورت حضوری کنسل کنید. حدودا نیم ساعت پس از درخواست کنسل کردن وقت سفارت، تغییرات در سایت CKGS اعمال می گردد.

2- وقت سفارت جمهوری چک

وقت سفارت چک در ایران توسط کارگزاری VFSGlobal و به صورت ایمیلی مشخص می گردد. برای درخواست وقت سفارت چک، باید اطلاعاتی مثل نام و نام خانوادگی متقاضی، شماره تماس، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، تاریخ سفر، نوع ویزای درخواستی (تحصیلی، توریستی و یا کاری)، تاریخ انقضاء پاسپورت، ملیت و جنسیت خود را در قالب ایمیل برای وی اف اس گلوبال ارسال کنید. در زمان مشخص وقت سفارت جمهوری چک، می توانید فرم درخواست ویزای شینگن را نیز به صورت آنلاین تکمیل نموده و برای این کارگزاری ارسال کنید. برای تحویل مدارک و انگشت نگاری ویزای چک در دفاتر VFSGlobal، باید 26 یورو بیشتر از هزینه درخواست ویزا پرداخت کنید. در صورتی که به هردلیلی نتوانید در تاریخ مشخص شده به دفتر کارگزاری ویزای چک مراجعه کنید، تا 60 روز از دریافت وقت سفارت محروم می شوید.

3- وقت سفارت آلمان

برای مشخص وقت سفارت آلمان، حتما باید 190،000 تومان به کارگزاری ویزامتریک پرداخت کنید. در صورتی که در زمان مشخص شده در دفتر ویزامتریک حضور نداشته باشید، هیچ محرومیتی برای شما در نظر گرفته نشده است. چرا که قطعا برای مسترد کردن پول پرداخت شده، متقاضیان به ویزامتریک اعلام می نمایند که در زمان مشخص شده حضور پیدا نمی نمایند! حدودا 72 ساعت پس از درخواست استرداد وجه مبلغ به حساب متقاضی واریز می گردد.

4- وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا در ایران توسط کارگزاری BLS مشخص می گردد. جهت انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای اسپانیا به دفتر BLS باید 15 یورو بیشتر از هزینه درخواست ویزا به این کارگزاری پرداخت کنید. در صورتی که به هردلیلی از رفتار پرسنل BLS رضایت نداشتید، می توانید در قسمت ثبت شکایات سایت BLS اعتراض خود را نسبت به رفتار پرسنل اعلام کنید. برای درخواست وقت سفارت اسپانیا در سایت BLS، باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید اما توجه داشته باشید که این اطلاعات، هیچ ارتباطی به فرم درخواست ویزای شینگن ندارد. در صورتی که به هردلیلی نتوانید در زمان مشخص شده به این دفتر کارگزاری مراجعه کنید، حتما وقت خود را کنسل کنید. چرا که ممکن است تا مدتی نامعلوم از اخذ ویزای اسپانیا محروم شوید!

5- وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه در ایران نیز توسط کارگزاری VFSGlobal مشخص می گردد. با این تفاوت که فرم درخواست ویزای فرانسه در زمان ارسال درخواست وقت سفارت به صورت آنلاین تکمیل می گردد. حدودا 4 هفته پس از ارسال درخواست وقت سفارت فرانسه، می توانید در دفتر کارگزاری VFSGlobal حضور داشته باشید. درخواست وقت سفارت فرانسه به این صورت است که شما ابتدا فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین تکمیل می کنید و سپس شماره ارجاع دریافتی را در قالب ایمیل برای کارگزاری VFSGlobal ارسال می کنید. بدون ارسال شماره ارجاع پیروز به دریافت وقت سفارت نخواهید بود.

اگر تا به حال با آژانس های مسافرتی و کارگزاران مختلف وقت سفارت کشورهای حوزه شینگن در ارتباط بوده باشید، حتما از هزینه های گزافی که برای مشخص وقت سفارت از شما می گیرند، با خبر هستید! حتی شما برای دریافت وقت سفارت کنسولی ایتالیا باید مبلغی حدود 2،000،000 تومان بپردازید! گروه مسافرتی ویزالند با دارا بودن کارشناسان مجرب اخذ ویزا، کمترین هزینه ممکن را برای مشخص وقت سفارت کشورهای حوزه شینگن از متقاضیان دریافت می نماید. برای درخواست وقت سفارت کشورهای شینگن می توانید به سایت Visaland.org مراجعه کنید و یا با شماره 02633143000 تماس بگیرید.

منبع: تاپ تراول
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 342

به "5 توصیه برای دریافت وقت سفارت 5 کشور اروپائی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 توصیه برای دریافت وقت سفارت 5 کشور اروپائی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید