112 هکتار از اراضی ملی شهرستان طارم آزادسازی شد

به گزارش آی تی گپ، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: از ابتدای امسال تا به امروز با قلع وقمع نهال های کاشته شده غیرقانونی در شهرستان طارم طی 2 مرحله درمجموع 112 هکتار از اراضی ملی این شهرستان آزادسازی شد.

112 هکتار از اراضی ملی شهرستان طارم آزادسازی شد

به گزارش آی تی گپ به نقل از ایرنا، سرهنگ دوم رضا مهدیون چهارشنبه 3 اردیبهشت اظهار کرد: در مرحله اول 65 هکتار و در مرحله دوم 47 هکتار آزادسازی و برطرف تصرف شد که این اراضی در روستاهای هندی کندی، تسکین، تشویر و گیلانکشه استان زنجان قرار داشت.

وی اظهار داشت: یگان حفاظت منابع طبیعی با جدیت و به صورت شبانه روزی برای برطرف تصرف اراضی ملی کوشش می نماید، قلع وقمع های اخیر، انعکاس و بازتاب بسیار خوبی داشته به طوری که عده ای پس از شنیدن خبر آن برای کاهش خسارت های وارده به اموالشان به صورت خودجوش نسبت به جمع آوری نهال و تجهیزات لوله کشی خود از اراضی، اقدام نموده اند.

مهدیون اضافه نمود: قلع وقمع نهال ها با حضور یگان حفاظت، نیروی انتظامی و سایر نهادهای امنیتی به دلیل تخریب لوازم لوله کشی و نهال ها سبب از بین رفتن اموال روستاییان و همچنین تلف شدن زمان، هزینه و انرژی بیت المال می گردد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان توضیح داد: به مردم عزیز این مناطق که در اراضی ملی، نهال کاری می نمایند توصیه می گردد برای جلوگیری از خسارت های بیشتر به اموال خود و بیت المال، قبل از مراجعه یگان حفاظت به صورت داوطلبانه نسبت به خلع ید اقدام نمایند تا از خسارت های بیشتر جلوگیری گردد.

وی گفت: یگان حفاظت منابع طبیعی همیشه ابتدا تذکر و هشدارهای لازم را به صورت مستقیم و یا به وسیله شوراهای اسلامی و دهیاران به مردم گوشزد می نماید تا اراضی تصرف شده را آزاد نمایند.

مهدیون اضافه نمود: درصورتی که متصرفان به تذکر و هشدارها توجه ننموده و داوطلبانه نسبت به خلع ید اقدام ننمایند یگان حفاظت برابر مقررات و قوانین با اقدامات قهری، نهال های کاشته شده غیرقانونی را قلع وقمع می نماید.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان اظهار کرد: احتمال تصرف به اراضی ملی در تمام مناطق استان جود دارد اما این اتفاق در شهرستان طارم به دلیل باارزش بودن مِلک و بالا بودن حساسیت ها بیشتر از سایر مناطق مشاهده می گردد.

وی اظهار داشت: حضور مستمر و همراهی رئیس دادگستری، دادستان و نیروی انتظامی شهرستان در کنار عوامل یگان حفاظت هم سبب تأمین امنیت مطلوب شده و هم باعث دلگرمی عوامل یگان می گردد که جای قدردانی دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1085

به "112 هکتار از اراضی ملی شهرستان طارم آزادسازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "112 هکتار از اراضی ملی شهرستان طارم آزادسازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید