کاهش رقم قبض آب با چند ترفند ساده ، مهمترین و موثرترین راه حل مدیریت مصرف آب را بشناسید

به گزارش آی تی گپ، مهمترین و موثرترین راه حل مدیریت مصرف آب، قطع و وصل جریان آن هنگام استفاده از آب است. در این مطلب چند کار ساده ای را که می توانیم همه ما در خانه هایمان انجام دهیم و مصرف آب را کمتر از پیش کنیم آورده ایم.

کاهش رقم قبض آب با چند ترفند ساده ، مهمترین و موثرترین راه حل مدیریت مصرف آب را بشناسید

به گزارش خبرنگاران، در شرایطی که منابع و ذخایر آبی کشور علائم هشدار را نشان می دهند، گروه های پرمصرف باید حداقل 10 درصد و بدمصرف ها حداقل 25 درصد از مصارف خود بکاهند تا در صورت تداوم کم آبی، استان تهران با معضل تامین آب رو به رو نشود، بنابراین باید تمهیدات مصرف درست را به کار گرفت.

در این بین موثرترین اقدامات قطع و وصل آب هنگام استفاده اعم از مسواک زدن، شستشو، حمام کردن و شستشو به جای استفاده بی وقفه از جریان آب است.

همچنین به جای حمام کردن های طولانی، دوش گرفتن کوتاه و سریع را جایگزین کرده، آبیاری باغچه و گیاهان را به ساعات ابتدایی صبح و یا انتهای شب که تبخیر آب در حداقل است موکول کرد، زمانی که منتظر گرم شدن آب هستیم، آب جاری شیر را در جایی ذخیره کرده و برای آبیاری گل ها و درختان و مصارفی از این قبل مورد استفاده قرار دهیم.

برای شستشو و نظافت، مصرف آب را به حداقل رسانده و از ظرفیت کامل لباسشویی و ظرفشویی استفاده کنیم، در این بین باید توجه داشت که استفاده از لوازم کاهنده مصرف آب، نوعی سرمایه گذاری است که منافع آن متوجه اقتصاد خانوار و همگان خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مهر 1401 بروزرسانی: 23 مهر 1401 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2254

به "کاهش رقم قبض آب با چند ترفند ساده ، مهمترین و موثرترین راه حل مدیریت مصرف آب را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش رقم قبض آب با چند ترفند ساده ، مهمترین و موثرترین راه حل مدیریت مصرف آب را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید