جاذبه های گردشگری تایلند، اوج شکوهی بی بدیل در قلب آسیا

به گزارش آی تی گپ، از جمله کشورهای پرطرفدار بین ایرانیان برای سفر و گشت و گذار، تایلند می باشد. دلیل این موضوع نیز این است که طبیعتی بسیار زیبا و بکر، سواحل بسیار و آب های زلالی دارد همچنین این کشور دارای جاذبه های دیدنی بسیاری است. تایلند به معنای سرزمین لبخند می باشد. پایتخت این کشور بانکوک است. از جمله شهرهای پرطرفدار این کشور می توان به پوکت، بانکوک، پاتایا و استان کرابی اشاره نمود. برای صرف جویی در هزینه های سفر به تایلند بهتر است بدانید که اکثر مردم بودایی هستند و در فرهنگ آن ها این موضوع را به وضوح می بینید. به طور مثال معابد بودایی را در هر جایی می توان پیدا کرد. باید بدانید که در آب و هوای تایلند جشنواره های جذابی برگزار می گردد مانند لوی کراتونگ Loy Krathong و Songkran که در ماه های نوامبر و آوریل برپا می شوند. جشن سال نوی تایلندی ها به نام جشنواره Songkran می باشد. در این جشنواره چند روز در بعضی نقاط آب بازی انجام می گردد. فستیوال نور یا Loy Krathong جشنواره ای است که در آن از طریق فانوس و کراتونگ که در رودخانه ها و آبراه ها قرار دارند، آسمان را روشن می نمایند و از جاذبه های گردشگری تایلند می باشد.

جاذبه های گردشگری تایلند، اوج شکوهی بی بدیل در قلب آسیا

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

اطلاعات ضروری برای سفر به تایلند

واحد پول: بات تایلند (THB)

2. زبان رسمی: تایلندی

3. اختلاف ساعت با تهران: +3:30

4. پیش شماره کشور: +66

5. شماره اضطراری پلیس، آمبولانس و آتشنشانی: 911

6. شماره پلیس گردشی: 1155

7. نوع برق شهری: 220 ولت با فرکانس 50 هرتز، دوشاخه های A، B وC

آب و هوای تایلند دیدنی

یکی از موارد مهم که باید حتما از آن خبر داشته باشید، آب و هوای شهری است که می خواهید به آن سفر کنید. در اینجا وضعیت آب و هوای تایلند را به طور کلی شرح می دهیم:

پوکت

این شهر درجه حرارتی ثابتی دارد و مرطوب و گرم می باشد. فصل بارانی این شهر از ماه می تا اکتبر و فصل غیربارانی آن از ماه نوامبر تا آوریل می باشد. در فصل بارانی بعدازظهرها رگبار به طور معمول می باشد.

پاتایا

برای راهنمای سفر به تایلند بدانید که این شهر نزدیک به بانکوک است به همین خاطر آب و هوای مشابهی دارند اما این شهر به خاطر ساحلی بودن خود خنک تر است. پاتایا آب و هوای گرجهتی دارد. فصل بارانی این شهر از ماه می تا نوامبر است. در ماه های سپتامبر و اکثبر میزان بارش باران بسیار زیاد می باشد. بارش باران در این شهر به صورت رگباری و کوتاه مدت است. در زمستان این شهر دارای آب و هوای خوب و خشکی است. ماه آوریل زمانی است که هوای آن بسیار گرم است.

بانکوک

این شهر در کل روزهای سال هوای گرمی دارد و دارای دو فصل بارانی و غیر بارانی می باشد. این شهر حتی در فصل های خشک سال نیز رطوبت بسیاری دارد. فصل غیربارانی در این شهر از ماه نوامبر تا آوریل بوده و در ماه های دسامبر و ژانویه به هیچ عنوان باران نمی بارد. فصل بارانی بانکوک از ماه مه تا اکتبر است. ماه آوریل گرمترین ماه سال است. در ماه های تابستان به خاطر وجود ابرها هوا کمی خنک می شود. بهترین زمان سفر به شهر بانکوک ماه های دسامبر و ژانویه است.

استان کرابی

استان کرابی آب و هوای گرجهتی دارد و دارای دو فصل خشک و گرم، و خنک و مرطوب می باشد. برای راهنمای سفر به تایلند بدانید که در این محدوده دمای هوا کمتر از 27 درجه نمی شود. بادهای موسمی در این استان به موقع جهت خود را تغییر نمی دهند به همین خاطر بارش باران در هر زمانی ممکن است. زمان هایی که می توان به طور دقیق از بارش یا عدم بارش باران مطمئن شد ماه های مارس و آوریل و اواخر سپتامبر و اکتبر است. دمای هوا در ماه های مارس و آوریل بالاترین میزان در این استان یعنی 37 درجه می باشد. به غیر از این ماه ها درجه هوا در این استان بین 28 تا 32 درجه است. اما به این موضوع توجه داشته باشید که شب ها درجه دما به 5 تا 10 درجه نیز می رسد و یا در روزهایی که باران های سیل آسا می آید درجه دمای روز به 24 درجه می رسد. برای راهنمای سفر به تایلند بدانید که رطوبت هوا در این استان بین 60 تا 90 درصد می باشد.

هزینه های سفر به تایلند زیبا

برای سفر به تایلند بدانید که از جمله مسائلی که مورد توجه تمام گردشگران در جاذبه های گردشگری تایلند می باشد، مقدار هزینه ای است که در مقصد سفر خود باید پرداخت نمایند. در اینجا هزینه هتل، مواد غذایی و حمل و نقل برآورد شده است. تمامی این هزینه ها تا 22 تیر سال 1396 بروزرسانی شده اند. توجه داشته باشید هر بات تایلند معادل 116 ریال ایران است. برای سفر به تایلند بدانید که قیمت هتل ها در جاهای دیدنی تایلند با توجه به کیفیت و تعداد ستاره ها متفاوت می باشد.

اطلاعات سفر به تایلند

در مجموعه اطلاعات سفر به تایلند برای کمتر کردن هزینه های سفر به تایلند و تماشای جاذبه های گردشگری تایلند توصیه هایی شده عنوان شده است. می توانید مانند محلی ها باشید، از غذاهای خیابانی و نوشیدنی های محلی و اتوبوس های محلی بهره ببرید. از غذاهای خیابانی نترسید. این غذاها از غذای بعضی رستوران ها تمیز تر و سالم تر هستند. اگر در یک هتل با قیمت پایین اقامت داشته باشید و از غذاهای محلی و خیابانی بهره ببرید، در روز 335 بات هزینه شما می شود. یک فرد تایلندی ماهانه حدود 7750 بات در بانکوک هزینه دارد. شما همچنین می توانید در خانه های افراد بومی و محلی اقامت داشته باشید. برای این کار حتما به سایت کوچ سرفینگ سری بزنید. در این سایت به راحتی می توانید خانه ای از افراد بومی مقصد خود را برای اقامت انتخاب کنید. با این کار هم در هزینه های سفر به تایلند صرفه جویی نموده اید و هم با سبک زندگی آن ها آشنایی پیدا می کنید.

جاذبه های گردشگری تایلند زیبا

کاخ بزرگ بانکوک Grand Palace

این کاخ مجموعه ای از بناهای سلطنتی است. قدیمی ترین بنا در این مجموعه به قرن 17 بر می شود. این کاخ از قرن 18 تا به امروز محل پادشاهی در تایلند بوده است. معماری این مجموعه ترکیبی از معماری سنتی تایلند و اروپایی می باشد. در این مجموعه معبد بودای زمردین واقع شده است.

بازارهای شناور در شهر بانکوک

می توانید قایق هایی پر از میوه ها و سبزیجات و غذاهای بومی ببینید که بر روی آب شناور هستند. قیمت محصولات فروشندگان این بازارهای شناور بسیار بالا است و باید با آن ها حتما چانه بزنید. تورهایی برای بازدید از این بازارهای شناور وجود دارند.

آیوتایا

این مکان یک ساعت با شهر بانکوک فاصله دارد و در گذشته پایتخت تایلند بوده است. در گذشته این شهر بسیار پررونق بوده و معاملات تجاری بسیاری در آن صورت می گرفته است. آیوتایا روابط دیپلماتیک با بسیاری از کشورهای پرتغال، فرانسه، ژاپن و چین داشته است. این شهر با آن که بسیار پررونق بوده اما بعد از 400 سال به مخروبه ای تبدیل شد. در سال 1762 میلادی ساکنین این شهر توسط ارتش برمه مجبور به ترک این شهر شدند. باید بدانید که اینجا به دلیل وجود بناهای جذاب و زیبا گردشگران بسیاری را به خود جذب می نماید و از جاذبه های گردشگری تایلند می باشد.

موزه ملی بانکوک

در این موزه به خوبی می توان با فرهنگ و تاریخ کشور تایلند آشنا شد. در جنوب شرق آسیا این موزه، بزرگ ترین موزه به حساب می آید. معماری این موزه بسیار شگفت انگیز و متعلق به قرن 18 میلادی می باشد. در این موزه راهنمای انگلیسی زبان نیز وجود دارد.

معبد وات آرون

این معبد به زمان جنگ بین سیام و برمه بر می شود و بخشی از مجموعه پیروزی است. محل قرارگیری این معبد در غرب رودخانه شائو فرایا می باشد. این معبد توسط ژنرال تاکسین ساخته شد و دلیل آن از بین رفتن آیوتایا توسط برمه ای ها بود. باید بدانید که تاکسین و بازمانده ها تصمیم گرفتند تا طلوع خورشید رژه نظامی بروند و این معبد را بسازند. معنای نام این معبد سپیده دم است که نشان دهنده تاریخ این معبد است. از این معبد منظره بسیار زیبایی از رودخانه را خواهید دید.

کاخ سوان پاکاد

این کاخ در گذشته اقامتگاه خانواده سلطنتی بوده است. امروزه این کاخ دارای باغ، استخر، بخش هنری و 8 خانه می باشد و از جاذبه های گردشگری تایلند در آب و هوای تایلند به حساب می آید.

بازار چاتوچاک

این بازار مشهور بزرگ ترین بازار آخر هفته در مجموعه جاذبه های گردشگری تایلند است. تعداد غرفه های آن حدود 15000 می باشد. این بازار جز مشهورترین بازارهای خیابانی جهان بوده و بازدید نمایندگان و گردشگران بسیاری به دیدن آن می آیند.

جزیره فانگ انگا Phang Nga Bay

این جزیره به نام جیمز باند مشهور است. از جمله جاذبه های آن سنگ های آهکی بیرون آمده از سطح دریا می باشد. در این جزیره تفریحات آبی بسیاری مانند غواصی، قایق سواری ارائه می شود. یک ساعت و نیم طول می کشد تا از پوکت به این جزایر برسید. جهت رسیدن به این جزایر بسیار زیبا و دیدنی است. اگر به پوکت سفر می کنید، حتما به این جزایر سفر کنید. در اینجا خلیج مشهور مایا نیز وجود دارد که ارزش دیدن دارد. در این جزایر نیز تفریحات آبی بسیاری فراهم شده است.

تور پرواز هانومان Flying Hanuman

با این تورهای هیجان انگیز می توانید طبیعت بسیار زیبای پوکت را بیشتر ببینید. برای شرکت در این تورها نباید از ارتفاع بترسید و به زیپ لاین علاقه داشته باشید. در این تورها راهنماهای انگلیسی زبان شما را از جهتی که طی می کنید مطمئن می سازند.

مراکز درمانی و چشمه های آب گرم

برای استراحت و بیرون کردن خستگی از تن می توانید به چشمه های آب گرم و ماساژ بروید. توجه داشته باشید چنین خدماتی که در هتل ها ارائه می شود در حد مطلوب نمی باشد و باید حتما به مراکز واقعی چشمه های آب گرم بروید تا بتوانید از بودن در آب و هوای تایلند لذت ببرید.

تورهای وحش گشت سیام (Siam Safari)

تورهای طبیعت گردی سیام سافاری شما را به دل طبیعت زیبای تایلند می برد و بر روی فیل ها سوار می شوید. در این تورها با فرهنگ روستاهای تایلند نیز آشنا می شوید.

ساحل کاتا

این ساحل شامل دو ساحل بزرگ و کوچک است که از طریق دماغه ای از هم جدا شدند. این ساحل دارای ماسه های سفید است که زیبایی آن را افزون نموده اند. در این ساحل انواع خدمات مانند رستوران، تفریحات ورزشی و آبی ارائه می شود.

بودای بزرگ پوکت

برای رسیدن به مجسمه بودای بزرگ مناظر طبیعی را می توان دید. این مجسمه 45 متر ارتفاع دارد. در اطراف این مجسمه ساحل کارون، کاتا، دماغه پانوا، تندیس خلیج چالونگ قرار دارند.

ساحل کامالا

این ساحل در شمال ساحل پاتونگ واقع شده است. این ساحل آرام و مناسب برای استراحت است. این ساحل که جز زیباترین ساحل های پوکت به حساب می آید، مکان مناسبی برای ماهیگیری می باشد. اطراف این ساحل پر از جنگل های انبوه است. این ساحل در بین گردشگران شناخته شده نمی باشد ولی با این حال از جاذبه های گردشگری تایلند در آب و هوای تایلند می باشد.

رستوران لاگروتا

در جنوب خلیج پاتونگ این رستوران عاشقانه واقع شده است. این رستوران فضای خارجی و داخلی و تراس برای صرف غذا دارد. منظره این رستوران بسیار زیبا است. علاوه بر منظره زیبای این رستوران، غذاهای آن نیز بسیار خوب می باشند.

دماغه فرامپ سپ Promthep Cape

در این دماغه غروب آفتاب زیبایی را خواهید دید. بسیاری از مردم و گردشگران هنگام غروب آفتاب به این مکان می آیند.

پارک موضوعی پوکت فانتاسی آ (Phuket FantaSea)

در این پارک انواع خدمات، تفریحات و سرگرمی ها وجود دارد. این پارک مکان مناسبی برای شب زنده داری می باشد. در این پارک سیرک نیز وجود دارد. مساحت این پارک در آب و هوای تایلند حدود 140 هکتار می باشد.

تورهای دوچرخه سواری RBB

با تورهای دوچرخه سواری RBB می توانید نقاط مختلف شهر را از جمله مدارس، جامعه های مختلف شهری، مکان های جالب را با وجود یک راهنما ببینید.

روستای فیل ها

در این روستا فیل سواری را یاد می گیرید و می توانید به تماشای آن ها بنشینید. همچنین می توانید به این فیل ها غذا بدهید. این یکی از سرگرمی های جالب این منطقه است. در این روستا فیل ها نمایش های جالب توجهی را اجرا می نمایند.

معبد وات فرا یایی

این معبد از نمادهای شهر پاتایا می باشد. در این معبد مجسمه بزرگ و طلایی از بودا واقع شده است که 12 متر ارتفاع دارد و رو به دریا قرار گرفته است. این معبد در سال 1972 ساخته شد. در اطراف این معبد بتکده های کوچکی در آب و هوای تایلند قرار دارند.

مینی سیام

در شهر پاتایا ماکت هایی از آثار باستانی در سراسر جهان در منطقه ای زیبا قرار داده شده اند. در این منطقه می توان ماکت هایی از بناهای طاق نصرت، برج ایفل، کاخ الیزه، برج پیزا را دید. این ماکت ها توسط تایلندی ها ساخته شده است. سیام نام قدیمی تایلند است و مینی سیام به معنای تایلند کوچک شده است.

باغ نانگ نوچ

در این باغ استوایی نمایش های معروف فیل ها برگزار می شود. این باغ در 18 کیلومتری غرب پاتایا واقع شده است. در این باغ گل های تزئینی بسیار و خانه های سنتی وجود دارد.

پناهگاه مذهبی حقیقت

این معبد در نزدیکی شمال پاتایا واقع شده است. معبد حقیقت واقع در کنار دریا، در کنار مجسمه های بودا و هندو می باشد. این بنا از چوب ساخته شده و ارتفاع آن 105 متر می باشد. از جمله تفریحات و سرگرمی هایی که در این مکان اجرا می شود، شوی دلفین ها است. زمان بازدید از این معبد 8 تا 18 می باشد.

موزه ریپلی

مجموعه ای از اشیای عجیب در سراسر جهان در طبقه سوم مرکز خرید رویال جمع آوری شده است. از جمله اشیای عجیب در این موزه ماکت کشتی تایتانیک از طریق میلیون های چوب کبریت، انسانی با چهار چشم، ابزارهای شکنجه و سینمای 12 بعدی اشاره نمود. بازدید از این موزه برای عموم آزاد است و از ساعت 11 تا 23 برای بازدید آماده بکار می باشد و از دیدنی های زیبا در بین هزینه های سفر به تایلند می باشد.

موزه بطری های شیشه ای

در این موزه 300 نمونه اثر هنری در بطری های شیشه ای قرار گرفته اند. این آثار هنری ماکت هایی از کلیساها، کاخ ها، کشتی ها و آثار تورستی جهانی می باشد که به دست مجسمه ساز آلمانی به نام پیتر بدلایس ساخته شده اند.

غارها و سواحل ریلی

این ساحل جز پرطرفدارترین جاذبه های تایلند در مجموعه اطلاعات سفر به تایلند به حساب می آیند و در جنوب ساحل آ او نانگ و در کنار یک دماغه سنگی قرار گرفته است. این ساحل جذابیت های بسیاری مانند غارها، صخره های آهکی، تالاب مخفی بین صخره ها، آب های شفاف، طبیعت بکر، بستر نرم شنی و چشم انداز بی نظیر دارد. برای دسترسی به این ساحل باید حتما از قایق استفاده کرد. برای دسترسی به مکان هایی که در این ساحل وجود دارند باید حتما به صورت پیاده به آن ها رسید.

خلیج مایا

این خلیج جز جزایر 6 گانه فی فی می باشد و شهرت خود را از زمانی بدست آورده که بخش هایی از فیلم The Beach در آن فیلمبرداری شده است. ساحل های بسیاری در اطراف این خلیج وجود دارد همچنین صخرهایی با ارتفاع 100 متر در کنار آن هستند. اینجا مکان مناسبی برای غواصان می باشد.

وات تام سوا Wat Tham Sua

این مشهورترین غار در این منطقه به حساب می آید. این غار به نام تایگر کیو Tiger Cave نیز شناخته شده می باشد. این غار جزئی از یک معبود بوده و توسط جنگل های انبوه احاطه شده است. در این غار جاذبه هایی مانند جای پنجه ببر و برج سنگ آهک وجود دارد. در معبد موجود در این مکان مجسمه بزرگی از بودا نیز وجود دارد و می تواند جزئی از هزینه های سفر به تایلند باشد.

جنگل حرای آ او لاک (Ao Luk Mangroves)

این محدوده طبیعتی بسیار زیبا و بکری دارد. در اینجا دو پارک ملی به نام های ثان بوک خورانی و خائو فانوم بنچا وجود دارد. این محدوده فضای روستایی دارد.

کوه پان یی Koh Panyi

اینجا جزیره ای سنگ آهکی مربوط به مسلمانان می باشد. خانه های موجود در این جزیره از چوب ساخته شده اند و بر روی آب شناور می باشند. تعداد خانواری که در این روستا زندگی می نمایند حدود 100 خانوار می باشد. در این جزیره رستوران هایی با غذای دریایی موجود می باشد. همچنین از مغازه های این جزیره می توانید سوغاتی های جالب توجهی را خریداری کنید. از مجموعه اطلاعات سفر به تایلند بدانید که کوه پودا Koh Poda از جمله پرطرفدارترین جزایر مجمع الجزایر کرابی است. 25 دقیقه فاصله بین خط ساحلی آ او نانگ از طریق قایق دارد. هزینه این قایق ها 300 بات است. مساحت این جزیره حدودا 1 کیلومتر می باشد. در این جزیره درختان صنوبر و نخل وجود دارد. همچنین سواحل آن شنی و سفید رنگ می باشد. در نزدیکی ساحل این جزیره، صخره مرجانی به همراه موجودات دریایی بسیاری وجود دارد.

استخر زمردی

این استخر واقع در پارک جنگلی طبیعی ثانگ تیا او در جنوب تایلند می باشد. در این جنگل گونه های کمیاب و بسیاری وجود دارند. این استخر با توجه به آنکه دور تا دور آن را درخت و فضای سبز زیبایی فرا گرفته، مکان مناسبی برای شنا می باشد. در این استخر نردبانی هم برای ورود و خروج قرار داده شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 548

به "جاذبه های گردشگری تایلند، اوج شکوهی بی بدیل در قلب آسیا" امتیاز دهید

1 کاربر به "جاذبه های گردشگری تایلند، اوج شکوهی بی بدیل در قلب آسیا" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری تایلند، اوج شکوهی بی بدیل در قلب آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید