کانال سوئز همچنان به علت انحراف کشتی باری پانامایی مسدود است

به گزارش آی تی گپ، کوشش ها برای شناور ساختن این کشتی باربری با 8 یدک کش غول پیکر از جمله یدک کش برکه 1 با نیروی کششی 160 تن ادامه دارد.

کانال سوئز همچنان به علت انحراف کشتی باری پانامایی مسدود است

مسؤولان کانال سوئز در مصر روز پنجشنبه خاطرنشان کردند کوشش ها برای شناور ساختن کشتی باری منحرف شده در جهت این آبراهه ادامه دارد و عبور و مرور کشتی ها همچنان امکان پذیر نیست.

به گزارش ایرنا به نقل از اسکای نیوز، اسامه ربیع رییس اداره کانال سوئز خاطرنشان کرد که عبور و مرور کشتی ها در این آبراهه تا انتها کار شناور ساختن کشتی غول پیکر باربری پانامایی EVER GREEN که در کیلومتر 151 این کانال گیر افتاده، امکان پذیر نیست.

بر اساس این گزارش، کوشش ها برای شناور ساختن این کشتی باربری با 8 یدک کش غول پیکر از جمله یدک کش برکه 1 با نیروی کششی 160 تن ادامه دارد.

کشتی کانتینری اور گرین یک کشتی غول پیکر باربری به طول 400 متر و عرض 60 متر است. این کشتی سه شنبه شب (23 مارس) به دلیل وزش طوفان شن و شرایط بد جوی از جهت خود منحرف شد و جهت عبور کشتی ها از کانال سوئز را از هر دو طرف مسدود کرد.

کشتی باربری اور گرین با پرچم پاناما از چین به مقصد بندر روتردام هلند در حرکت بود که دچار سانحه شد.

به دنبال مسدود شدن کانال سوئز، دست کم 150 کشتی حامل نفت، قطعات خودرو و کالاهای مصرفی در هر دو طرف کانال تجارت آسیا-اروپا در انتظار عبور از این آبراهه هستند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1643

به "کانال سوئز همچنان به علت انحراف کشتی باری پانامایی مسدود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانال سوئز همچنان به علت انحراف کشتی باری پانامایی مسدود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید