همراه اول کار بزرگی انجام داد

به گزارش آی تی گپ، به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آیین بهره برداری و افتتاح پروژه های ارتباطی حوزه روستایی استان فارس و اتصال روستاهای این استان به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات، صبح امروز دوشنبه 7 تیر 1400 با افتتاح نمادین سه پروژه همراه اول در روستاهای مرغ عظیم شهرستان ممسنی، سیمکان شهرستان بوانات و کلانی شهرستان کازرون و با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عنایت الله رحیمی استاندار فارس، مسعود گرشاسبی نماینده همراه اول و جمعی از مسؤولان استانی و مدیران اپراتورهای ارتباطی برگزار گردید.

همراه اول کار بزرگی انجام داد

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با بیان اینکه در ابتدای شروع کار دولت شاخص زیرساخت توسعه ای این استان صندلیی بالاتر از 20 را در بین استان ها داشت، اظهار کرد: این در حالی است که فارس قطب الکترونیک کشور بود. همچنین در حالیکه 10 درصد درآمد این حوزه از استان فارس بود، اما شرایط پوشش اینترنت این استان در سال 1396 کمتر از 15 درصد بود.

کار عظیم همراه اول برای توسعه ارتباطات روستایی استان فارس

وی ادامه داد: این شرایط در حالی بود که شهرکی به نام صدرا در استان فارس بالاترین نرخ مصرف دیتا در کشور را روی شبکه همراه اول داشت و در سال 1397 تنها 6 سایت آنجا مستقر بود؛ اما اکنون 20 سایت جدید در این منطقه نصب شده و تروپوت مشترکان به بیش از دو برابر رسیده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تقدیر و تشکر ویژه از همراه اول توضیح داد: با وجود کوشش هایی که از سمت شرکت هایی نظیر مخابرات برای توسعه شبکه انتقال در سه فاز صورت گرفت، اما کار عظیم را همراه اول انجام داد و با توسعه گسترده پهنای باند، نزدیک به 1300روستا تحت پوشش اینترنت نهاده شد.

آذری جهرمی یادآور شد: با وجود اینکه امر توسعه پیچیدگی های مربوط به خود را داشت بطوریکه تجهیزات استفاده شده قبلی برای یک برند اروپایی بود که بعد از اعمال تحریم ها کشور را ترک کردند؛ یک سال نیز معطل تجهیزات بودیم، اما با مدیریت دوستان توانستیم امر توسعه در مناطق روستایی را پیش ببریم.

اقدام ارزشمند همراه اول و بسط مفهوم هر خانه یک کارخانه

عنایت الله رحیمی، استاندار فارس نیز در ادامه این مراسم اشاره ای به صندلی ویژه ارتباطات و فناوری اطلاعات در امر توسعه داشت و اظهار کرد: ثروت آفرینی در این حوزه بیش از سایر حوزه هاست؛ لذا ایران هم باید در این جهت حرکت کند.

استاندار فارس با بیان اینکه در آینده ای نه چندان دور هر خانه می تواند یک کارخانه و محلی برای فراوری ثروت گردد که این موضوع در گرو توسعه زیرساخت هاست، اعلام کرد: استعدادهای خلاقی در کشور داریم که می توانند در این حوزه ورود و برای کشور ثروت آفرینی نمایند.

وی همچنین اقدامات همراه اول و مخابرات ایران در حوزه راه اندازی سایت های ارتباطی و برقراری پوشش جاده ای در روستاهای بالای 20 خانوار این استان را مخصوصا ظرف یک سال اخیر، ارزشمند و قابل تقدیر و تشکر دانست.

براساس این گزارش، همراه اول با نقش آفرینی گسترده و تعهد به اجرای پروژه USO توانسته پوشش ارتباطات خود مبتنی بر نسل های نوین تکنولوژی را در روستاهای استان فارس فراهم آورد تا اکنون شاهد دسترسی 90 درصد روستاهای بالای 20 خانوار این استان به شبکه ملی اطلاعات باشیم.

همراه اول اپراتور پیشرو در ورود 5G به ایران و رکورددار سرعت اینترنت

لازم به ذکر است همراه اول به عنوان لوکوموتیو پرقدرت جهت حرکتی ایران دیجیتال از سال 1395 ورود به فناوری 5G را به عنوان اپراتور پیشرو، شروع نموده و با استفاده از توان داخلی شامل تیم های فنی اپراتور و شرکت های ایرانی، فرآیند بومی سازی این فناوری (نسل پنجم) را از آن موقع تا کنون راهبری می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1798

به "همراه اول کار بزرگی انجام داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همراه اول کار بزرگی انجام داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید