مهم ترین معضل شمال کشور چیست؟

رئیس مرکز تحقیقات برنج شمال کشور گفت: یکی از مهم ترین معضلاتی که در شمال کشور وجود دارد، تغییر کاربری اراضی است بنابراین علاوه بر افزایش کمی و کیفی باید بر پایداری اراضی نیز تاکید کنیم.

مهم ترین معضل شمال کشور چیست؟

به گزارش خبرنگاران، مریم حسینی در هجدهمین همایش ملی برنج با اشاره به وضعیت فراوری برنج در ایران، اظهار کرد: با توجه به اینکه سطح مالکیت در ایران زیر یک هکتار است، زندگی حدود 2.5 میلیون نفر در شمال کشور به زراعت برنج وابسته است.

وی با اشاره به اینکه فراوری برنج در ایران در مقایسه با سایر کشورهای پیشرو، بسیار پرهزینه است، توضیح داد: مهم ترین چالش برنج طی دهه های گذشته در کشور، همیشه یکسان نبوده است؛ در سال 62 میانگین عملکرد برنج در کشور 2831 کیلوگرم در هکتار بود اما در دهه 90 بیش از 4 تن در هکتار رسیده که بخشی از این افزایش فراوری مرهون ارقام جدید و اصلاح شده و بخشی دیگر یافته های به زراعی است.

حسینی با بیان اینکه سطح زیرکشت کم شده اما راندمان عملکرد در هکتار بالا رفته، اظهار کرد: فعالیت های به نژادی و معرفی ارقام از سال 38 تاکنون منجر به معرفی 51 رقم برنج شده است که شامل خالص سازی توده های محلی برنج ایران، وارد کردن ژرم پلاسم خارجی، ترکیب ژنوم ایرانی و خارجی و ایجاد تنوع به وسیله موتاسیون بوده است.

وی با اشاره به اینکه در دهه 60 دستور افزایش عملکرد در واحد سطح مبنای کار نهاده شد و ارقامی مانند آمل 1 و آمل 2 نقش موثری در افزایش فراوری برنج و تامین کالری مردم در داخل کشور داشت، توضیح داد: با تغییرات اجتماعی و فرهنگی ذائقه مردم نیز تغییر پیدا کرد، در کنار عملکرد به کیفیت توجه شد، به همین دلیل در حالیکه عملکرد و کیفیت در تضاد با هم هستند رقم هایی مانند خزر، شیرودی، فجر، تابش، شفق، گوهر با کیفیتی بیشتر از دهه 60 و 70 فراوری شد.

رئیس مرکز تحقیقات برنج شمال کشور با بیان اینکه در دهه 80 فراوری ارقام خوش کیفیت زودرس و مقاوم به ورس در دستور کار نهاده شد، گفت: این برنامه ها با افزایش مشارکت کشاورزان و غربال مولکولی همراه بود و ارقامی مانند گیلانه، تیسا و رش معرفی شدند.

حسینی اضافه نمود: پیش بینی می شد کمیت و کیفیت آب در استان های شمالی دستخوش تغییرات گردد، بنابراین یک لاین در آینده معرفی خواهد شد که به تنش شوری متحمل خواهد بود و پخت آن مشابه ارقام محلی و مناسب برای کشت در مناطق شور است.

وی توضیح داد: وقتی منابع آبی تغییر می نماید حفظ پایداری عملکرد در دستور کار قرار می گیرد و به زودی ارقام مناسب برای کشت هوازی و خشکه کاری ارائه می گردد.

رئیس مرکز تحقیقات برنج شمال کشور اعلام کرد: لاین متحمل به خشکی برای مازندران با نام طاهر به زودی معرفی می گردد که علاوه بر تحمل خشکی، شبیه طارم محلی است به طوریکه نه تنها عملکرد کاهش نمی یابد بلکه شاهد افزایش عملکرد نیز خواهیم بود و در یک ماه آخر فصل کشت نیز می توانیم آبیاری را قطع کنیم.

حسینی با اشاره به اینکه 7 درصد کشاورزان از بذر اصلاح شده استفاده می نمایند، گفت: اثر خالص سازی و فراوری بذر ارقام بومی در اقتصاد کشاورزان شامل بیش از 10 درصد افزایش عملکرد شلتوک در واحد سطح، 3 درصد افزایش قیمت فروش برنج سفید حاصله و ترغیب بیشتر خریداران به دلیل خالص بودن و حداقل 10 درصد کاهش مصرف بذر در واحد سطح است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مهم ترین معضل شمال کشور چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین معضل شمال کشور چیست؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید