مقابله با افسردگی در کار

به گزارش آی تی گپ، افسردگی می تواند توانایی شما برای مراقبت از خود را تهدید کند اما شما نباید اجازه دهید که معشیت شما و توانایی شما برای حمایت از خودتان را هم غارت کند. شما حتی وقتی افسرده هستید می توانید کار کنید اگر چه این شرایط سخت

مقابله با افسردگی در کار

مترجم: حمید وثیق زاده

منبع:راسخون

افسردگی می تواند توانایی شما برای مراقبت از خود را تهدید کند اما شما نباید اجازه دهید که معشیت شما و توانایی شما برای حمایت از خودتان را هم غارت کند. شما حتی وقتی افسرده هستید می توانید کار کنید اگر چه این شرایط سخت است اما به کار کردن ادامه دهید.

وقتی به افسردگی دچار می شوید شما حتی نمی توانید از جای خوابتان بلند شوید، این حالت ممکن است هفته ها و ماهها طول بکشد. دچار شدن به این حالت می تواند به بهای از دست دادن شغل و محل زندگی شما تمام گردد که این بیان می نماید چگونه بیماری هایی روانی سبب بی خانمانی افراد می شوند. اگر شما واقعاً مبتلا به افسردگی باشید به طوری که توانایی انجام کارهای فیزیکی را نداشته باشید به یاری احتیاج دارید ولی اگر هنوز به این حالت نرسیده اید بهتر است تمام قوای خود را جمع نموده و به اندازه خیلی کم هم شده، کار انجام دهید.

حتی اگر کار کردن برای شما خیلی سخت باشد و توانایی اداره کردن نداشته باشید، این کار کردن از مسائل بوجود آمده در درازمدت جلوگیری می نماید.

جستجوی یاری از مراکز مشاوره

در قدم اول با مرکز مشاوره صحبت کنید. ببینید آیا می توانید از تسهیلات بیمه بهره مند شوید. اگر ممکن بود خوبست ولی اگر نه، درمان را با هزینه خودتان آغاز کنید. برخی مراکز، مشاوره هایی با هزینه مناسب را به مراجعین ارائه می نمایند.

تیم پشتیبانی شما

مقابله با افسردگی به مجموعه ای از افراد احتیاج دارد که مراقب شما باشند و شما را حمایت نمایند. این مجموعه می تواند شامل مشاور، همسر، والدین و دوستان شما باشند اما شما به یک نفر دیگر هم در محل کار احتیاج دارید؛ کسی که با او ارتباط اجتماعی دارید، از او یاد می گیرید و به نظرات و داوری های او اعتماد دارید. البته این شخص کسی نیست که با او دلداری می کنید وپیش او گریه می کنید بلکه این شخص همچون یک مربی است. به او اعتماد کنید و از او بخواهید روزی یکبار یا دوبار شما را ارزیابی کند؛ اینکه چگونه کار می کنید و تفاوت رفتاری شما در روزهایی که حالتان بد است را آنالیز کند. اما نباید مزاحم او شوید،یاری و پیشنهادهای او را قبول کنید.

ظاهر خود را حفظ کنید

افسردگی به توانایی شما برای حفظ ظاهر و زیبایی آسیب می زند و شما به کارخود و کیفیت آن فکر می کنید تا ظاهر و زیبایی تان. از طرفی شما نمی توانید با لباس راحتی منزل و یا لباس کثیف به سرکار بروید و باید حداقل مهارت و حرفه ای بودن و رسمی بودن را در کار خود نشان دهید. این کار سخت نیست؛ از دوست خود بخواهید تا شما را در پوشیدن یک لباس خوب، رسمی و راحت یاری کند. این لباسی می تواند باشد که به راحتی قابل پوشیدن است و به رسیدگی زیادی احتیاج ندارد و هرچه متعلقات آن کمتر باشد بهتر است. اگر بتوانید بدون آرایش به سرکار بروید عالی است اما اگر نشد، سعی کنید از کمترین آرایش بهره ببرید. هدف این است که صبح زود به سادگی از خانه خارج شوید و تمام دغدغه شما این باشد که از خواب برخیزید و لباس خود را پوشیده و به سرکار بروید.

مواظب خودتان باشید

الآن موقع آن نیست که پروژه اضافی انجام دهید، باید از محدودیتهای خود مطلع باشید، از اضافه کاری نماندن احساس عذاب نکنید. ورزش کنید چون ترشح اندورفین به بهبود شما یاری می نماید. استراحت کنید و بخوابید. اگرچه ممکن است سخت به نظر برسد اما بهبودی نیمی از موفقیت شماست. هرچه بیشتر آرامش داشته باشید بیشتر به حالت بهبودی نزدیک می شوید. اگر رئیس شما متوجه تغییرات شد همه چیز را به او نگویید و بگویید که با یک بحران سلامتی مقابله می کنید.

افسردگی ترسناک است بخصوص اگر درمیانه آن باشید اما غیرمعمول نیست و احتمال مبتلا شدن به آن وجود دارد و افرادی هستند که به آن دچار شده اند و بهبود یافته اند و به شما یاری خواهند کرد. این حالت ممکن است برای شما اتفاق بیفتد اما همیشگی نیست.

منبع: راسخون
انتشار: 26 مهر 1400 بروزرسانی: 26 مهر 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1926

به "مقابله با افسردگی در کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابله با افسردگی در کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید