معبد چای واتانارام در تایلند

به گزارش آی تی گپ، معبد چای واتانارام در تایلند (Wat Chai watthanaram)، یکی از زیباترین جاذبه‌های معماری و مذهبی تور تایلند است. معبد بودایی واقع شده در شهر Ayutthaya و در غرب رودخانه چائوفارایا قرار گرفته است.

معبد چای واتانارام در تایلند

ساختار این معبد بازتابی است از جهان بینی بودایی.معبد در سال 1630 توسط پادشاه پراست تانگ به عنوان اولین معبد سلطنت و به یادبود از سکونت مادر خود در آن منطقه ساخته شد. در تور تایلند می‌توانید به بازدید جاذبه‌های بروید که بسیار زیبا و دیدنی هتستند.

نام این معبد به زبان بومی یعنی معبد سلطنت طولانی و دوران با شکوه است و در آن از سبک خمر که در آن زمان محبوب بوده طراحی شده است. برج مرکزی آن به ارتفاع 35 متر می باشد که چهار ستون به سبک خمری آن را احاطه کرده اند.

پس از نابودی کامل پایتخت توسط برمه در 1767 ، معبد رها شد و آجر ویرانه ها مورد دستپرد و فروش قرار گرفت و مجسمه های بودایی به یغما رفت.در سال 1987 یک گروه تایلندی شروع به بازسازی مکان کردند و در سال 1992 آن را برای بازدید عموم باز کردند.

این معبد، یک معبد سلطنتی بوده که در آن شاه و جانشینانش به انجام مراسم مذهبی می پرداختند و بسیاری از ملکه ها و شاهزادگان پس از مرگ در اینجا سوزانیده می شدند.

انتشار: 18 دی 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 6

به "معبد چای واتانارام در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد چای واتانارام در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید