تور آلمان: راستا اشتاین مایر برای انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهوری آلمان هموار شد

به گزارش آی تی گپ، احزاب حاضر در دولت ائتلافی آلمان از انتخاب مجدد فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهوری این کشور به این سمت حمایت کردند.

تور آلمان: راستا اشتاین مایر برای انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهوری آلمان هموار شد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از یورونیوز، در پی اعلام حمایت حزب سبزها از انتخاب مجدد فرانک والتر اشتاین مایر، دیگر مانعی برای حضور او در مقام رئیس جمهوری برای یک دوره پنج ساله دیگر وجود ندارد. فرانک والتر اشتاین مایر از حزب سوسیال دموکرات پیش از این حمایت حزب متبوعش و حزب دموکرات آزاد را به دست آورده بود.

رئیس جمهوری آلمان قرار است روز 13 فوریه (24 بهمن) در جلسه ویژه اعضای مجلس این کشور و نمایندگان 16 استان آلمان انتخاب گردد. سوسیال دموکرات ها به همراه سبزها و حزب دموکرات آزاد احتمالا اکثریت شرکت کنندگان در این جلسه را تشکیل خواهند داد.

حزب سبزها در بیانیه ای که روز سه شنبه منتشر شد از فرانک والتر اشتاین مایر به عنوان رئیس جمهوری بسیار خوب ستایش کرد. سبزهای آلمان بعلاوه اعلام نموده اند که از نظر آنها رئیس جمهوری کنونی منشأ خدمات بزرگی بوده است.

فرانک والتر اشتاین مایر بهار سال گذشته گفت که در نظر دارد برای دومین دوره نامزد سمت ریاست جمهوری گردد. وی در آن موقع گفت که برای ترمیم شکاف های ایجاد شده در جامعه آلمان پس از همه گیری ویروس کرونا کوشش خواهد نمود.

سمت رئیس جمهوری در آلمان مقامی تشریفاتی است و قدرت اجرایی ندارد؛ اما نماد همبستگی کشور و حکومت فدرال محسوب می گردد.

فرانک والتر اشتاین مایر پیش از آنکه در سال 2017 به مقام ریاست جمهوری برسد در دولت آنگلا مرکل، صدراعظم پیشین آلمان عهده دار سمت وزارت خارجه بود.

شماری از اعضای حزب راستگرای دموکرات مسیحی خواهان معرفی یک نامزد زن برای سمت رئیس جمهوری شده اند. تا به امروز هیچ زنی به عنوان رئیس جمهوری آلمان انتخاب نشده است.

فرانک والتر اشتاین مایر در صورت انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهوری تا سال 2027 عهده دار این سمت خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2096

به "تور آلمان: راستا اشتاین مایر برای انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهوری آلمان هموار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان: راستا اشتاین مایر برای انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهوری آلمان هموار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید