فرضیه جدید درباره سقوط هواپیمای مالزیایی: خودکشی خلبان ، او هواپیما را از دسترس رادارها خارج کرد، از آسمان زادگاهش گذشت و به اعماق اقیانوس آرام شیرجه مرگ زد

به گزارش آی تی گپ، کارشناسان صنعت هوانوردی فرضیه ای را مطرح کردند که براساس آن علت مفقود شدن هواپیمای مسافربری مالزیایی ام اچ 370، در چهارسال پیش خودکشی خلبان این هواپیما، سقوط عمدی و شیرجه مرگ وی در آب های اقیانوس آرام بوده است.

فرضیه جدید درباره سقوط هواپیمای مالزیایی: خودکشی خلبان ، او هواپیما را از دسترس رادارها خارج کرد، از آسمان زادگاهش گذشت و به اعماق اقیانوس آرام شیرجه مرگ زد

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش ایرنا، یک گروه از کارشناسان بین المللی صنعت هوانوردی شامگاه دوشنبه در میزگردی در برنامه 60 دقیقه شبکه تلویزیونی سی بی اس نیوز استرالیا افزودند: ناپدید شدن MH370 توسط خلبان این هواپیما کاپیتان زهری احمد شاه اقدامی عمدی بوده است.

لری ونس بازرس ارشد سابق هیئت امنیت حمل و نقل کانادا و پژوهشگر صنعت هوانوردی در این میزگرد گفت: آنالیز شواهد و مدارک نشان می دهد کاپیتان این هواپیما خودکشی کرد و به همراه خود 239 نفر از مسافران و سرنشینان هواپیما را که دو نفر از آن ها اتباع ایرانی بودند در آب های اقیانوس غرق کرد.

سایمون هاردی خلبان و تربیت کننده بوئینگ 777 نیز دراین میزگرد گفت: کاپیتان هواپیما با برنامه ریزی در امتداد مرز مالزی و تایلند پرواز کرد تا از رادار ها پنهان بماند و انتها پس از عبور از فراز زادگاه خود، شیرجه مرگ به اعماق آب های اقیانوس آرام زد.

هنری هارتولدت تحلیلگر حمل و نقل هوایی و رئیس گروه تحقیقات اتمسفری استرالیا نیز دراین زمینه گفت: فرضیه خودکشی و سقوط عمدی هواپیما توسط خلبان به نظر صحیح می رسد، زیرا شواهدی مبنی بر دخالت عوامل طبیعی یا فنی در این سقوط به دست نیامده و این مساله از شگفت آورترین اقدامات درتاریخ هوایی بوده است.

این نخستین بار است که گروهی از متخصصان علت سقوط این هواپیما را خودکشی خلبان اظهار داشتند.

این اظهارات درحالی مطرح شده است که محققان هنوز به دنبال لاشه این هواپیما هستند و یافته های آن ها موجب می گردد که یکی از بزرگترین اسرار تاریخ هوانوردی جهان کشف گردد.

شرکت آمریکایی مسئول عملیات جستجو برای هواپیمای گمشده مالزیایی ام اچ 370 اظهار داشت به رغم جستجوی بیش از 8 هزار کیلومتر مربع در اعماق اقیانوس هند هنوز اثری از این هواپیما به دست نیامده است و احتمالا این علمیات در اواسط ماه ژوئن امسال میلادی (تیر 97) همزمان با چهارمین سالگشت سقوط اسرار آمیز آن به سرانجام خواهد رسید.

دولت پیشین مالزی در دی ماه سال 96 قراردادی به ارزش 70 میلیون دلار را با شرکت آمریکایی ابدیت اقیانوس برای پیدا کردن اثری از هواپیمای گمشده ام اچ 370 که دو تبعه ایران نیز از سرنشینان آن بودند، امضا کرد.

یافتن علت سقوط هواپیمای گمشده ام. اچ 370 مالزی در حال حاضر به یکی از مهمترین اسرار هوانوردی جهان است، تبدیل شده است.

پرواز هواپیمایی مالزی که در 8 مارس 2014 (اسفند 1392) با 239 سرنشین، ساعتی پس از ترک فرودگاه کوالالامپور به مقصد پکن ناپدید شد و کوشش های حدود 30 کشور جهان برای یافتن بقایا یا ردی از این بوئینگ 777 تاکنون بی نتیجه مانده است.

حدود 2 سال پیش استرالیا، چین و مالزی پس از اقدامات گسترده، اما ناموفق و صرف حدود بیش از 159 میلیون دلار هزینه اظهار داشتند که به عملیات جستجوی این هواپیما سرانجام دادند.

یک گروه مشترک جستجو از این سه کشور حدود 120 هزار کیلومتر مربع از اعماق اقیانوس هند را در ژانویه 2017 میلادی مورد جستجو قرار دادند.

این گروه اکتشاف از دولت مالزی خواست تا عملیات جستجو به 25 هزار کیلومتر مربع در آب های این اقیانوس گسترش یابد.

اوایل امسال میلادی، دولت پیشین مالزی با پرداخت 70 میلیون دلار به شرکت آمریکایی ابدیت اقیانوس برای یافتن هواپیمای گمشده ام اچ 370 به شرطی موافقت کرد که این شرکت بتواند اثری از این هواپیما ظرف مدت 90 روز پیدا کند.

کشتی تفحص این شرکت آمریکایی عملیات جستجوی خود را از 17 ژانویه امسال (27 دی) شروع نموده و تاکنون گزارش رسمی در خصوص نتایج این جستجو منتشر نشده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 527

به "فرضیه جدید درباره سقوط هواپیمای مالزیایی: خودکشی خلبان ، او هواپیما را از دسترس رادارها خارج کرد، از آسمان زادگاهش گذشت و به اعماق اقیانوس آرام شیرجه مرگ زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرضیه جدید درباره سقوط هواپیمای مالزیایی: خودکشی خلبان ، او هواپیما را از دسترس رادارها خارج کرد، از آسمان زادگاهش گذشت و به اعماق اقیانوس آرام شیرجه مرگ زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید