علی نژاد: با رعایت پروتکل ها جامعه ورزش کمترین آسیب را از ویروس کرونا دید

به گزارش آی تی گپ، تهران (پانا) - معاون وزیر ورزش و جوانان از شروع واکسیناسیون المپیکی ها پس از تعطیلات نوروز اطلاع داد.

علی نژاد: با رعایت پروتکل ها جامعه ورزش کمترین آسیب را از ویروس کرونا دید

ه گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با تبریک فرارسیدن سال 1400 و آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا برای همه مردم درخصوص عملکرد حوزه قهرمانی گفت: سال 99 سال متفاوتی برای مردم ایران و بالطبع مردم جهان بود و پاندمی ویروس کرونا سبک جدیدی از زندگی را برای همه ما ایجاد کرد. به ویژه در ورزش تجربه متفاوتی را رقم زد که تا قبل از این شاهد آن نبودیم.

وی با اشاره به تبعات شیوع کرونا در جهان ادامه داد: رویدادهای بین المللی ورزشی عمدتا تعطیل شدند و در ابعاد مختلف ورزش همگانی، قهرمانی و حرفه ای خلل بسیار جدی در همه جهان ایجاد شد. به لطف خدا و یاری همه کسانی که در کنار وزارت ورزش و جوانان حضور داشتند، اعم از کمیته ملی المپیک، فدراسیون های ورزشی، وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا خیلی زود توانستیم بر بسیاری از مسائل فائق بیاییم و بعضی از خسارت های ایجاد شده را جبران کنیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد: با رعایت پروتکل های بهداشتی خوشبختانه کمترین آسیب را به ویژه در بین ورزشکاران حرفه ای داشتیم. علیرغم اینکه 21 لیگ را با یاری فدراسیون ها و کسب مجوز از ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار کردیم اما بسیار اندک بود تعداد ورزشکارانی که به کرونا مبتلا شده باشند. از شهریورماه جهت آماده سازی تیم ها اردوها را با رعایت همه پروتکل ها آغاز کردیم و امروز از شرایط آمادگی مطلوبی برخوردار هستند.

دکتر علی نژاد اضافه کرد: همه کوشش ما این بود که تعویق یک ساله المپیک کمترین آسیب را ایجاد کند هرچند که از زمان آغاز ویروس کرونا در کشور نتوانستیم به مدت 6 ماه اردوها را برگزار کنیم. با هماهنگی که با وزارت بهداشت صورت گرفته از 15 فروردین ماه واکسیناسیون ورزشکاران پارالمپیکی آغاز می گردد و متعاقبا ورزشکاران المپیکی نیز واکسینه خواهند شد که با یک شرایط بهتر در تمرینات حاضر شوند و در رویدادهای پیش رو جهت کسب سهمیه حاضر شوند.

وی درخصوص برگزاری مجمع های عمومی فدراسیون ها توضیح داد: سال جاری بعد از گذشت سالیان متمادی همه مجمع های فدراسیون ها برگزار گردید. با وجود اپیدمی کرونا در کشور این مجامع را به صورت وبینار برگزار کردیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای ادامه داد: 14 انتخابات فدراسیون را در سال 99 برگزار کردیم که در نوع خودش قابل توجه است.

دکتر علی نژاد اعلام کرد: اقداماتی از قبیل رفع تعلیق فدراسیون جودو، تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال و برگزاری انتخابات این فدراسیون، جلوگیری از خطراتی که پیش روی فدراسیون شطرنج بود و مواردی دیگر از جمله اقداماتی بود که در سال 99 انجام شد.

وی گفت: برای اولین بار مبانی روشنی را برای تخصیص بودجه به فدراسیون ها ایجاد کردیم. با یاری چهار معاونت وزارتخانه و 12 اداره کل فدراسیون ها ارزیابی شدند و این ارزیابی ملاکی شد برای اینکه در سال 99 به فدراسیون ها پرداخت داشته باشیم. این موضوع در شورای معاونین به تصویب رسید و مورد تایید دکتر سلطانی فر نیز نهاده شد.

علی نژاد گفت: در مهرماه سال 99 قانون اهداف، اختیارات و وظایف وزارت ورزش و جوانان ابلاغ شد و در ذیل آن تا به امروز آیین نامه ها و دستورالعمل های متعددی نوشته شده است و تا انتها اردیبهشت ماه سال 1400 مابقی را انجام خواهیم داد. این موضوع به تحکیم مبانی ورزش یاری می نماید.

وی ادامه داد: سال 99 را سال خوبی برای ورزش ایران پیش بینی می کنم و امیدوارم در سال 1400 با رفع شدن خطرات ویروس کرونا برای جهان سال بهتری برای جامعه ورزش و همه مردم باشد. سال جاری رقابت های المپیک و پارالمپیک و چند رویداد مهم دیگر را پیش رو داریم که سعی میکنیم در همه رقابت ها با قدرت حاضر شویم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1655

به "علی نژاد: با رعایت پروتکل ها جامعه ورزش کمترین آسیب را از ویروس کرونا دید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: با رعایت پروتکل ها جامعه ورزش کمترین آسیب را از ویروس کرونا دید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید