سنگ اندازی دموکرات ها در جهت بازگشت آمریکا به برجام

به گزارش آی تی گپ، خبرنگاران : تعدادی از قانونگذاران حزب دموکرات در کنگره آمریکا در حال کوشش برای جلوگیری از بازگشت دولت کشورشان به برجام هستند.

سنگ اندازی دموکرات ها در جهت بازگشت آمریکا به برجام

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، یک رسانه آمریکایی از کوشش بعضی از قانونگذاران حزب دموکرات در کنگره برای جلوگیری از بازگشت دولت کشورشان به برجام خبر داده است.

پایگاه بیزنس اینسایدر نوشته کوشش دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای بازگشت به برجام از حمایت کامل دموکرات ها در مجلس سنا مانند باب منندز، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا برخوردار نیست.

این پایگاه نوشته منندز با هم صف شدن با بعضی سناتورهای مخالف برجام نظیر لیندسی گراهام به دنبال حفظ تحریم های فعلی علیه ایران است. او همچنین کوشش می نماید نظر موافق دیگر سناتورهای دموکرات را هم جلب کند.

منندز، گراهام و دیگر قانونگذاران هم نظر با آنها بر این باورند که دولت آمریکا به وسیله تحریم ها می تواند ایران را به مذاکره بر سر توافقی جامع تر وادار نموده و برنامه موشکی این کشور را محدود کند.

پایگاه بیزنس اینسایدر نوشته چنین سیاستی ممکن است روی کاغذ، خوب به نظر برسد اما غیرواقع بینانه و مضر است و به منزله ادامه سیاست شکست خورده دونالد ترامپ خواهد بود.

مطابق این تحلیل، اعمال فشار و تنبیه به وسیله تحریم به معنی اهرم فشار نیست. در دنیای واقعی دیپلماسی، یکی از مولفه های کلیدی اهرم فشار، اعتبار است.

بیزنس اینسایدر نوشته اعتبار آمریکا در قبال ایران در دوران سال های ریاست جمهوری ترامپ دچار لطمه ای جدی شد، به خصوص بعد از آنکه او به مشارکت آمریکا در توافق هسته ای برجام انتها داد و تحریم ها علیه ایران را از سر گرفت.

این پایگاه نوشته است: اگر طرف مقابل نتواند اعتماد کند که شما به قولتان عمل می کنید همه فشارها کمکی به محقق کردن اهداف شما نخواهد کرد.

رسانه های آمریکا علاوه بر این گزارش داده اند منندز در هفته های گذشته در اقدامی که کمتر مورد توجه محافل رسانه ای قرار گرفته طرحی را معرفی نموده که می تواند دیپلماسی دولت را پیچیده کند. این طرح، دولت را ملزم می نماید هر گونه توافق بین المللی را به کنگره گزارش کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1722

به "سنگ اندازی دموکرات ها در جهت بازگشت آمریکا به برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگ اندازی دموکرات ها در جهت بازگشت آمریکا به برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید