سخنرانی شی جین پینگ در پنجاهمین سالگرد احیای کرسی چین در سازمان ملل

به گزارش آی تی گپ، رئیس جمهور چین به مناسبت پنجاهمین سالگرد احیای کرسی قانونی چین در سازمان ملل سخنرانی و تاکید نمود که پکن به جهت توسعه مسالمت آمیز پایبند و همیشه سازنده صلح جهانی است.

سخنرانی شی جین پینگ در پنجاهمین سالگرد احیای کرسی چین در سازمان ملل

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، شی جین پینگ رهبر چین دوشنبه 25 اکتبر برابر با 3 آبان ماه به مناسبت پنجاهمین سالگرد احیای کرسی قانونی چین در سازمان ملل سخنرانی و تاکید نمود که پکن به جهت توسعه مسالمت آمیز پایبند و همیشه سازنده صلح دنیای است.

احیای کرسی قانونی چین در سازمان ملل نه تنها فراگیری، نمایندگی و اقتدار سازمان ملل را افزایش داد بلکه در عین حال باعث تقویت هر چه بیشتر قدرت صلح و عدالت دنیای شد؛ چین در طول 50 سال گذشته از اصول پنج گانه همزیستی مسالمت آمیز طرفداری و آن را اجرایی کرده و اقدام به تحریک هیچ جنگ و درگیری و اشغال یک وجب از خاک دیگر کشورها نکرده و همیشه با مردم دنیا در جهت حفاظت از عدالت و انصاف بین الملل، متحد بوده و همکاری داشته است.

چین به عنوان یکی از اعضای پایه گذار سازمان ملل، همیشه از حل و فصل مسالمت آمیز سیاسی اختلافات حمایت کرده و قاطعانه با استفاده مکرر و تهدید آمیز از زور در امور بین المللی مخالفت کرده و در حل و فصل سیاسی موضوعات داغ و مهم منطقه ای مشارکت داشته است و تمام این اقدامات چین به شدت از سوی جامعه بین الملل به رسمیت شناخته و تائید شده اند.

چین به عنوان عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل، تا به امروز بیش از 50 هزار نیرو را جهت مشارکت در عملیات های صلح بانی سازمان ملل اعزام کرده و به دومین پرداخت نماینده بزرگ حقوق عضویت در سازمان ملل و دومین مشارکت نماینده بزرگ در عملیات صلح بانی این سازمان تبدیل شده است.

چین در عین حال مشارکت فعالی در فرایند کنترل تسلیحات و خلع سلاح بین المللی داشته و به بیش از 20 پیمان و مکانیسم بین المللی کنترل سلاح از جمله پیمان منع توسعه تسلیحات هسته ای محلق شده است.

تمامی این اقدامات چین حاکی از آن است که پایبندی این کشور به حفظ صلح صرفا در حد حرف های پوچ نبوده بلکه پکن در این جهت اقداماتی ملموس انجام داده است.

شاید این سؤال مطرح گردد که چین چطور می تواند همیشه در نقش سازنده صلح دنیا ظاهر گردد؟

چین علنا در موقعیت های مختلف اعلام کرده است که هر چقدر هم که توسعه پیدا کند، هیچ گاه در پی سلطه جویی و هژمونی و یا توسعه طلبی نخواهد بود.

همانطور که رهبر چین نیز در سخنرانی خود تاکید نموده است، انسان ها باید با یکدیگر همکاری نمایند و در هارمونی زندگی نمایند و به حرکت به سمت ساخت جامعه ای با آینده مشترک برای بشریت ادامه دهند و در کنار یکدیگر و با هم آینده ای به مراتب بهتر و مطلوب تر رقم بزنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 آذر 1400 بروزرسانی: 3 آذر 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1972

به "سخنرانی شی جین پینگ در پنجاهمین سالگرد احیای کرسی چین در سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنرانی شی جین پینگ در پنجاهمین سالگرد احیای کرسی چین در سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید