روز های سخت تهران در پیک سوم کرونا

به گزارش آی تی گپ، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با بیان اینکه تهران در حال تجربه سخت ترین روز ها در پیک سوم کرونا است، به تعطیلات پیش رو اشاره کرد و گفت: نگران بار سفر ها هستیم؛ زیرا مطالعات ما نشان می دهد ارتباط معناداری بین مسافرت های ایام تعطیلات تجمیعی با تغییر در موارد بیماری در کشور وجود دارد.

روز های سخت تهران در پیک سوم کرونا

دکتر علیرضا زالی در مصاحبه با ایسنا، درباره شرایط شیوع کرونا در استان تهران، گفت: تهران کماکان در تب و تاب بیماری کرونا است. در شاخص های مراجعین سرپایی، بستری، مراجعین جدید و مرگ ومیر ناشی از کرونا تغییر کاهشی نداشتیم و در طول دو هفته اخیر کماکان شرایط تهران قرمز بوده است.

وی افزود: پیش بینی آماری ما این است که تهران در حال تجربه کردن سخت ترین روز های پیک سوم بیماری کرونا است. تا زمانی که مداخلات جدی اعمال نشود این پیک رو به افول نخواهد گذاشت و ممکن است شرایط به همین شکل ادامه یابد. راه تقلیل موارد بیماری در تهران، انجام مداخلات جدی است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، اظهار کرد: متاسفانه از فردا در آستانه تعطیلات چند روزه قرار می گیریم و نگرانی ما از سفر ها است. به دلایل مختلف اپیدمیولوژی چرخش ویروس در عرصه جغرافیای عمومی در کشور و همچنین افزایش بار بیماری در شهر های مبدا و مقصد متاسفانه می تواند آمار بیماری را افزایشی کند.

وی در ادامه تاکید کرد: پیشنهادات مختلفی در زمینه های گوناگون در نظر گرفته شده؛ از جمله وضع جرایم برای خودرو های غیر بومی که به سفر می فرایند و ایجاد محدودیت های جدی در سفر ها که از طریق امضای مشترک ما با استاندار محترم تهران به کمیته های مربوطه اعلام شده است. تعداد بیشتری از مسافرین از تهران به سمت شهر های مختلف حرکت می کنند و بار برگشت مسافرین هم می تواند در بار بیماری استان تاثیرگذار باشد، حساسیت های بیشتری در این زمینه وجود دارد.

زالی در انتها، گفت: به نظر می رسد سفر های غیرضروری در استان و حتی بین استان ها نقش مشخصی در گسترش بیماری دارد. مطالعات ما نشان می دهد ارتباط معنادار و مستقیمی بین مسافرت های ایام تعطیلات تجمیعی با تغییر در موارد بیماری در کشور وجود دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1360

به "روز های سخت تهران در پیک سوم کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز های سخت تهران در پیک سوم کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید