رئیس جمهور مستعفی بولیوی به مکزیک گریخت ، 50 هزار دلار برای سر مورالس

به گزارش آی تی گپ، اوو مورالس، رئیس جمهور سابق بولیوی که تحت فشار ارتش پس از یک انتخابات اختلاف برانگیز استعفا داد، به مکزیک گریخت و سردرگمی و خلاء قدرت را در کشورش به جای گذاشت.

رئیس جمهور مستعفی بولیوی به مکزیک گریخت ، 50 هزار دلار برای سر مورالس

به گزارش آی تی گپ به نقل از گاردین مورالس روز سه شنبه 21 آبان در یک کنفرانس خبری شتابزده در باند فرودگاه مکزیکوسیتی از دولت مکزیک به خاطر نجات دادن جانش تشکر کرد و این اتهام را تکرار کرد که رقبایش در یک کودتا او را برکنار کرده اند.

او مدعی شد که پیش از استعفایش در روز یکشنبه یک عضو ارتش پیام هایی درباره تعیین قیمت 50 هزار دلاری برای سرش را به او نشان داده است.

مورالس گفت: فکر می کردم دوران تبعیض و تحقیر را انتها داده ایم، اما گروه های جدیدی ظهور کرده اند که هیچ حرمتی برای جان افراد، چه رسد به سرزمین پدری، قائل نیستند.

مورالس 60 ساله را که با یک هواپیمای نظامی مکزیک از شهر کوچابامبا در بولیوی وارد مکزیکوسیتی شده بود، مارسلو اربارد، وزیر خارجه مکزیک در فرودگاه استقبال کرد.

او از کارنامه حکومتش دفاع کرد و گفت هیچ جرمی را مرتکب نشده است، به جز اینکه بومی تبار و ضد امپریالیست است.

مورالس کشوری را پشت سر گذاشته است که اکنون در وضعیتی نزدیک به آشوب است و طرفداران و مخالفانش در خیابان ها در زدوخورد با یکدیگرند و پس از انتخاباتی که به گزارش سازمان کشورهای آمریکایی با تقلب گسترده به نفع او همراه بود، هر روز گزارش هایی تازه از غارت، تخریب و آتش زدن مکان ها منتشر می شود.

  • فشار ارتش رئیس جمهور بولیوی را به استعفا کشاند | انتها حکومت 13 ساله اوو مورالس

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 682

به "رئیس جمهور مستعفی بولیوی به مکزیک گریخت ، 50 هزار دلار برای سر مورالس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور مستعفی بولیوی به مکزیک گریخت ، 50 هزار دلار برای سر مورالس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید