اندیشکده، سناریوهایی که موجب باخت ترامپ و بایدن در انتخابات آمریکا خواهند بود

به گزارش آی تی گپ، یک اندیشکده آمریکایی در گزارشی به تشریح دلایل عمده و نقاط ضعفی پرداخته است که منجر به باختن هریک از نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا یعنی جو بایدن یا دونالد ترامپ می شوند.

اندیشکده، سناریوهایی که موجب باخت ترامپ و بایدن در انتخابات آمریکا خواهند بود

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

مایکل داگرتی، عضو اندیشکده آمریکن اینترپرایز، در مقاله ای که در وب سایت این اندیشکده و همچنین وب سایت نشنال ریویو منتشر شد، نوشت: دو ماه تا روز انتخابات مانده است و از زمان برگزاری گردهمایی ملی دو حزب جمهوری خواه و دموکرات آمریکا، این رقابت به اوج خود رسیده است. اما نظرسنجی ها چندان چنگی به دل نمی زنند. درک نتیجه انتخابات و چرایی آن صرف نظر از این که فرد پیروز چه کسی است در صورت داشتن شناخت کافی از هر دو حزب مورد مناقشه جمهوری خواه و دموکرات، امکان پذیر خواهد بود.

در ادامه این گزارش نویسنده به چرایی و ادله ای زمانی می پردازد که بایدن بازنده انتخابات باشد و تأکید می نماید: بایدن باخت چون کارزار انتخاباتی وی نگاه و دید لازم را نداشت. دلیل اول این فقدان، نظرسنجی های نامناسبی بودند که از اوایل 2019 الی همین اواخر نشان از پیشرو بودن بایدن نسبت به دونالد ترامپ داشتند. این نظرسنجی ها بایدن و تیمش را از احتیاط لازم درباره راهبرد کارزار انتخاباتی دور کردند به طوری که به طور مثال بایدن پیش از سفر به شهر ناآرام کنوشا، پیش از آن به ایالت ویسکانسین سفر نکرده بود.

این اندیشکده در ادامه ارایه دلایلی که می تواند موجب باخت بایدن باشند، می افزاید: بایدن همچنین دید و شناختی نسبت به این امر نداشت که چگونه رسانه های جریان اصلی آمریکا ریشه او را زدند. از آنجایی که این رسانه ها خود را به کارزاری نزدیک کردند که ضدترامپ بود، تیم بایدن کمتر مورد نقد از سوی میانه روها و یا راستگرایان نهاده شد و از این رو نسبت به اشتباهات احتمالی خود دچار سهل انگاری شدند. این رسانه ها، مواضع تیم بایدن را مبنی بر این که شورش ها و ناآرامی ها در شهرها در انتخابات تأثیرگذار نیستند و موضوعیت ندارند قبول کردند و این گونه شد که دموکرات ها تا زمان برگزاری گردهمایی حزبی به این موضوع مهم نپرداختند.

بنا بر این گزارش، نپرداختن به موضوع ناآرامی ها یک دیوانگی بود زیرا تنها در نیمه اول سال 2020 بیش از 5 میلیون آمریکایی برای نخستین بار به تعداد کل دارندگان اسلحه در این کشور اضافه شدند. این تعداد زمانی اهمیت می یابد اگر بدانیم که در دور قبلی انتخابات تنها رأی 80 هزار نفر در نتیجه انتخابات تأثیر داشت، این در حالی است که نظرسنجی ها نشان داده است موضوع ناآرامی ها برای رأی دهندگان که بین دو حزب در نوسان هستند اهمیت دارد.

در ادامه این گزارش آمده است: کارزار انتخاباتی بایدن همچنین موضع گیری مناسب و بموقع در فرایند زمانی اتفاقات را درک نکرد. موضوع کووید 19 و تعطیلی های ناشی از آن برای این کارزار مهم بودند. درست است که نظرسنجی ها مؤید اعتماد مردم به نحوه رسیدگی به این پاندمی از سوی ترامپ نیست اما از آن سو نظرسنجی ها نشان می دادند که مردم هنوز اعتماد بیشتری به ترامپ و توانایی آن در رسیدگی به مسائل اقتصاد دارند.

این اندیشکده با تأکید بر مهم بودن موضوع اقتصاد، نوشت که این موضوع مسئله اصلی است در حالی که موضوع پاندمی که برای تیم بایدن مهم بود نهایتاً می تواند در مناطقی در شمال آمریکا و در مناطق غرب میانه این کشور تا پاییز ادامه داشته باشد و در دیگر مناطق شاهد کاهش نرخ این پاندمی و کاهش بستری شدن ها و بهبود بیماران خواهیم بود.

نکته دیگر این است که بایدن با انتقاد از گگرددن زودهنگام کسب وکار توسط ترامپ در اصل خود را فردی نشان داد که به این فرایند تعطیلی فاجعه بار اجتماعی، مدارس و کسب وکارها ادامه خواهد داد.

این اندیشکده نوشت نکته آخری که منجر به باخت بایدن شد، بی توجهی کارزار بایدن نسبت به افزایش آرای ترامپ میان رأی دهندگان خاموش و نامرئی بود چرا که بنا بر نظرسنجی های اولیه، ترامپ عملکرد بهتری نسبت به بایدن در جامعه سیاه پوستان و لاتین تبارها داشته است.

در ادامه این گزارش با اشاره به سناریوی دوم یعنی احتمال باخت ترامپ و دلایل آن، آمده است: نخستین موضوعی که باعث باخت ترامپ خواهد شد، عمل نکردن وی به قول هایی است که در کارزار انتخاباتی داده بود، دیواری در مرز مکزیک کشیده نشده است، نیروهای نظامی از جنگ های بی فایده در خارج از آمریکا به کشور بازگردانده نشده اند، هیچ اصلاحی در نظام درمانی صورت نگرفته است که بتواند سلامت همه افراد را تأمین کند. نظام درمانی اوباما (اوباماکر) از بین نرفته است. تغییرات بنیادی در صندلی آمریکا در اقتصاد جهانی صورت نگرفته و بهبودی در ظرفیت فراوری کشور ایجاد نشده است.

این گزارش با اشاره به شرایط آمریکا در زمان پاندمی کرونا و بسته شدن کشور و مراکز فعالیت به گونه ای که رکودی روانی و شغلی در این کشور ایجاد کرد، نوشت که این رکود بیشتر در اخبار و اطلاعات به پای ترامپ نوشته شد و برای رأی دهندگان آمریکایی خلاص شدن از دست ترامپ همچون تغییر مکان سکونت یا سبک زندگی و جدایی از شرایطی حساب می شد که به شدت برایشان غیرقابل تحمل بود.

این اندیشکده با اشاره به بدتر شدن شرایط ترامپ در نظرسنجی های ماه اوت به نسبت ماه آوریل یعنی زمانی که ترامپ و اقتصاد آمریکا در شرایط بهتری قرار داشتند، نوشت: این امر نشان داد که مسائلی مانند پاندمی و تعطیلی کشور و از دست رفتن مشاغل در این کشور، مسائل مربوط به گردهمایی حزبی، اعتراضات ضدتبعیض در کنوشا و یا بازگشت میلیون ها نفر به مشاغل خود و کاهش نرخ مرگ ومیر ناشی از کرونا و حتی نوید یافته شدن واکسن کرونا تفاوتی در شرایط ترامپ ایجاد نکرد.

در انتهای گزارش درباره یکی دیگر از دلایلی که خواهد توانست منجر به باخت ترامپ گردد، آمده است: ترامپ غیرمحبوب ترین فردی بود که نامزد یکی از احزاب اصلی سیاسی آمریکا شد در حالی که بایدن این شرایط را نداشت. ترامپ در سال 2016 توانست به خاطر جلب رأی کارگران سفیدپوست بر کلینتون فایق آید اما سال 2020 این گونه نبود.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1317

به "اندیشکده، سناریوهایی که موجب باخت ترامپ و بایدن در انتخابات آمریکا خواهند بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندیشکده، سناریوهایی که موجب باخت ترامپ و بایدن در انتخابات آمریکا خواهند بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید