دست اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری خالی نیست

به گزارش آی تی گپ، یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: هنوز درباره زمان معرفی گزینه اصلاح طلبان، جمع بندی حاصل نشده است اما بعد از اینکه گزینه ای معرفی گردد، خواهید دید که دست اصلاح طلبان خالی نیست.

دست اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری خالی نیست

یدالله طاهرنژاد در گفت و گو با خبرنگاران، درباره کاندیداهای اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: در 40 سال گذشته اصلاح طلبان در حوزه های مختلف مسئولیت های اجرایی داشتند و تجربیات زیادی اندوختند، بنابراین دست اصلاح طلبان برای معرفی گزینه خالی نیست، اما اینکه بگردد از این تجربیات در مدیریت کشور به دلیل بعضی تنگناها استفاده کرد بحث دیگری است.

وی ادامه داد: اینکه تا به امروز اصلاح طلبان از گزینه های خود رونمایی نکرده اند به این دلیل است که در جبهه اصلاحات اختلاف نظری وجود دارد. بعضی معتقدند گزینه نهایی باید بعد از تأیید صلاحیت شورای نگهبان معرفی گردد و عده ای معتقدند که قبل از آن باید معرفی گردد و هنوز هیچ تصمیم گیری در این زمینه نشده است. بعد از اینکه این موضوع حیاتی و حساس به سامان برسد حتما خواهید دید که این طور نیست که دست اصلاح طلبان خالی باشد.

این فعال سیاسی همچنین خاطر نشان کرد: میثاق جبهه اصلاح طلبان این است که از یک کاندیدای واحد اصلاح طلب حمایت بگردد که هنوز هیچ تفسیری بر این میثاق انجام نشده، بنابراین همان اصل دنبال می گردد.

طاهرنژاد درباره احتمال حمایت از ظریف گفت: ظریف یکی از گزینه های مورد نظر حزب کارگزاران است، ولی کارگزاران پذیرفته در قالب جبهه اصلاحات فعالیت کند، بنابراین طبیعتا از نظر و تصمیم این جبهه حمایت می نماید و ما منتظر تصمیم نهایی در جبهه اصلاحات هستیم.

این عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی همچنین درباره مطرح شدن نام سیدحسن خمینی نیز توضیح داد: هیچ منبع معتبری خبری مبنی بر تمایل وی برای حضور در عرصه انتخابات را تأیید نکرده است و اخبار مطرح شده بیشتر حدس است که گفته می گردد اگر وی وارد انتخابات گردد می تواند فضای انتخابات را تحت تأثیر قرار دهد و آن را از سردی و کرختی نجات دهد، ولی من تا الان نشنیده ام خود وی در محفل یا جمعی سخنی مبنی بر ابراز تمایل برای حضور در انتخابات داشته باشد. بنابراین ضرورتی هم ندارد که تا خود او ابراز تمایل نکرده است، درباره نقاط ضعف و قوت اش صحبت کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1683

به "دست اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری خالی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری خالی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید