درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت

به گزارش آی تی گپ، نیروهای امنیتی و ارتش هند بعد از درگیر شدن با ساکنان ایالت کشمیر که به تغییر وضعیت قانونی این منطقه معترض بودند، چندین نفر از آنها را زخمی کردند.

درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پلیس هند شامگاه شنبه به شهر سرینگر - مهمترین شهر در ایالت جامو و کشمیر در کشور هندوستان - یورش برده و حداقل شش نفر از مردم معترض به لغو وضعیت خودمختاری و اعمال محدودیت های شدید بر این منطقه را مجروح کردند.

به نوشته خبرگزاری رویترز تعدادی از ساکنان این شهر می گویند طی دور روز گذشته علاوه بر اینکه نیروهای امنیتی هندی به آنها حمله نموده یا مورد دشنام قرار دادند، بلکه با یورش به خانه های آنها اموالشان را نیز تخریب نموده اند.

بعد از اعمال محدودیت های گسترده توسط دولت هند بر کشمیر، بخشی از خطوط تلفن در سرینگر، بعد از یک قطعی 12 ساعته، شامگاه شنبه مجددا وصل شدند اما هنوز خطوط اینترنت و تلفن همراه قطع هستند.

همچنین مناطق وسیعی از این شهر در حالت حکومت نظامی به سر برده و بیش از 500 نفر از سران و فعالان سیاسی یا اجتماعی این منطقه در بازداشت نیروهای امنیتی هند به سر می برند.

این در حالی است که مقامات محلی ایالت جامو و کشمیر و همچنین مقامات دولت فدرال در دهلی نو از پاسخ دادن به سوال خبرنگاران درباره حملات نیروهای امنیتی به مردم کشمیر، بازداشت ها یا تخریب اموال آنها امتناع می ورزند.

آمیت شاه وزیر کشور هند چند روز پیش در مجلس این کشور، خبر لغو وضعیت خودمختاری ایالت جامو و کشمیر و خاتمه دادن به بند 370 قانون اساسی هند را اعلام نموده بود. نخست وزیر هند نیز هفته قبل با ادعای اینکه تغییر وضعیت قانونی در کشمیر، این منطقه را از تروریسم و جدایی طلبی آزاد می نماید؛ دستورالعمل لغو خودمختاری این منطقه را امضا کرد.

شامگاه چهارشنبه (16 مرداد) نیز درگیری های شدیدی میان نظامیان هند و پاکستان در مرز کشمیر به وقوع پیوست. رسانه های محلی با استناد به منابعی در ارتش هند مدعی شدند نیروهای نظامی مستقر در خط مرزی کمشیر به تبادل سنگین آتش پرداختند. منابع هندمدعی شده اند نیروهای پاکستانی درگیری ها را با شلیک خمپاره ای شروع کردند.

عمران خان نخست وزیر پاکستان روز پنجشنبه طی سخنرانی در جلسه ویژه ای با مجمع قانونگذاری کشمیر در شهر مظفرآباد، با هشدار درباره طرح هند برای پاکسازی نژادی مسلمانان از منطقه جامو و کشمیر، گفت دولت دهلی نو به دنبال مداخله نظامی در بخش پاکستانی کشمیر است. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 489

به "درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری پلیس هند با ساکنان کشمیر، چندین مجروح برجای گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید