خبرنگاران تکذیب شد: آغاز موج دوم کرونا از پاییز

به گزارش آی تی گپ، تهران- خبرنگاران- با توجه به شیوع ویروس کرونا در فضای حقیقی، شایعات مرتبط با این ویروس در فضای مجازی بیشتر از واقعیت آن در حال انتشار است؛ شایعاتی که توسط بعضی کانال های تلگرامی در خصوص آغاز موج دوم این ویروس از پاییز، در فضای مجازی دست به دست می گردد.

خبرنگاران تکذیب شد: آغاز موج دوم کرونا از پاییز

متاسفانه در روزهای اخیر شاهد آن هستیم که شایعات در خصوص کرونا در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بیداد می نماید و اخبار مستند و مطالب مفید درباره پیشگیری از ابتلا به این ویروس بین آنها گم شده است. به گونه ای که باعث سردرگمی شهروندان می گردد که همین اتفاق هم منجر می گردد که در مقابل این ویروس رفتاری چندگانه داشته باشند. در صورتی که کاربران فضای مجازی می بایست با خودداری از انتشار کورکورانه اخبار مربوط به ویروس کرونا در فضای مجازی، زنجیره گسترش شایعات مخرب در این باره را قطع نمایند چرا که انتشار اخبار غیر مستند به جامعه استرس وارد می نماید.

شایعه

بعضی کانال های تلگرامی خبری داخل کشور، شایعه آغاز موج دوم بیماری کرونا از پاییز را منتشر کردند.

پاسخ به شایعه

با آنالیز رسانه ها معین شد این شایعه کذب بوده و صرفاً براساس احتمالات مطرح شده توسط یکی از پزشکان در کانادا و یکی از مقامات بهداشت و درمان آمریکا، مطرح شده که از احتمال شیوع مجدد این بیماری در این کشورها به خاطر عدم رعایت محدودیت ها توسط مردم سخن گفته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1212

به "خبرنگاران تکذیب شد: آغاز موج دوم کرونا از پاییز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تکذیب شد: آغاز موج دوم کرونا از پاییز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید