خبرنگاران آغاز فرایند اصلاح کارت خودروهای دوگانه سوز

به گزارش آی تی گپ، تهران - خبرنگاران- به گفته سرپرست طرح های سی.ان.جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی فرایند اصلاح کارت خودرو برای خودروزهایی که در گذشته به صورت غیرمجاز دوگانه سوز شده اما در بازرسی فنی گواهی سلامت دریافت می کنند، آغاز شده است.

خبرنگاران آغاز فرایند اصلاح کارت خودروهای دوگانه سوز

محمد حسین باقری امروز (جمعه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرنگاران با اشاره به اینکه تا کنون 128 هزار خودرو در سامانه تبدیل رایگان خودروهای عمومی وزارت نفت ثبت نام کرده اند، گفت: از این تعداد 46 هزار و 500 نفر مشمول این طرح بوده اند.

وی ادامه داد: تا کنون نیز 20 هزار و 700 خودرو دوگانه سوز شده و 5 هزار و 800 خودرو نیز در نوبت تبدیل قرار دارند.

باقری با تاکید بر اینکه مسوول معاینه فنی خودروها (بنزین یا دوگانه سوز) وزارت کشور است، اضافه نمود: خودروهایی که در کارت خودرو عنوان دوگانه سوز ثبت شده، در جریان معاینه فنی سالانه سیستم گاز آنها نیز بررسی می شود و مسئله ای وجود ندارد.

وی تاکید کرد: اما تعدادی خودرو وجود دارد که به صورت کارگاهی دوگانه سوز شده اند و کارت خودرو برای این خودروها بنزینی صادر شده است. این خودروها باید برای دریافت گواهی سلامت تجهیزات سی ان جی خود، به یکی از مراکز مجازی که وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی کرده مراجعه کنند تا پس از بررسی ها، و تایید سلامت تجهیزات، اسامی به پلیس راهور برای تعویض کارت خودرو ارسال شود.

سرپرست طرح های سی.ان.جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به اینکه خودروهایی که در معاینات فنی تایید شوند، در لیست پلیس راهور وارد خواهند شد، گفت: این اقدام در راستای هوشمندسازی جایگاه های سی.ان.جی و جلوگیری از بروز حوادث در جریان است.

وی تاکید کرد: هوشمندسازی جایگاه های سی.ان.جی بر این مبنا است که هیچ خودرویی بدون معاینه فنی امکان سوخت گیری نداشته باشد.

به گفته سرپرست طرح های سی.ان.جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی فرایند صدور کارت جدید خودرو برای ماشین های تبدیلی از سوی پلیس راهور آغاز شده که این مهم با تعامل وزارت خانه های نفت، کشور و صنعت، معدن و تجارت محقق شد.

به گزارش خبرنگاران، بر اساس مصوبه شورای اقتصاد قرار است یک میلیون و 460 هزار خودروی عمومی در مرحله اول به صورت رایگان دوگانه سوز شوند. بعد از آن نیز مسافربرهای شخصی در نوبت تبدیل قرار دارند.

در کنار آن وزارت نفت در تلاش است تا با هوشمندکردن جایگاه های سی.ان.جی، اتفاقات ناشی از جریان سوخت گیری را به حداقل برساند زیرا اتفاقات مربوط به سی.ان.جی در اغلب موارد در جایگاه ها رخ می دهد که بیشترین فشار بر مخزن وارد می آید.

شکستگی مخزن و غیر استاندارد بودن تجهیزات از مهمترین دلایل انفجار خودروهای گازسوز است که با معاینات فنی دوره ای می توان این خطرات را به حداقل رساند.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1306

به "خبرنگاران آغاز فرایند اصلاح کارت خودروهای دوگانه سوز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آغاز فرایند اصلاح کارت خودروهای دوگانه سوز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید