جشن لوی کراتونگ تایلند

به گزارش آی تی گپ، جشن لوی کراتونگ تایلند، یکی از بهترین و شادترین جشنواره های کشور تایلند برای بازدید از جاذبه‌هایی زیبا و دیدنی است. در این مقاله شما را بیشتر با زیبایی‌های این جاذبه آشنا خواهیم کرد.

جشن لوی کراتونگ تایلند

"لوی" به معنای شناور کردن و "کراتونگ" به معنای کلکی به شکل نیلوفر آبی و ساخته شده از برگ موز می‌باشد. در طی این مراسم قایقهایی که از گندم درست شده اند و بر روی آنها شمع، عود و گل قرار داده‌اند. در تور تایلند می‌توانید به بازدید جاذبه‌هایی بروید که بسیار زیبا و دیدنی هستند.

در سحرگاه روز جشن، بسیاری از مردم به رودخانه نزدیک محل سکونت خود می روند تا کلک های خود را که شمع و عود روی آن را روشن کرده اند، برای ادای احترام و تشکر از الهه آبها، در رود رها کرده و تمام کینه ها، خشم و پلیدی ها را از خود دور کنند. مردم هم چنین ناخن و موی خود را کوتاه کرده و آن را همراه با کلک خود رها کرده تا ناپاکی ها را از وجود خود پاک کنند، آنها بر این باور هستند که این کار برای آنها خوش شانسی می آورد و گناه و بدی را دور می کند.

در تور تایلند خواهید دید که یکی از جنبه های رومانتیک این جشن اقبال زوج های جوان به اهدای کراتونگ به آب است. دلیل آن هم این است که زوج ها با دنبال کردن کراتونگ خود، آینده رابطه شان را مشاهده می‌کنند، متوجه می‌شوند که با دوام می‌باشد.

ریشه چنین باوری نیز در داستان ملکه سوخوتای است که کراتونگی را ساخته و برای تشکر از الهه آبها به جریان آب یکی از کانال های قصر سپرد تا پادشاه هم آنرا به نشانه علاقه او ببیند. پادشاه نیز از این شیوه ابراز علاقه بسیار مسرور شده و آن را به عنوان رسمی نو در پادشاهی خود اعلام کرد.

از این روست که زوج های جوان بر این باورند که اگر کلک آنها تا زمانی که از نظر دور نشده بر روی آب بماند، عشق آنها نیز تا ابد دوام خواهد داشت. به همین دلیل در این شب می توان حضور زوج های جوان را بیشتر از هر مراسم دیگری در شهر مشاهده کرد که کراتونگ به دست به سمت رودخانه ها در حرکتند.

انتشار: 18 دی 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 7

به "جشن لوی کراتونگ تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشن لوی کراتونگ تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید