جاذبه های گردشگری پوکت

به گزارش آی تی گپ، پوکت از جزیره های زیبای تایلند است که برای گردشگران همه چیز تمام است، از جذابیت های تاریخی و معماری تا مراکز خرید عالی و جاذبه های طبیعی و سواحل فوق العاده همگی آماده میزبانی گردشگران هستند. این شهر پر جاذبه هر سال بر محبوبیتش افزوده میشود و در ادامه برایتان خواهیم گفت که جاذبه های گردشگری پوکت چه هستند.

جاذبه های گردشگری پوکت

پوکت بزرگ‌ترین جزیره تایلند است و مسلماً مشهورترین جزیره این کشور نیز به حساب می‌آید. آب‌های آبى، ساحل‌های شنى، غواصى و غذاهاى فوق‌العاده فقط بخشى از جاذبه‌های تور پوکت به شمار می آید. توریست‌ها از سرتاسر دنیا براى استراحت و ماجراجویى در پوکت جمع می‌شوند و این جزیره را به یکى از محبوب‌ترین مقاصد در تایلند تبدیل کرده‌اند. پوکت یکى از مناطق خوش آب و هواى منطقه نیز هست. بادهاى موسمی از اقیانوس هند قبل از هر جاى دیگر خلیج به این ناحیه می‌رسد و در فصل‌های بارانى یک تا دو بار در روز باران می‌بارد.

اسنورکلر (غواصی با لوله) Snorkeling

ممکن است زمان یا حوصله کافی برای یادگیری دروس غواصی نداشته باشید. غواصی با لوله هوا (snorkeling) جایگزین ساده و خوبی را برای شما فراهم می‌کند، به خصوص آنکه در تایلند آب‌های تمیز شرایط را بی نظیر می‌کند. بسیاری از گشت‌های قایقی شامل توقف‌هایی در حاشیه جزیره برای غواصی با لوله هوا هستند و شما می‌توانید لذت بی پایانی در کنار ماهی‌های رنگی، جوجه تیغی‌های دریایی و سایر موجودات شگفت‌انگیز داشته باشید.

ساحل پاتونگ(Patong Beach)

پاتونگ طولانی‌ترین ساحل پوکت است و تا زمانى که توسعه تجارت و صنعت گردشگرى آن را به یکى از مراکز شلوغ فعالیت‌های تفریحى و تجارى تبدیل نکرده بود زیباترین ساحل پوکت در گوشه دنجى از دنیا نیز به شمار می‌آمد. همچنین پاتونگ مکان فوق‌العاده‌ای براى دیدن مردم مختلف است و همین بخشى از تفریح تایلند، سرزمین لبخند، می‌باشد. این یکى از تضادهایى است که با آن روبه رو خواهید شد، ممکن است جایى آرام و مناسب براى مطالعه و تمرکز در پاتونگ وجود نداشته باشد اما وجود فروشگاه‌ها و تفریحات مختلف شما را سرگرم خواهد کرد.

شهر پوکت (Phuket Town)

این شهر در قسمت جنوب شرقى ساحل جزیره در خلیج زیبا قرار گرفته است. معمارى این شهر بازتابى از تأثیرات مهاجران چینى و ظرافت پرتغالى است که در عین حال تقابل زیبایى را با سبک سنتى تایلند بیش از هر جاى دیگر فراهم آورده است. این شهر جزیره‌ای، با فعالیت‌های گوناگون پر شده که این رونق را مدیون هتل‌ها، رستوران‌ها، سالن‌های ماساژ و سایر جاذبه‌هایی است که از ساله‌ای 1980 هم‌زمان با توسعه ساحل پاتونگ پا گرفته‌اند.

آکواریوم پوکت (Phuket Aquarium)

این جاذبه قطعاً یکى از بهترین گزینه‌های سفر شما خواهد بود، به خصوص اگر کودکى با شما هم‌سفر شده باشد، آن‌ها می‌توانند بدون نیاز به غواصى دنیاى زیر آب و حیات وحش مربوط به آن را در میان موجوداتى که به نمایش درآمده‌اند از قبیل ماهی‌های عجیب و غریب، لاک‌پشت‌های آبى، خرچنگ‌ها و ستاره دریایى به خوبى درک کنند. شما حتى می‌توانید با رزرو قبلى از مرکز تحقیقات بیولوژیک نیز دیدن کنید. ساعات بازدید همه روزه بین 8:30 صبح تا 4:30 بعدازظهر است.

Khao Phra Thaeo Game Reserve

اگر به دنبال حیات وحش خارج از آب هستید حتماً به Khao Phra Thaeo Game Reserve که در شمال شرقى جزیره قرار دارد سر بزنید. در اینجا می‌توانید بوفالو، گراز وحشى، فیل و میمون ببینید و هم‌زمان از اینکه در کنار بسیارى از گونه‌های پرنده‌های استوایى نیز هستید لذت ببرید. شما می‌توانید از جنگل‌ها عبور کنید و یا در کنار آبشارهاى تون ساى (Ton Sai) و بنگ پا (Bang Pae) استراحت نمایید. ساعات بازدید همه روزه از 8 صبح تا 5 بعدازظهر است.

پارک ملی هت نای یانگ (Hat Nai Yang)

چرا باید تا پارک ملی Hat Nai Yang رفت وقتی از تمامی عجایب Khao Phra Thaeo Game Reserve لذت برده‌ایم؟ این پارک در شمال غربی پوکت قرار دارد. شهرت این پارک برای لاک‌پشت‌های آبی است که در شب‌ها در کنار ساحل آن تخم‌گذاری می‌کنند و شما می‌توانید با گذراندن یک روز در این پارک شاهد این صحنه نادر در اکوسیستم متنوع پوکت باشید.

دهکده راواى (Rawai Village)

در این دهکده ى کوچک، قبیله اى ازکولى هاى دریا ساکن شده و برخى زندگى نیمه عشایرى در خشکى و عده اى دیگر دریا را براى زندگى انتخاب کرده اند! ریشه آن‌ها از جزایر آندامان (Andaman) و نیکوبار (Nicobar) است و بر باورها و اعتقادات خویش استوار هستند. هرگونه تلاش دولت تایلند براى ادغام آن‌ها تا کنون بی‌نتیجه بوده است. مردان دهکده معمولاً ماهیگیرى می‌کنند و در مواقعى راهنماى سفرهاى آبى نیز هستند. راواى به تنهایى داراى یک بندر ماهیگیرى کوچک، ساحلى پوشیده از درختان نارگیل و باتلاق بلوط‌هاست. از این ساحل می‌توان قایق اجاره کرد و تا سواحل جزایر دورتر پارو زد. سواحل ناى هارن (که هتل Yacht Club پوکت در آن واقع است)، کاتا نوى (Kata Noi)، کاتا (Kata)، کارون (Karon)، کارون نوى (Karon Noi) و در آخر ساحل اصلى، ساحل پاتونگ در جنوب راواى و در شمال در طول ساحل غربى کشیده شده است.

درخت نارگیل چهارشاخه (Four Branch Coconut Palm)

در طول مسیر به سمت راواى به هیچ وجه از فضاى اطراف چشم برندارید تا بتوانید یکى از گونه‌های نادر گیاه شناسى، درخت نارگیل چهار شاخه را ببینید. این درخت بیش از 60سال عمر دارد؛ بعد از 20 سال اول زندگى تنه آن به دو قسمت و بعد از 20سال دوم هرکدام از تنه‌ها رشد کرده و خود به دو تنه جدید تقسیم شدند.

غواصی در پوکت (Diving)

بسیاری از افراد صرفاً برای دریافت مدرک غواصی به تور تایلند می‌آیند. Koh Tao مکان بهتری برای تمرین‌های غواصی است ولی پوکت گزینه‌های بیشتری را برای واحدهای تخصصی غواصی (PADI) ارائه می‌دهد. برخی شما را به یکی دیگر از جزایر معروف و زیبای تایلند مانند Koh Phi Phi هدایت می‌کنند. هزینه واحدهای تخصصی غواصی در تایلند از دیگر کشورها کمتر است به همین دلیل بازدیدکنندگان می‌توانند از همین فرصت استفاده کرده و اولین و یا شاید تنها تجربه گردش زیر آب زندگی خود را در آنجا بگذرانند.

اگر در نظر دارید هم‌زمان با غواصی مدرک مربوط به آن را هم اخذ کنید یادتان باشد که حتماً پارک ملی Similan Islands را بررسی کرده باشید. در مقایسه با یازده جزیره خالی از سکنه، این رشته کوچک همواره مورد توجه علاقه‌مندان به غواصی بوده است. برگزارکنندگان تور و مدارس غواصی گشت و گذار در این جزیره بهشتی را بدون برنامه‌ریزی اضافه در برنامه شما پیشنهاد می‌کنند. کسانی که می‌خواهند مستقل به آنجا سفر کنند می‌بایست 104 کیلومتر تا شمال پوکت به سمت Thap Lamu حرکت کرده و از آنجا با کشتی راه خود را ادامه دهند. قایقرانان نیز روزانه از ساحل پاتونگ در پوکت به سمت Koh Similan حرکت می‌کند. (این سفر حدود 8 ساعت با قایق معمولی و 3 ساعت و نیم به‌عنوان بخشی از سفر روز یک اپراتور تور می‌باشد).

گشت قایقی جزیره (Island Boat Tour)

شاید شما بخواهید در تمام مدت اقامت خود در ساحل استراحت کنید. (واقعاً چه کسی شما را به خاطر این موضوع سرزنش خواهد کرد؟) اما اگر بخواهید کمی از جزیره دور شوید، برای تور جزیره ثبت نام کنید تا دل‌خوشی‌هایی که پوکت را محاصره کرده‌اند کشف نمایید. در این زمینه اشاره ویژه به Maphrao, Nakha Yai and Nakha (در سواحل شرقی، اخیراً با فرهنگ مروارید) و همچنین Koh Bond, Koh Kaeo, Raja Noi و Raja Yai (در جنوبی‌ترین نقطه) و در آخر جزیره کوچک Poo در ساحل غربی Hat Kata داریم.

قایق‌ها از Po Bay برای یک روز گردش به سمت فانگانا حرکت می‌کنند. شما همچنین می‌توانید به راحتی به Koh Phi Phi (و ساحل معروف مایا بِی در فیلم ساحل لئوناردو دیکاپریو) برسید. ولی بیشتر از یک بعداز ظهر نیاز خواهید داشت تا ساحل را آن‌طور که می‌خواهید بگردید.

چشم‌انداز سه ساحل (Three Beaches View)

این نقطه به بهترین نحو نام‌گذاری شده است و به بازدیدکنندگان امکان دیدن منظره دلپذیری از سه تا از زیباترین ساحل‌های پوکت را می‌دهد. زمانی که از بالا به آن نگاه کنید، سواحل شبیه عدد 3 انگلیسی دیده می‌شوند. اگر از راه رو به روی ساحل Kata Noi حرکت کنید و مسیر جنوب غربی را ادامه دهید در جنوبی‌ترین نقطه از جزیره می‌توانید به این چشم‌انداز دست یابید.

معبد Phra واقع در Thalang

این معبد غرق در افسانه‌ها و رؤیاهای محلی و خانه‌هایی با مجسمه‌های بودایی است که در طول حمله برمه در هم شکسته شده است. افسانه درباره پسری است که با افسار کنفی که به قطعه فلز بیرون زده از زمین متصل شده از بوفالویی محافظت می‌کند. ناگهان پسر می‌میرد، پدر در خواب می‌بیند که پسرش درباره همان قطعه فلز با او سخن می‌گوید. پدر شروع به کندن زمین می‌کند و مجسمه بودایی را می‌یابد که طلای خالص است. بر اساس کاوش‌های باستانی یک معبد در سال 1785 در این قسمت ساخته شده است. زمانی که برمه، تالانگ (Thalang) را فتح می‌کند، در اقدام دوم پس از حفاری مجسمه را دو قسمت می‌کنند که یکی از نیمه‌های آن گم شده است، اما بخش دیگر آن تا به امروز در معبد استوار است. شیروانی و پنجره‌های این معبد کنده کاری غنی زمان قدیم این شهر را به نمایش می‌گذارد.

انتشار: 27 بهمن 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 28

به "جاذبه های گردشگری پوکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری پوکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید