تمایل روس ها برای بازگشت به پروژه های نفتی ایران

به گزارش آی تی گپ، شرکت لوک اویل، دومین تولیدکننده بزرگ نفت روسیه نسبت به بازگشت به پروژه های نفتی ایران پس از لغو تحریم های آمریکا ابراز تمایل کرد.

تمایل روس ها برای بازگشت به پروژه های نفتی ایران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، مدیر ارشد اجرایی شرکت لوک اویل، دومین تولیدکننده بزرگ نفت روسیه نسبت به بازگشت به پروژه های نفتی ایران ابراز تمایل کرد.

به گزارش رویترز، وگیت الکپروف با اشاره به اینکه این شرکت از نزدیک مذاکرات هسته ای ایران را رصد می نماید، اظهار داشت: لوک اویل از بازگشت به پروژه های نفتی ایران به محض برداشته شدن تحریم های آمریکا خشنود می گردد.

شرکت لوک اویل تا اواخر سال 2018، برای توسعه میادین نفتی آب تیمور و منصوری با ایران در حال مذاکره بود، اما پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای و بازگشت تحریم ها بر صنعت نفت ایران، مجبور شد، این برنامه ها را متوقف کند.

وی اضافه نمود: ما تمایل داریم به این میادین بازگردیم. چند وقت پیش کار های زیادی اجرا شده است. ما به این میادین و شرایط زمین شناسی آن ها آگاهی داریم..

الکپروف شرح داد: در حال حاضر، نشستی (برای مذاکره) برنامه ریزی نشده است، ما در حال رصد فرایند حل و فصل نگرانی های هسته ای هستیم و به محض اینکه احساس کنیم زمان مناسبی است، این نشست ها را برگزار خواهیم کرد.

دور بعدی مذاکرات هسته ای ایران قرار است در 29 نوامبر در وین برگزار گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 2004

به "تمایل روس ها برای بازگشت به پروژه های نفتی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمایل روس ها برای بازگشت به پروژه های نفتی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید