تقلب در امتحانات مجازی را از طریق پلیس فتا پیگیری می کنیم

به گزارش آی تی گپ، وزیر علوم گفت: در صورت مشاهده یک روش رایج برای تقلب در امتحانات مجازی مسئله را از طریق پلیس فتا پیگیری خواهیم کرد.

تقلب در امتحانات مجازی را از طریق پلیس فتا پیگیری می کنیم

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران به نقل از باشگاه خبرنگاران، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: مسئولیت برگزاری امتحانات مجازی دانشجویان بر عهده استادان است.

او اضافه نمود: استادان باید تمهیداتی را در نظر بگیرند تا از ارزیابی دانشجویان به نتایج قابل اعتمادی دست یابند، به همین منظور توصیه شده تا چند روش را در طول ترم برای ارزیابی دانشجویان مورد استفاده قرار دهند و صرفا متکی به نمره امتحان سرانجام ترم دانشجویان نباشند.

غلامی با بیان اینکه در مواردی که عمدتا به یک روش رایج تقلب اجرا شده باشد از طریق پلیس فتا پیگیری خواهیم کرد، تاکید کرد: در مواردی با تقلب دانشجویان برخورد کرده ایم که امیدواریم این موضوع به عنوان بحث رایج در بین دانشجویان مطرح نشود، چرا که ما به همه دانشجویان اعتماد داریم و آنان می دانند که حاصل این ارزیابی ها برای تضمین آینده خودشان بوده و به آن ها اطمینان می دهد که می توانند این جهت و مرحله را با موفقیت طی کنند.

وزیر علوم مطرح کرد: اگر دانشجویان از اعتماد دانشگاه ها در زمان امتحانات سوء استفاده کنند در آینده دچار گرفتاری خواهند شد؛ بنابراین توصیه می کنم تا دانشجویان به نمره اصلی خودشان راضی باشند و به هیچ عنوان برای اخذ نمره بیشتر اعتبار و حیثیت علمی و دانشگاهی خود را بر باد ندهند.

غلامی یادآوری کرد: هیچ آماری در خصوص تفاوت میان تقلب در امتحانات حضوری و مجازی نداریم و پیگیری این موضوع بر عهده استادان و دانشگاه هاست؛ چرا که این جریان را به عنوان جریان واقعی پیگیری نمی کنیم. توصیه ما این است که استادان و دانشگاه ها مراقب باشند تا بحث تقلب در میان دانشجویان اتفاق نیفتد، نباید این موضوع باعث شود تا عملکرد دانشگاه ها، استادان و دانشجویان زیر سوال رود.

اخبار گروه سایر رسانه ها صرفا بازنشر اخبار سایت ها و خبرگزاری هاست و خبرنگاران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1553

به "تقلب در امتحانات مجازی را از طریق پلیس فتا پیگیری می کنیم" امتیاز دهید

1 کاربر به "تقلب در امتحانات مجازی را از طریق پلیس فتا پیگیری می کنیم" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقلب در امتحانات مجازی را از طریق پلیس فتا پیگیری می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید