تظاهرات هزاران لبنانی در سالروز انفجار بیروت

به گزارش آی تی گپ، هزاران نفر در بیروت به مناسبت سالگرد انفجار مهیب سال گذشته در بندرگاه این شهر تجمع نموده و با در دست گرفتن تصاویر قربانیان این فاجعه خواهان اجرای عدالت شدند.

تظاهرات هزاران لبنانی در سالروز انفجار بیروت

به گزارش خبرنگاران، با گذشت یک سال از این انفجار که به علت نگهداری ناامن ده ها تن ماده قابل انفجار نیترات آمونیوم در انبار های بندر بیروت روی داد، هیچ مقام ارشدی تحت پیگیرد قرار نگرفته و عدم پاسخگویی حکومت بر خشم مردم از شرایط موجود و بحران مالی شدید کشور افزوده است.

همزمان با برگزاری مراسم یادبود قربانیان این حادثه در بندرگاه بیروت، نیرو های پلیس به سوی معترضان که در اطراف ساختمان مجلس تجمع نموده بودند، گاز اشک آور شلیک کردند. به گفته یک مقام انتظامی بیروت، در جریان کشمکش بین پلیس و معترضان حداقل شش نفر مجروح شده اند.

به گفته این مقام انتظامی، دو نفر دیگر هم در جریان درگیری بین گروه های سیاسی رقیب در یکی از محلات نزدیک مجلس مجروح شده اند. همزمان با این حوادث صدای تیراندازی هوایی هم شنیده می شد.

بر اثر انفجار در بندرگاه بیروت که یکی از مهیب ترین انفجار های غیرهسته ای تاریخ است بیش از 200 نفر کشته، هزاران نفر مجروح و چند صد هزار ساختمان مسکونی و تجاری ویران شد و یا آسیب دید. لرزش ناشی از این انفجار به قبرس در 240 کیلومتری بیروت رسید.

تحقیقات در خصوص سهل انگاری و تخلفاتی که به این انفجار منجر شد به جایی نرسیده و دولت تا به امروز با لغو مصونیت سیاستمداران ارشد و مقامات سابق دولتی مخالفت نموده است. تمامی مسئولانی که تا به امروز از سوی کمیسیون تحقیق احضار شده اند تخلف و یا اهمال را تکذیب نموده اند.

یکی از شهروندان بیروت که پسرش بر اثر فرو ریختن یک ساختمان در لحظه انفجار جان خود را از دست داده است، گفت: ما هرگز فراموش نخواهیم کرد و هرگز مسئولان این فاجعه را نمی بخشیم. اگر حکومت آن ها را مجازات نکند ما با دست خودمان آن ها را مجازات خواهیم کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1852

به "تظاهرات هزاران لبنانی در سالروز انفجار بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات هزاران لبنانی در سالروز انفجار بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید