تحولات ایالات متحده در راستا افول امریکا قابل تفسیر است

به گزارش آی تی گپ، یاسر برخورداری با تاکید بر اینکه نباید به اعتراضات اخیر در آمریکا نگاهی هیجانی و غیر علمی داشت، گفت:این تحولات در راستای افول تمدنی آمریکا در حال رخ دادن است.

تحولات ایالات متحده در راستا افول امریکا قابل تفسیر است

به گزارش گروه بین الملل آی تی گپ، یاسر برخورداری، در مصاحبه با رادیو تبادل نظر، با بیان اینکه تحولات این روز های آمریکا، فرآیندی است که در راستای افول تمدنی آمریکا شروع شده و ممکن است در چند سال آینده به نتیجه نهایی خود برسد، اضافه نمود: تمدن ها بالغ می شوند، به صندلیی می رسند، ولی اگر نتوانند صندلی خود را حفظ نمایند، به احتیاج های جامعه پاسخ نمی دهند و در راستا افول قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه تحولات این روز های آمریکا را نباید محدود به مباحث نژادی و یا مسائل مالی کرد، بلکه موضوع این است که تمدن آمریکایی کارآمدی خود را برای پاسخگویی به احتیاج های مردم این کشور از دست داده است، ادامه داد: در زمانی آمریکایی ها می گفتند، آمریکا سرزمین فرصت ها است، ولی اکنون برای این که از این شعار دفاع نمایند دچار چالش های جدی شده اند.

این کارشناس مسائل بین الملل گفت: رسانه های آمریکایی می خواهند این اتفاقات را به موضوعات نژادی تقلیل دهند در حالی که نباید برخورد تقلیل گرایانه با این موضوعات داشته باشیم.

برخورداری همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه مشروعیت بین المللی کاخ سفید در طی این سال ها با چالش روبرو شده است، توضیح داد: پیش از این، آمریکایی ها اگر تصمیمی می گرفتند به راحتی می توانستند در خصوص آن تصمیم اجماع جهانی ایجاد نمایند، اما امروز واشنگتن برای اینکه متحدان سنتی خود مثل اروپا را متقاعد کند کار سختی در پیش دارد و به راحتی نمی تواند همچون گذشته در خصوص یک موضوع خاص، اجماع جهانی به نفع خود به وجود آورد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1143

به "تحولات ایالات متحده در راستا افول امریکا قابل تفسیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحولات ایالات متحده در راستا افول امریکا قابل تفسیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید