بلومبرگ یارگیری آمریکا علیه ایران را به پُز توخالی تشبیه کرد

به گزارش آی تی گپ، فارس نوشت: یک رسانه آمریکایی در تحلیلی سخنان مقام های دولت این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران را پُز تو خالی توصیف نموده و نوشته واشنگتن با آنها قادر به متحد کردن جهان علیه ایران نخواهد بود.

بلومبرگ یارگیری آمریکا علیه ایران را به پُز توخالی تشبیه کرد

تارنمای شبکه خبری بلومبرگ در این تحلیل خاطرنشان نموده با گذشت دو سال از خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران کشورهای کمی به سیاست موسوم به کارزار فشارحداکثری علیه ایران گروش نشان داده اند. در تیتر مطلب بلومبرگ آمده است: پزهای تو خالی قادر به جلب حمایت متحدان آمریکا علیه ایران نخواهد بود.

در این تحلیل درباره ادعای مایک پمپئو مبنی بر اینکه آمریکا در حال رهبری جهان علیه تهدیدهای ایران است آمده است: این بیانیه متفرعنانه عنوان بیانیه ای است که در دومین سالگرد خروج آمریکا از برجام صادر شده است.

بلومبرگ همچنین می نویسد: این بیانیه، کاملاً هزینه های تحمیل شده به روابط آمریکا با متحدانش را نادیده گرفته است.

در بخشی از این مطلب آمده است: اما در شرایطی که کشورهای دیگر تمایلی به پیروی [از آمریکا علیه ایران] ندارند پمپئو به زحمت می تواند مفتخرانه از رهبری جهان علیه ایران سخن بگوید.

بلومبرگ در ادامه با بیان این ادعای اثبات نشده که ایران تهدیدی علیه جهان و همسایگانش به شمار می رود نوشته اینکه آمریکا خودش را در برابر حکومت تهران منزوی می بیند یکی از بزرگترین شکست های دولت دونالد ترامپ محسوب می گردد.

رسانه آمریکایی نوشته نکته بدتر این است که مایک پمپئو برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران در اکتبر امسال میلادی نمی تواند روی حمایت متحدان ایالات متحده حسابی باز کند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1132

به "بلومبرگ یارگیری آمریکا علیه ایران را به پُز توخالی تشبیه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلومبرگ یارگیری آمریکا علیه ایران را به پُز توخالی تشبیه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید