برپایی نمایشگاه های مشترک مشهد و ویتنام در دستور کار قرار می گیرد

به گزارش آی تی گپ، خبرنگاران: معاون مالی شهردار مشهد مقدس گفت: برپایی نمایشگاه های مشترک مشهد و ویتنام در دستور کار قرار می گیرد.

برپایی نمایشگاه های مشترک مشهد و ویتنام در دستور کار قرار می گیرد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش خبرنگاران از مشهد مقدس، محمدرضا مزجی ظهر امروز در دیدار با سفیر ویتنام در نمایشگاه بین المللی مشهد با اشاره به اینکه مشهد سالانه شاهد حضور جمعیتی جهانی است، گفت: با وجود فرصت های بین المللی در کلانشهر مشهد، سرمایه گذاران از کشورهای جهان می توانند با حضور و ارائه خدمات مالی، اجتماعی و بین المللی خود، سهم مشترکی را از مهمترین مرکز جمعیتی ایران در منطقه آسیا داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مشهد در مقایسه با سایر کلانشهرهای ایران و جهان، امتیازات ویژه ای دارد، اضافه نمود: شهرداری مشهد در میان تمامی شهرهای جهان که عضو سازمان جهانی متروپلیس هستند، به عنوان تنها شعبه این سازمان در جهان انتخاب شده که می تواند فرصت ویژه ای برای کشورهای آسیایی باشد.

مزجی با بیان اینکه مردم ایران به توسعه همکاری ها با و کشور ویتنام علاقمند هستند، گفت: همکاری های بین المللی، افزایش مراودات تجاری گسترده و استفاده از مزیت های مشترک مالی، شهری و اجتماعی میان دو کشور ایران و ویتنام می تواند سبب هم افزایی در جهت رشد شاخص ها و معیارهای تجاری و مالی در منطقه آسیا باشد.

وی تاکید نمود: توسعه همکاری های تجاری، برگزاری نمایشگاه های مشترک، اختصاصی و تخصصی در زمینه های متعدد با استفاده از ظرفیت های نمایشگاه بین المللی مشهد، فرصتی ویژه برای حضور صاحبان صنعت و تجار این کشور در ایران و بویژه در مشهد است.

معاون مالی شهردار مشهد با اشاره به اینکه مشهد در سال های آینده به مهمترین مرکز صادرات آسیای میانه تبدیل می گردد، گفت: کشور ویتنام با حضور هوشمندانه در مشهد، علاوه بر استقرار و اجرای پروژه های صنعتی، تجاری و شهری می تواند در تحولات صادراتی و تجاری و خدمات فنی و مهندسی کشورهای حوزه cis تا خلیج فارس، نقش موثری ایفا نماید.

مزجی با اشاره به انتخاب یکی از شهرهای شاخص ویتنام به عنوان شروع کننده همکاری های رسمی با کلان شهر مشهد، گفت: ویتنام می تواند با بهره مندی از کارکردهای تجاری و شناسایی نیازهای مهمترین مرکز جمعیتی منطقه آسیا، نمایشگاهی اختصاصی را در زمینه فروش، معرفی و تجارت در نمایشگاه بین المللی مشهد، برگزار کند.

وی گفت: شهر مشهد مقدس یکی از شهرهای بزرگ جهان است که مورد توجه مردم جهان است و ویتنام می تواند با شناخت کافی از چنین سرمایه ای در منطقه آسیا، بهترین فرصت را برای حضور در منطقه آسیای میانه فراهم کند.

ی

منبع: تسنیم
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 403

به "برپایی نمایشگاه های مشترک مشهد و ویتنام در دستور کار قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی نمایشگاه های مشترک مشهد و ویتنام در دستور کار قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید