بانک RBC از کاهش چمشگیر شمار مهاجرین و تاثیر منفی آن بر بازار مسکن کانادا اطلاع داد

به گزارش آی تی گپ، عظیم ترین بانک کانادا می گوید مهاجرت یکی از عظیم ترین افول های خود را در سال های اخیر تجربه می نماید.

بانک RBC از کاهش چمشگیر شمار مهاجرین و تاثیر منفی آن بر بازار مسکن کانادا اطلاع داد

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی ایرانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

اقتصاددان های آربی سی با تحلیل د اده ها می گویند کاهش افراد ورودی جدید به کشور کاهش پیدا نموده و تعداد درخواست های جدید کم شده است. از آنجا که رسیدگی و نهایی شدن درخواست ها ماه ها طول می کشد، این بانک می گوید شمار ساکنان دائمی افزایش نمی یابد و این به معنی تقاضای ضعیف تر برای مسکن است.

تعداد ورودی ها برای اقامت دائم در فصل دوم امسال به 34 هزار نفر کاهش پیدا کرد که نسبت به فصل مشابه سال قبل 67 درصد کمتر بود. اقتصاددان های این بانک همچنین خاطرنشان کردند که ماه ژوئن با کاهشی 44 درصدی روبرو بود که نشان از کمی بهبود دارد.

این افت باعث شده بانک پیش بینی کند که کانادا فقط 70 درصد از 341 هزار نفری را که به عنوان ورودی برای سکونت دائمی خود هدف گذاری نموده بود، دریافت خواهد نمود. این باعث می گردد کانادا نسبت به پیش بینی های قبلی تقاضای مسکن بسیار کمتری داشته باشد.

آن هایی که می آیند هم ممکن است اثر محدودی بر تقاضای مسکن داشته باشند. بانک گفت 24 هزار مهاجر جدید در فصل دوم وارد کشور شدند اما شمار آنها در ژوئن به 4 هزار نفر کاهش یافت.

اقتصاددان های بانک باور دارند این نشان می دهد که بیشتر ورودی ها از قبل داخل کشور بودند. اگر این حقیقت داشته باشد، فقط بخش کمی از آن هایی که برای سکونت دائم تایید می شوند بر تقاضای مسکن جدید اثرگذار خواهند بود.

احتمالا بهبود این فرایند مدت بسیار بیشتری از آنچه انتظار می ر فت طول خواهد کشید. تعداد درخواست ها برای سکونت دائمی در فصل دوم 80 درصد کمتر شد. بانک می گوید این تا حدودی به خاطر این است که مراکز ثبت درخواست بسته شده اند، از طرفی مهاجران انگیزه کمتری برای حرکت طی پاندمی دارند. علاوه بر این، فرایندهای مالی رکودی باعث افت مهاجرت می گردد.

از آنجا که تعداد درخواست های جدید کمتر است، اثر واقعی آن ها هنوز واقعا شروع نشده است. بانک تخمین می زند که حداقل یک سال طول می کشد که درخواست ها مورد رسیدگی قرار گیرند و ممکن است این فرایند حتی تا دو سال به طول بینجامد.
تاثیر کاهش تعداد درخواست هایی که تا به امروز ثبت شده ، تا سال آینده در بازار حس نخواهد شد و تازه این در حالی است که با خوش بینی در نظر بگیریم مسائل مهاجرتی ناشی از پاندمی کووید 19 همین امروز ناپدید گردد و دیگر مسئله ای نباشد.

اما در شرایط فعلی احتمالا این شرایط تا آخر امسال ادامه خواهد داشت و به این ترتیب شمار زیادی از درخواست ها مورد آنالیز قرار نخواهند گرفت.

اقتصاددان های آربی سی می گویند فرایند مهاجرت به احتمال زیاد روی مسکن اثرگذار خواهد بود. با وجود اینکه تعداد موانع فعلی ممکن است به زودی کاهش پیدا کند، مشکل درخواست های مهاجرت به زودی حل نخواهد شد. احتمالا این اتفاق زمانی خواهد افتاد که موج دوم افول ورودی ها دیده می گردد و همچنین زمانی خواهد بود که بازه تعویق وام های مسکن به اتمام می رسد.

منبع: ایرونی ها
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1280

به "بانک RBC از کاهش چمشگیر شمار مهاجرین و تاثیر منفی آن بر بازار مسکن کانادا اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک RBC از کاهش چمشگیر شمار مهاجرین و تاثیر منفی آن بر بازار مسکن کانادا اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید