بازگشایی تالارها با 50 درصد ظرفیت

به گزارش آی تی گپ، استاندار مرکزی گفت: فعالیت تالارها باید با 50 درصد ظرفیت انجام شود.

بازگشایی تالارها با 50 درصد ظرفیت

به گزارش آی تی گپ به نقل از ایسنا، سید علی آقازاده شنبه 24 خرداد در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی اظهار داشت: تالارهای پذیرایی در استان از امروز بازگشایی می شوند. اخیرا بویژه در خردادماه میزان رعایت دستورالعمل ها و ضوابط بهداشتی در استان نسبت به اردیبهشت ماه کاهش یافته است. طبق آمار رسمی در فروردین ماه و اردیبهشت ماه در برخی از شهرستان ها حتی ساوه و دلیجان و اراک به صورت متوسط ضوابط به میزان 85 درصد رعایت شده است، اما در خردادماه به صورت میانگین به 30 درصد رسیده است و اگر با همین بی اعتنایی به الزامات بهداشتی ادامه دهیم حتما استان گرفتار موج دوم شیوع ویروس کرونا خواهد شد که برای کادر درمان و مسئولان و خود مردم طاقت فرسا خواهد بود.

وی تاکید کرد: اگر نمی خواهیم ضوابط و قوانین به صورت جبری و قهری اجرایی شود، نیازمند همکاری مردم در نقاط پرتجمع مانند اداره ها، بانک ها، بازار، مراکز تجاری و اماکن عمومی، اتوبوس ها، تاکسی ها و ... هستیم و لازم است مسئولان مربوطه در نقاط تحت مسئولیت خود رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ضوابط بهداشتی و تعبیه امکانات لازم مانند ماسک و دستکش برای مردم را در نظر داشته باشند تا راستا موفقیت را تا غلبه نهایی بر بیماری طی کنیم.

آقازاده به این که شهرداری ها مکلف شدند با نظارت فرمانداران حداقل هفته ای یک یا دو شب سطح شهر و تاسیسات شهری را ضدعفونی کنند، اشاره کرد و افزود: خوشبختانه شهرداری اراک هر شب در حال ضدعفونی اتوبوس هاست، اما لازم است که کل شهر به مانند هفته های اول شیوع ویروس در کشور ضدعفونی شود.

استاندار مرکزی با تاکید بر لزوم توجه به فضای پاساژها و بازارها گفت: فضاهای مسقف مانند بانک ها، مطب ها و ... باید موارد بهداشتی را رعایت کرده و فاصله گذاری اجتماعی را مدنظر داشته باشند، همچنین تالارهای پذیرایی نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی مشروط بر استفاده از 50 درصد ظرفیت می توانند از امروز فعالیت های خود را آغاز کنند.

وی در خصوص شرایط آزمون های انتها ترم مراکز آموزش عالی استان اظهار داشت: کلیه امتحانات دانشگاه های استان(دولتی، آزاد و غیرانتفاعی) به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد، البته در این زمینه حمایت تمامی دستگاه های اجرایی از جمله اداره کل ارتباطات استان لازم است تا امنیت سیستم و شبکه به صورتی باشد که برگزاری امتحانات به راحتی میسر باشد.

آقازاده افزود: آموزش دستفروشان و کسبه نیز لازم است و فرمانداران آموزش این اقشار را با همکاری اتاق اصناف و دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی پیگیری کنند تا فعالیت آنها باعث انتشار ویروس نشود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1157

به "بازگشایی تالارها با 50 درصد ظرفیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی تالارها با 50 درصد ظرفیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید