محکومیت ترامپ به پرداخت غرامت 2 میلیون دلاری در دادگاه نیویورک

به گزارش آی تی گپ، دادگاهی در نیویورک، دونالد ترامپ را به پرداخت دو میلیون دلار غرامت به خاطر سوءاستفاده اقتصادی از بنیاد هم اکنون منحل شده ترامپ برای پیشبرد بلندپروازی های سیاسی وی محکوم کرد.

محکومیت ترامپ به پرداخت غرامت 2 میلیون دلاری در دادگاه نیویورک

به گزارش ایسنا، به نوشته پایگاه سی بی اس نیوز، این مبلغ به عنوان بخشی از فرآیند حل و فصل شکایت مربوط به لتیسیا جیمز، دادستان کل نیویورک علیه دونالد ترامپ و سه فرزندش شامل دونالد جونیور، ایوانکا و اریک مطرح شده است.

این شکایت در ژوئن 2018 ثبت شده و مدعی شده که مدیران بنیاد ترامپ قوانین مربوط به خیریه ها در ایالت نیویورک را دور زده تا به رئیس جمهور اجازه دهند از اعتبارات این بنیاد برای منافع شخصی، تجاری و سیاسی استفاده کند.

یکی از این منافع مد نظر ترامپ هماهنگ ساختن نامزدی اش برای ریاست جمهوری در سال 2016 با استفاده از این پول ها بوده است. بنیاد ترامپ اعلام نموده که سال گذشته میلادی رسما تعطیل شده است که البته در آن موقع اتهام استفاده از پول های این بنیاد برای منافع شخصی ترامپ مطرح شده بود.

در بیانیه جیمز آمده است، شکایت علیه بنیاد دونالد ترامپ در ژوئن 2018 ثبت شد. در این شکایت عنوان شده که مدیران این بنیاد وظایف نظارتی خود را طبق قوانین خیریه ها در نیویورک نادیده گرفته اند و اقدامات آنها نشان می دهد که چطور ترامپ مکررا از پول های این بنیاد برای منافع شخصی، تجاری و سیاسی خود استفاده نموده است.

دفتر این دادستان کل نیویورک بیان کرد: ترامپ و کمپین انتخاباتی اش از 500 هزار دلار از اعتبارات این بنیاد برای یک تجمع انتخاباتی استفاده نموده اند.

قاضی دادگاه عالی نیویورک نیز اظهار کرد: ترامپ وظیفه اش به عنوان یک امین این بنیاد را زیر پا گذاشته است و در این بنیاد اتلاف هزینه انجام شده است. دارایی های فعلی این بنیاد معادل 1.78 میلیون دلار در کنار یک مبلغ دو میلیون دلاری غرامت در میان گروه های غیر انتفاعی مختلف از جمله انجمن یاری بچه ها، صندوق کالج یونایتد نگرو و موزه یادبود هلوکاست آمریکا توزیع می گردد.

یک سخنگوی این بنیاد گفت که آنها از اعطای این پول ها به این آرمان های شایسته شادمان هستند. در عین حال یک دادگاه استیناف فدرال نیویورک نیز روز دوشنبه حکم داد: اظهاریه های مالیاتی رئیس جمهور آمریکا قابل تحویل داده شدن به بازرسان کیفری ایالتی هستند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 666

به "محکومیت ترامپ به پرداخت غرامت 2 میلیون دلاری در دادگاه نیویورک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محکومیت ترامپ به پرداخت غرامت 2 میلیون دلاری در دادگاه نیویورک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید