افزایش حقوق پرستاران تامین اجتماعی اعمال می شود

به گزارش آی تی گپ، تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از اعمال افزایش حقوق پرستاران این سازمان مشابه با پرستاران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

افزایش حقوق پرستاران تامین اجتماعی اعمال می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مصطفی سالاری در جلسه با اعضای هیأت مدیره سازمان نظام پرستاری گفت: با توجه به افزایش حقوق و دستمزد پرستاران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در سازمان تأمین اجتماعی نیز با موافقت شورای حقوق و دستمزد، افزایش حقوق ها از ماه جاری اجرا و حقوق پرستاران مشابه با وزارت بهداشت خواهد بود.

وی ادامه داد: بعد از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیشترین تعداد پرستاران با سازمان تامین اجتماعی همکاری داشته و 16500 پرستار در مراکز درمانی تأمین اجتماعی سراسر کشور مشغول خدمت رسانی به بیماران هستند.

سالاری همچنین با بیان این که تعدادی از پرستاران شاغل در مراکز درمانی دولتی و خصوصی نیز بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی هستند، گفت: در مجموع 70 هزار پرستار تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفته است.

وی با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی سازمان تأمین اجتماعی در ماه گذشته گفت: با جذب و به کارگیری پرستاران پذیرفته شده در این آزمون، شاهد کاهش فشار کاری پرستاران و بهبود شاخص تعداد پرستار نسبت به تخت های بستری خواهیم بود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی توسعه خدمات درمانی این سازمان را نیز بر اساس سطح بندی مراکز درمانی کشور عنوان و اظهار کرد: بر اساس مطالعات انجام گرفته در سازمان تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت، توسعه خدمات درمانی براساس اولویت و به منظور تحقق عدالت در دسترسی به خدمات مورد توجه قرار می گیرد.

سالاری در ادامه از نهایی شدن مطالعات مربوط به سطح بندی مراکز درمانی خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته به بیمارستان های موجود سازمان تأمین اجتماعی 550 تخت اضافه شده و توسعه و تجهیز مراکز موجود نیز پیگیری خواهد شد.

جذب 2650 پرستار در سازمان تأمین اجتماعی

امیرعباس منوچهری معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه مطرح نمود: حدود 16500 پرستار در بیمارستان های تأمین اجتماعی سراسر کشور مشغول به کار و مجموع تخت های بستری بیمارستان های تأمین اجتماعی هم برابر با 9200 تخت است. براین اساس از نظر شاخص تعداد پرستاران به نسبت تخت بیمارستانی در شرایط قابل قبولی قرار گرفته و کمبود نیروی جدی در بخش پرستاری وجود ندارد.

وی همچنین از جذب 2650 پرستار جدید در سازمان تأمین اجتماعی براساس آزمون استخدامی ماه قبل خبر داد و گفت: قانون ارتقائ بهره وری از سال 91 در سازمان تامین اجتماعی اجرا می شود و پرداختی پرستاران نیز به روز خواهد بود.

برخورداری از مزایای مشاغل سخت؛ مهمترین خواست پرستاران

محمد میرزابیگی رئیس سازمان نظام پرستاری نیز در این جلسه گفت: با شیوع کرونا در کشور هشت ماه از دفاع مقدس پرستاران می گذرد و پرستاران علاوه بر فعالیت های معمول، وظایف جدیدی نیز برعهده گرفته اند.

وی افزود: در کشور 193 دانشکده پرستاری فعال و در کل فعالیت های پرستاری بیش از 250 هزار نفر مشغول به کار یا تحصیل داشته و سازمان نظام پرستاری 192 هزار عضو دارد.

میرزابیگی از خدمت رسانی 110 هزار پرستار به بیماران مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: 32 هزار نفر از پرستاران به این ویروس مبتلا و 6 هزار نفر به دلیل این بیماری از خدمت منفک و 52 پرستار نیز به شهادت رسیده است.

رئیس سازمان نظام پرستاری همچنین برخورداری از مزایای مشاغل سخت و زیان آور را مهمترین خواست پرستاران مطرح نمود و گفت: بخشی از اعضای جامعه پرستاری تحت پوشش تامین اجتماعی و تابع قانون کار هستند و 40 هزار نفر از مزایای مشاغل سخت و زیان آور استفاده می کنند.

میرزابیگی با اشاره به تصویب قانون بهره وری برای سرمایه انسانی کادر درمان در مجلس شورای اسلامی، گفت: انتظار جامعه پرستاری اجرای کامل این قانون در تمامی مراکز درمانی اعم از دولتی، خصوصی و تأمین اجتماعی است.

وی تأمین نیروی کمک پرستار در مراکز درمانی را نیز از دیگر مطالبات جامعه پرستاری برشمرد و گفت: به ازای هر 4 پرستار باید یک نفر کمک پرستار در بخش ها حاضر و انتطار می رود این مساله نیز مورد توجه باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1407

به "افزایش حقوق پرستاران تامین اجتماعی اعمال می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش حقوق پرستاران تامین اجتماعی اعمال می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید