اعطای وام غیرقانونی در ویتنام منجر به مجازات اعدام شد

به گزارش آی تی گپ، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت ویتنام در راستای مبارزه با فساد اقتصادی در بخش بانکداری خصوصی با شدت وارد عمل شده است و در تازه ترین اقدام خود تعداد 51 فعال بانکی و تاجر ویتنامی را به ارتکام کلاه برداری محاکمه کرد.

اعطای وام غیرقانونی در ویتنام منجر به مجازات اعدام شد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

جرم این 51 نفر شراکت در اعطاء وام های نامعین است که خلاف مقررارت ویتنام محسوب می گردد؛ این در حالی است که بخش بانکداری خصوصی ویتنام با زود و بند محصور شده است.

ها وان سم رئیس سابق اوشن بانک ویتنام متهم است که در سال 2012 میلادی چندین فقره وام غیر قانونی را به ارزش 23 میلیون دلار تایید نموده است. او به همراه 50 بانکدار و بازرگان دیگر که عمدتا در اوشن بانک فعالیت داشتند، امروز در ویتنام محاکمه و حکم بعضی از آنها اعدام گزارش شده است.

این اقدام رئیس سابق اوشن بانک منجر به نابودی این بانک و بدست آوردن عنوان یکی از ثروتمندترین افراد ویتنامی برای ها وان سم شد.

بر پایه این گزارش، گروه بانکداری اوشن ویتنام در سال 2007 میلادی آغاز بکار کرد و در کناره فعالیت های بانکی در حوزه دادو ستد ملک و هتل داری هم فعالیت داشت و بر اساس آمارهای منتشر شده، دارایی این بانک در سال 2013 میلادی به 500 میلیون دلار رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 532

به "اعطای وام غیرقانونی در ویتنام منجر به مجازات اعدام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای وام غیرقانونی در ویتنام منجر به مجازات اعدام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید