ارسال 963 اثر به دبیرخانه جشنواره مطبوعات آذربایجان شرقی

به گزارش آی تی گپ، مرتضی شفیعی گفت: پس از اتمام مهلت ارسال آثار به چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان؛ شاهد ارسال آثاری باکیفیت در بخش های حرفه ای و ویژه هستیم که نشان از دقت نظر و حساسیت شرکت کنندگان در انتخاب اثر برای حضور در جشنواره است.

ارسال 963 اثر به دبیرخانه جشنواره مطبوعات آذربایجان شرقی

وی افزود: بر اساس تصمیم شورای سیاست گذاری جشنواره، مقرر شد تا محدودیت تعداد اثر برای هر فرد شرکت کننده اعمال شود تا خود اصحاب رسانه نیز در انتخاب آثار برای حضور در جشنواره وسواس بیشتری به خرج دهند، با این حال 963 اثر به دبیرخانه رسید که طی روزهای آینده هیأت انتخاب زیر نظر دبیر و کمیته علمی جشنواره فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

شفیعی با بیان این که آثار دریافتی در دو مرحله و با نظر اعضای هیأت انتخاب و داوری مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت، یادآور شد: اختتامیه چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری آذربایجان شرقی نیز 11 اردیبهشت سال آینده در تبریز برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری آذربایجان شرقی با بیان این که در بخش حرفه ای جشنواره 793 و بخش ویژه 170 اثر رسیده است، گفت: بیشترین تعداد اثر در بخش حرفه ای جشنواره و در قالب گزارش های خبری و غیرخبری با 201 اثر بوده و کمترین اثر در بخش کاریکاتور با 11 اثر است.

شفیعی ادامه داد: در بخش مقاله، سرمقاله و یادداشت 147 اثر، بخش تیتر 141 اثر، خبر 57 اثر، مصاحبه 117 اثر، طنز مطبوعاتی 27 اثر، عکس خبری، تک عکس و گزارش تصویری 61 اثر و در نهایت بخش گرافیک و صفحه آرایی 31 اثر از طریق سامانه الکترونیکی پذیرش آثار به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های آذربایجان شرقی گفت: در بخش ویژه چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان و در بخش شعار سالحمایت از کالای ایرانی، اشتغال، اقتصاد مقاومتی 61 اثر، در بخش دستاورد های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و قیام 29 بهمن تبریز 59 اثر و در بخش تبریز 2018 50 اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

برگزاری دوره های مختلف آموزشی همزمان با جشنواره مطبوعات

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری دوره های مختلف آموزشی همزمان با جشنواره مطبوعات استان خبر داد و گفت: همزمان با انتشار فراخوان جشنواره؛ دوره آموزشی خبرنگاری ویژه اعضای کانون های مساجد استان اجرایی شد، هم اکنون نیز دوره آموزشی روزنامه نگاری تکمیلی در حال برگزاری است.

وی با اشاره به این که برنامه ریزی برای برگزاری دوره آموزشی مقدماتی خبرنویسی در شهرستان مرند نیز اجرا شده است، گفت: طی روزهای گذشته دوره آموزشی کوتاه مدت و فشرده بازاریابی در رسانه ها نیز به مدت چهار ساعت برگزار شد.

شفیعی با بیان این که تا خاتمه جشنواره مطبوعات استان دوره های آموزشی دیگری نیز پیش بینی شده است، افزود: مهم ترین هدف جشنواره ایجاد حس رقابت میان فعالان رسانه ای برای ارتقای سطح کیفی مطبوعات و رسانه های استان است، همچنان که برگزاری دوره های آموزشی نیز در درازمدت همین اثر را داشته اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 220

به "ارسال 963 اثر به دبیرخانه جشنواره مطبوعات آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال 963 اثر به دبیرخانه جشنواره مطبوعات آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید