اخبار سیاسی منفی بر بورس اثر می گذارد؟

به گزارش آی تی گپ، به گزارش خبرنگاران، کارشناسان بر این عقیده هستند که بازار در شرایط بدی قرار گرفته است و خبرهای منفی در بازاری که روزانه در حال کاهش شاخص است تاثیر چندانی ندارد.

اخبار سیاسی منفی بر بورس اثر می گذارد؟

حسین شیبانی، کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه شرایط بازار در یک جو منفی باقی مانده و هر روز در حال ریزش و شاهد صف های فروش است، خبر داد: خبرهای منفی تاثیری در اوضاع بازار ندارد. در بازاری که رفتارهای هیجانی در آن دیده می شود، هر خبری که افزایش نگرانی به همراه داشته باشد نمی تواند در این بازار تغییری ایجاد کند.

شیبانی با اشاره به سخنان رهبری و بحث های مربوط به خروج از پروتکل های الحاقی که این روزها مطرح شده است، ادامه داد: این بحث که ایران به دنبال افزایش فعالیت های هسته ای خود است همچنان مطرح است اما همانطور که در این چند روز مشاهده کردیم جو حاکم بر بازار از این اخبار تاثیر نگرفته و سهامداران همچنان در صف های فروشند.

این کارشناس توضیح داد: با یک نگاه کلی به شرایط موجود در بازار سرمایه و وجود جو منفی باید گفت اخبار منفی تاثیری بر بازار ندارد و اگر خبر خوبی منتشر شود شاید بتواند در بازار تحول ایجاد کند.

او در ادامه به نوسان قیمت دلار اشاره کرد و ادامه داد: بالا و پایین شدن قیمت دلار تاثیری بر شرایط ندارد. با توجه به تجربه های گذشته اگر قیمت دلار با یک شیب نسبتا تند بالا برود و به قیمت بالای 30 هزار تومان برسد شاهد یک حرکت مثبت در بازار هستیم.

حسین شیبانی با توضیح اینکه در هفته های انتهای سال هستیم و سرعت نقدشوندگی در بازار بالاست، گفت: در زمانی هستیم که نه تنها بازار از عدم وجود پول رنج می برد بلکه این امر همزمان شده با روزهای انتهای سال که هر ساله در این روزها سرعت نقدشوندگی بالا می رود. این در حالیست که حجم بالای عرضه در بازار با عدم وجود پول همراه شده است.

او در انتها درباره عرضه اولیه اپال توضیح داد: بازار سرمایه در شرایط خوبی به سر نمی برد و با توجه به روزهای انتهای سال و سرعت بالای نقدشوندگی استقبال خوبی از این عرضه اولیه نمی شود. تجربه سال های گذشته نشان داده روزهای انتهای سال زمان خروج پول از بازار است و عرضه این نماد در این روزها، زمان مناسبی نیست و بازار ظرفیت ورود پول را ندارد.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 1597

به "اخبار سیاسی منفی بر بورس اثر می گذارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخبار سیاسی منفی بر بورس اثر می گذارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید