آمریکا تحریم چین بابت خرید نفت از ایران را آنالیز می نماید

به گزارش آی تی گپ، منابع خبری پنجشنبه مدعی شده اند بعضی مقام های دولت آمریکا به دنبال تحریم چین بابت خرید نفت از ایران هستند.

آمریکا تحریم چین بابت خرید نفت از ایران را آنالیز می نماید

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل آی تی گپ، یک رسانه آمریکایی پنجشنبه گزارش داده مقام های ارشد دولت این کشور به توافق رسیده اند که اقدام چین در وارد کردن بیش از یک میلیون بشکه نفت خام از ایران در ماه گذشته سرپیچی از تحریم های آمریکا بوده است.

پایگاه پالیتیکو با گزارش این خبر به نقل از سه مقام آمریکایی نوشته در دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هنوز بر سر چگونگی پاسخ به این اقدام چین و لزوم یا عدم لزوم پاسخ به آن اختلاف وجود دارد.

به نوشته این پایگاه خبری، وزارت خارجه آمریکا قبلاً صدور معافیت هایی برای مجاز کردن خرید نفت ایران از سوی شرکت های چینی در ازای سرمایه گذاری در یک میدان نفتی ایران را آنالیز نموده بود، اما این پیشنهاد اکنون رد شده است.

مقام های ضد چین در شورای امنیت ملی آمریکا در حال حاضر طرح اعمال تحریم های ثانویه علیه شرکت های چینی به بهانه نقض تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران را دنبال می نمایند. چنین اقدامی گفت وگوهای تجاری میان دو کشور را پیچیده نموده و روابط دو طرف را بیش از پیش مخدوش می نماید.

دولت ترامپ وعده داده میخواهد در راستای سیاست موسوم به کارزار فشار حداکثری صادرات نفت ایران را به صفر برساند. جمهوری اسلامی ایران این سیاست را رد و تأکید نموده نفت خودش را به فروش خواهد رساند.

پالیتیکو چین را یکی از مشتری های سرسخت نفت ایران توصیف نموده و نوشته در ماه ژوئیه تانکری حامی یک میلیون بشکه نفت ایران در نزدیکی شهر بندری چینگ دائو در چین پهلو گرفت. این موضوع انتقاد نماینده های جمهوری خواه کنگره آمریکا را به همراه داشت که از ترامپ خواستند چین را برای متوقف کردن روند خرید نفت از ایران تحت فشار قرار دهد.

گزارش ها حاکی است چین بعد از منقضی شدن دومین معافیتش برای خرید نفت از ایران در ماه مه (اردیبهشت ماه) محموله دیگری حاوی 2 میلیون بشکه نفت خام ایران را هم در شهر تیانجین تحویل گرفت.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: itgap.ir شناسه مطلب: 296

به "آمریکا تحریم چین بابت خرید نفت از ایران را آنالیز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا تحریم چین بابت خرید نفت از ایران را آنالیز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید